PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.20 - problem z instalacja - "NAZWA BAZY DANYCH"



System2007@online.de
16-08-2010, 16:10
Witam,

nie moge zainstalowac Joomla 1.5.20, gdyz w punkcie 4. instalacji w oknie "NAZWA BAZY DANYCH" prawdopodobnie nie moge znalesc odpowiedniej nazwy. Probowalem juz rozne nazwy wpisywac ale bez przerwy otrzymuje taki komunikat:

"Nie można się połączyć z bazą danych. Numer błędu otrzymany w trakcie operacji: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL"

Bardzo prosze o pomoc.

Dzieki!

Daniel

KejeN
16-08-2010, 16:34
Witam (tylko w swoim imieniu) na forum.


....prawdopodobnie nie moge znalesc odpowiedniej nazwy. Probowalem juz rozne nazwy wpisywac ale bez przerwy otrzymuje taki komunikat...
Wnioskuję z tej wypowiedzi, że nie wiesz jak nazywa się Twoja baza danych tak?!
Założyłeś takową? Wiesz, że trzeba ją mieć?

System2007@online.de
16-08-2010, 16:42
nie zakladalem bazy danych i nie wie jaka powinienem miec.

---------- Post dodany o 14:42 ---------- Poprzedni post był o 14:38 ----------

Prosze o informacje jak zalozyc baze danych

KejeN
16-08-2010, 16:49
Powinieneś mieć bazę MySQL z metodą porównywania napisów utf8_general_ci lub utf8_polish_ci z mocnym hasłem dostępu.
Jeśli powyższe frazy nic Ci nie mówią poproś administratora Twojego serwera o pomoc w założeniu bazy danych, choć zazwyczaj bazę można założyć w kilku kliknięciach w Panelu Administracyjnym konta hostingowego.

System2007@online.de
16-08-2010, 16:59
Jestem uzytkownikiem niemieckiego 1und1 i chyba mam juz zalozona baze danych: MySQL z haslem oraz FTP z haslem.
Zrobilem to dzis telefonicznie z operatorem, przy instalacji Joomla wprowadzilem rowniez nazwe tej bazy - bez sukcesu

KejeN
16-08-2010, 17:13
Jeśli baza danych jest już założona to należy znać i podać przy instalacji: adres serwera hostującego bazę, jej dokładną nazwę, nazwę użytkownika tej bazy i hasło dostępu tegoż użytkownika i rodzaj bazy (mysql lub mysqli) - tylko wtedy połączenie z bazą będzie możliwe.
Proponuję wystosowanie prośby do administratora serwera o przesłanie tych danych w formie pisemnej np na @.

System2007@online.de
16-08-2010, 17:17
Dzieki, za typy, nie mialem o tym pojecia, zaraz do nich zadzwonie i poprosze o to.

alex51
16-08-2010, 17:21
Zastanawiam się, czy nie koledze nie zostały podane informacje o dostępnym panelu klienta, czy innej formie zarządzania np. bazami danych? Należy poszukać dojścia do PMA (PhpMyAdmin) i tam samodzielnie założyć bazę danych a dopiero po tym instalować Joomla!.

System2007@online.de
16-08-2010, 17:47
tez tak w necie wyczytalem, ale nie wiem czy musze na innym serwerze baze danych zalozyc, czy na moim webhostingu, ktory juz posiadam. Mam juz jedna stronke a teraz probuje sam nowa stworzyc. <jestem nowicjuszem

---------- Post dodany o 15:41 ---------- Poprzedni post był o 15:26 ----------

Przy instalacji Joomla 1.5.20 w punkcie 4. "KONFIGURACJA BAZY DANYCH"

---------- Post dodany o 15:44 ---------- Poprzedni post był o 15:41 ----------

Przy instalacji Joomla 1.5.20 w punkcie 4. "KONFIGURACJA BAZY DANYCH; instrukcja zaleca nastepujaco:

- Typ bazy danych: mysql
- Nazwa serwera: localhost
- Nazwa uzytkownika: root
- Haslo: (wlasne)
-
- Nazwa bazy danych:

---------- Post dodany o 15:47 ---------- Poprzedni post był o 15:44 ----------

Przy instalacji Joomla 1.5.20 w punkcie 4. "KONFIGURACJA BAZY DANYCH" instrukcja zaleca nastepujaco:

Typ bazy danych
Wybierz typ mysql mysqli Zwykle: mysql Nazwa serwera
Zwykle: localhost Nazwa użytkownika
Zwykle: root lub nazwa użytkownika podana przez właściciela serwera Hasło
Hasło jest wymagane ze względu na bezpieczeństwo witryny. Jest to zwykle Twoje hasło dostępu do bazy danych ustalane przez administratora serwera. Nazwa bazy danych

Moje Pytanie: nalezy tak wypelniac jak wyzej zaleca instrukcja, czy powinny byc wypelnione dane z mojego serwera?

seba.adm
16-08-2010, 17:54
Należy wypełnić takimi danymi, jak zostały podane przy tworzeniu bazy danych. @KejeN podał jakie dane, a @alex51 gdzie ich szukać.

System2007@online.de
16-08-2010, 20:26
dzieki Seba, bede walczyl.

seba.adm
16-08-2010, 20:37
W razie problemów możesz jeszcze poczytać o samym tworzeniu baz danych: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/437/51/

System2007@online.de
17-08-2010, 13:04
mam juz wszystkie dane od mojego operatora:

- Nazwa serwera
- Nazwa użytkownika
- haslo
- Nazwa bazy danych

, wpisalem je w roznych kombinacjach i ciage ten sam komunikat:

"Nie można się połączyć z bazą danych.
Numer błędu otrzymany w trakcie operacji: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL"

juz nie wiem co robic!

KejeN
17-08-2010, 16:48
...wpisalem je w roznych kombinacjach i ciage ten sam komunikat...

Ja znowu nie rozumiem - jak to w w różnych kombinacjach?

alex51
17-08-2010, 16:57
Kolega zakłada stronę na Joomla! pewnie bez wcześniejszego założenia bazy danych, bo nie sądzę aby dostawca hostingu zrobił to za niego.

System2007@online.de
17-08-2010, 18:37
wczoraj z dostawca telefonicznie zalozylismy baze danych MySQL z haslem i FTL z haslem.
dzis dzwonilem, zeby sprawdzic czy uzylem wlasciwe nazwy i wszystko wpisalem dobrze.

szomek
18-11-2010, 09:04
Witam,
tez mam problem z bazą - instalacja Joomla, krok 4: Baza danych. Wpisuję wszystkie dane konfiguracyjne, mam założoną bazę itp. itd.
Po kliknięciu "Dalej" nic się nie dzieje - instalator nie przechodzi do kroku 5, nie wyświetla się też żaden komunikat o nieprawidłowej konfiguracji bazy (problemach z połączeniem).

Co może byc przyczyną? Czy to może jakiś plik instalacyjny nie wgrał się na serwer?

Dorota
30-11-2010, 21:04
ja mam z kolei joomle 1.0.15 i u mnie występują błędy w tabeli na 2 kroku i nie wiem jak to rozwiązać,aby poszło dalej.:(

Bardzo proszę o odpowiedź.

zwiastun
01-12-2010, 12:07
Za 10 lat też będziesz instalować Joomla 1.0.15?

Dorota
01-12-2010, 13:05
Nie wiem co będę robić za 10 lat, chciałam zainstalować joomle na webserv teraz, a nie za 10 lat, chyba, że jest jakaś lepsza wersja do zainstalowania na webserv 2.0

alex51
02-12-2010, 07:23
Skoro instalujesz Joomla!, to wybierz wersję J!1.5.22 - aktualnie rozwijaną i wspieraną technicznie, lub zaczekaj na wydanie stabilnej wersji Joomla! 1.6. Instalowanie starej wersji J!1.0.15 nie jest niczym uzasadnione, chyba, że chęcią poznania starszych rozwiązań. Uprawnione jest też pozostawanie przy starszej wersji jedynie w przypadku poprawnego funkcjonowania stron nie przewidzianych do większych modernizacji.

Dorota
03-12-2010, 10:01
Spróbuje jeśli zadziała na webserv 2.0

---------- Post dodany 03-12-2010 o 11:01 ---------- Poprzedni post był 02-12-2010 o 13:00 ----------

Nie wiem jak zrobić, aby ta joomla zechciała się zacząć instalować na WebServ 2.0, zrobiłam wszystko co jest polecane w instrukcjach instalacyjnych i nie chce ruszyć proces instalacyjny tylko ukazuje się błąd 404, a poprzednia wersja chociaż częściowo się instalowała, co mam zrobić, żeby joomla 1.5.22 zainstalowała się na WebServ 2.0

alex51
03-12-2010, 10:25
Jeśli dobrze zrozumiałem, to mówisz o >>takim<< (http://pl.unidownload.com/filedownload-WebServ_601.html) WebServ 2.0, o którym przeczytałem m.in.:

...WebServ jest paczką zawierającą najpopularniejsze programy do postawienia w pełni profesjonalnego serwera www.. (http://www..).Skoro występują w tym problemy z zainstalowaniem Joomla!, to polecałbym jednak zastosowanie movAMP'a (http://wiki.joomla.pl/index.php/Mov%27AMP_PL_-_Joomla%21_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz) w którym Joomla! jest już zainstalowany.

Dorota
07-12-2010, 15:40
Dziękuję za odpowiedź, jakoś udało mi się zacząć instalację joomli 1.5.22, ale nie wiem jak wyłączyć Display Errors i Register Globals.

zwiastun
07-12-2010, 15:43
Co Ci lokalnie przeszkadza pierwsze?
Zmiany dokonuje się w pliku php.ini

Dorota
08-12-2010, 17:32
Nie wiem gdzie szukać tego pliku, w razie gdybym nie znalazła go, to bardzo proszę o przesłanie mi jego treści

Craft
09-12-2010, 09:25
Nie rozumiem po co Ci treść pliku, bez pliku?

palyga007
09-12-2010, 09:58
/etc/php5/apache2/

;]

Craft
09-12-2010, 10:17
Nie korzystałem z movAMP'a, ale pewnie szukałbym w katalogu PHP, a struktura jest w linku, który podał @alex51

Dorota
10-12-2010, 14:31
U mnie nie ma tego pliku,ani w żadnym folderze apache 2, ani w PHP, bo przejrzałam wszystkie. Może ktoś wie jak napisać taki plik w Windowsie.

Craft
10-12-2010, 14:56
Więc ok. To pomoże ci w napisaniu takiego pliku - > php.ini (http://php.net/manual/en/ini.php)
A tak serio, to masz na pewno plik php.ini, ponieważ gdybyć go nie miała strona napisana w php tj. daleko nie szukając Joomla nie działałaby.
A próbowalaś szukać za pomocą szukajki windowsowej?
Albo... hmm, to całkiem możliwe, że masz w Windowsie wyłączone pokazywanie rozszerzeń do pliku i w katalogu PHP widzisz tylko nazwę bez rozszerzenia, czyli php?

palyga007
10-12-2010, 15:35
Ludzie litości 2 dni poszukiwań jednego pliku? To jakaś tragikomedia..


X:\windows\php.ini

X- dysk(partycja) z zainstalowanym systemem operacyjnym
Żeby było śmieszniej to nie mam Windowsa...

MagicWawa
10-12-2010, 20:27
Poza tym webserv ma wyłączanie register_globals, display_errors i inne ustawienia php pod prawym klawiszem myszy. Nie trzeba nawet szukać php.ini, który faktycznie znajduje się w katalogu windows tak, jak napisał @palyga007. Trochę przesadził z tym c:\ , bo może się okazać, że ktoś ma windowsa postawionego na dysku w:\

palyga007
10-12-2010, 20:31
@MagicWawa specjalnie na Twoje życzenie poprawię:)

MagicWawa
10-12-2010, 20:36
Myślę, że to niewiele da, bo teraz napiszą Ci, że oni nie mają dysku x, a mi napiszą, że nie mają dysku w. To nie miało być złośliwe, tylko znam ludzi i wiem, że zaraz i w tym znajdą problem, bo są chorzy jak nie mają jakiegoś.

palyga007
10-12-2010, 20:40
A ja w żadnym wypadku nie odebrałem tego jako złośliwości. :) Także luzik.. piwko chipsy i jedziemy dalej :)

Dorota
12-12-2010, 20:43
Utworzyłam ten plik php.ini według strony poleconej przez Craft, ale niestety nie zadziałał, bo nadal mam register globals włączone zamiast wyłączone, czyli bez zmian i to drugie też bez zmian.

palyga007
12-12-2010, 20:52
Co?
Przecież wyraźnie podałem Ci katalog gdzie znajduje się ten plik.
Jakie tworzenie, po co?
Przecież on jest tworzony automatycznie.
Skoro u mnie WINE go stworzył i umieścił w C to nikt mi nie będzie wpierał, że jest inaczej.

PS: Podziwiam Cię za upór i cierpliwość.
PPS:Tak w ogóle to temat jest w niewłaściwym dziale... to nie 1.0

MagicWawa
12-12-2010, 22:52
A ja podałem Ci możliwość zmiany tych parametrów za pomocą trzech kliknięć w webservie. Może się powtórzę... Klikasz prawym przyciskiem na ikonę webserva przy zegarku, wybierasz ustawienia, w oknie ustawień wybierasz zakładkę php i odznaczasz zmienne globalne i wyświetlaj błędy składni. Zapisujesz i restart webserva. Wszystko!!!

Dorota
14-12-2010, 17:27
Dzięki za poradę poszło, ale zatrzymało się po 4 kroku i pokazuje tak:
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Nie wiem co jest tego przyczyną.

palyga007
14-12-2010, 17:39
zobacz wiadomość na PW

Dorota
22-12-2010, 12:09
Mam joomla 1.5.22, ale na 4 kroku mam błąd z połączeniem z bazą, próbowałam coś zmienić w MySQL, ale jedyne co mi się udało zmienić to rodzaj błędu po wytworzeniu akcji z 1101 na 1045.
Bardzo proszę o pomoc.

a1294082
08-03-2011, 12:23
Pozyskiwanie bazy danych

To ja się podłączę tutaj pod pytania by nie śmiecić...

Sprawa wygląda u mnie tak, że od usługodawcy internetowego dostałem chyba 10 GB powierzchni dyskowej.
I konto pocztowe też. Nota bene jakieś jego pliki widze na swym serwerze. Pytanie jest natomiast takie, czy ja sam mam sobie (i czy w ogóle mogę) założyć tam bazę danych?
Trafiłem na taki film pomocniczy: http://www.pomoc.joomla.pl/images/stories/filmiki/baza.htm
Ale tam nie było pokazane wpisywanie żadnych danych dostępowych do FTPa. A przecież takie mam, bo się sam loguje do FTP strony i tam wrzucając pliki ją aktualizuję.
Czy w takim wypadku co napisałem wyżej, oznacza to że mam dostęp do tworzenia baz danych na serwerze? Bo ja się nie znam i może dostęp do FTP to nie jest równoznaczna sprawa, że mogę sobie tam akurat bazę danych zakładać? No właśnie i tak błądzę. Mam nadzieje, że mi tutaj Wy pomożecie. Bo wysłałem maila wcześniej takiego do admina:


Witam. Czy mogę uzyskać od Was odpowiedź czy na Waszych serwerach istnieje możliwość założenia popularnego systemu zarządzania treścią takiego jak np. Joomla? Czy użytkownikom korzystającym z Waszego hostingu i Internetu przysługuje wymagana - jak sądzę - dla Joomli baza danych?

I nie odpisali! A jak "nie odpisują" w Internecie to zazwyczaj nie odpisują na głupie wiadomości. Więc ja nie wiem teraz co robię źle i co mam zrobić dalej by sobie taką bazę danych stworzyć.

Pomożecie? A jak coś źle robię do tej pory to pokierujcie mnie :)