PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z losowym artykułem



dycmaster2
16-08-2010, 22:36
Witam.
Chcę utworzyć na stronie ramkę z losowo wybieranymi "ciekawostkami", które to miałyby się pojawiać w artykułach. "Ciekawostki" postanowiłem zaimplementować oczywiście jako osobną kategorię artykułów.

Do wstawienia modułu w artykuł, posłużyłem się dodatkiem "load module into article", a moduł którego używam do wczytywania losowej ciekawostki to joomlowskie "migawki".

Problem jest taki, że chciałbym, żeby moja ciekawostka była widoczna w pogrubionej ramce o zadanym przeze mnie wymiarze i najlepiej z nazwą kategorii jako tytułem. A niestety standardowy komponent "migawki" nie udostępnia takich opcji. Mógłby ktoś pomóc ?

ekumi
17-08-2010, 08:53
A nie lepiej jest skorzystać z dostarczonej w standardowej wersji joomla! możliwości utworzenia modułu wyświetlającego treść lub wstęp jednego lub kilku artykułów? W ustawieniach takiego modułu podajesz, że ma się wyświetlać tytuł i w ten sposób masz część problemu z głowy. Co do wyglądu wyświetlanego modułu, to możesz przypisać mu przedrostek klasy i utworzyć specjalnie dla niego kod css, który spowoduje wyświetlenie modułu w potrzebny Ci sposób. Do analizy css polecam firefox+firebug.

dycmaster2
17-08-2010, 10:24
Użyłem właśnie tego modułu, zdaje się, że zwie się "migawki". Co do rozwiązania problemu z tytułem zgadzam się z Tobą, tak będzie łatwiej i rozwiązanie "da radę". Problem jest taki, że z CSS nie miałem do tej pory zbytnio do czynienia.. Przedrostek klasy czyli że co? Gdzie mam dopisać wspomniany kod? Jest jakoś tak. że każdy moduł ma swój akrusz css czy jak?

a_m
17-08-2010, 10:31
Jest jakoś tak. że każdy moduł ma swój akrusz css czy jak? dzięki przyrostkom można to osiągnąć -> http://wiki.joomla.pl/Stosowanie_przyrostk%C3%B3w_klas_w_Joomla!_1.5

dycmaster2
18-08-2010, 01:01
Dziękuję, poczytam po pracy to może jakoś rozwiążę problem :)

---------- Post dodany o 23:01 ---------- Poprzedni post był o 14:25 ----------

Ok, problem rozwiązany.
Wykorzystałem przyrostek css i odpowiednio zdefiniowałem styl - CSS okazało się dość prostym narzędziem :)