PDA

Zobacz pełną wersję : dla zalogowanych problem



fcp
16-08-2010, 13:48
Witam chce zrobic artykul i tak zeby dostep do niego mial po zalogowaniu tylko jeden wybrany uzytkownik. Generalnie chodzi o to ze bede mial 10 uzytkownikow i kazdy z nich po zalogowaniu bedzie mogl ogladac swoja strone z informacjami. Mam z tym problem wiec prosze o jakies wskazkowki

Pozdrawiam

moje
16-08-2010, 13:53
Jaka stronę, z jakimi informacjami? Jak chcesz każdemu wysłać indywidualną wiadomość, to korzystasz w rozszerzenie do prywatnych wiadomości.

Amadeuss-linux
16-08-2010, 14:01
ale będą się logować do panelu admin czy do strony

fcp
16-08-2010, 14:03
chce uzyskać efekt ze mam 10 użytkowników i każdy po zalogowaniu ogląda swoja podstronę z informacja, ale swoich wzajemnie oglądnąć nie mogą. Normalnie bym zrobił tak: zakładam nowy artykuł daje Poziom dostępu : Zarejestrowany, ale wówczas każdy zarejestrowany tam będzie mógł wejść a mi chodzi żeby każdy mógł wejść tylko na swoja podstronę.

moje
16-08-2010, 14:03
Zależy od możliwości rozszerzenia do komunikacji miedzy użytkownikami, jakie zainstalujesz ale raczej na stronie.

EDIT:

Już napisałem, ze jeśli chcesz wysyłać spersonalizowane informacje, to użyj rozszerzenia, do wysyłania prywatnych wiadomości.

fcp
16-08-2010, 14:21
no tak nie napisałem tego chodzi mi o logowanie do strony.

Wiec rozumiem ze nie da sie tak zrobic zeby do danej podstrony kazdy z uzytkownikow mial swoja indywidualny dostęp. Pozostaje wysylac pywatne wiadomosci?

moje
16-08-2010, 14:27
Jak napiszesz taki komponent, to pewnie tak, tylko jaki w tym sens skoro przesyłasz treść?

Pamiętaj, żeby jak najbardziej, najwięcej i najlepiej opisać o co chodzi, wtedy możesz liczyć na bardziej precyzyjne/szczegółowe odpowiedzi.

fcp
16-08-2010, 14:29
komponent nie napisze bo nie potrafię :) myślałem ze jest coś gotowego co można wykorzystać.

moje
16-08-2010, 14:32
Ale do czego konkretnie wykorzystać? Do wysyłania indywidualnej treści?

Amadeuss-linux
16-08-2010, 14:33
ogólnie byłoby to dość ciekawe rozwiązanie ......

fcp
16-08-2010, 14:48
tak do indywidualnej tresci, np: ilosc sprzedazy miesieczniej

moje
16-08-2010, 14:54
To najlepiej pw, chyba że masz cały system odnośnie tej sprzedaży, prowizje, towary, dostawy, faktury itp., to wtedy każdy kto ma swoje konto, ma też swój profil w tym systemie i tam zobaczy odpowiednie dane z automatu.

Jeśli czegoś takiego szukasz, to musisz przejrzeć extensions.joomla.org, jest tam ponad 5000 rozszerzeń do Joomla, a jeśli czegoś tam nie znajdziesz, to najprawdopodobniej musisz coś takiego napisać (stworzyć) samemu.

rosciak
16-08-2010, 15:11
Ktoś pytał o podobne rozwiązanie już. Można wykorzystać komponent forum do tego i utworzyć ukryte fora dla każdego użytkownika. Inaczej mówiąc - każdy z użytkowników widzi tylko swój temat, administrator widzi wszystkie. Można wyłączyć też dostęp do pisania dla każdego lub wybranych użytkowników. Więcej na ten temat w tym wątku http://forum.joomla.pl/showthread.php?42507-dziennik-dla-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-joomla

Ja osobiście użyłem tego kiedyś przy robieniu strony dla firmy obsługującej ok. 70 innych firm. Zalożenie było takie, że każda firma widzi tylko swój temat i w nim może się dopisać, administrator widzi i pisze wszędzie. Działa b. elegancko.
I - jeśli chodzi o wielkość - nie ma różnicy czy zainstalujesz forum, czy prywatne wiadomości - obydwa to duże komponenty.

Natomiast wygoda korzystania moim zdaniem dużo większa w przypadku forum.