PDA

Zobacz pełną wersję : jforms - błąd w tłumaczeniu - gdzie poprawić?



mp0011
17-08-2010, 15:14
Witam, zainstalowałem dziś na joomli 1.5.15 dodatek jForms, i wszystko byłoby O.K., gdyby nie konieczność poprawienia paru błędów ortograficznych i zmiana kilku tekstów. Niestety, kiedy otworzyłem pliki z folderów "languages" tego dodatku, nie było tam tekstów które szukam...

Chodzi mi o tekst, który formularz wyświetla na czerwono gdy w polu formularza jest za mało tekstu Teraz pokazuje się "za krutko" i chciałbym to poprawić.

Czy jest możliwe, aby ten tekst był pobierany bezpo.średnio z joomli z nie z dodatku?
Gdzie tego szukać?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Bazyl
17-08-2010, 15:39
1. Uaktualnij J!.
2. Pliki najlepiej przeszukiwać np. notepad++
3. Z Joomla! na pewno nie jest pobierany.

mp0011
17-08-2010, 15:50
Dzięki, już znalazłem. Było w tym pakiecie, ale głęboko schowane.

A co du update Joomli - myślałem o tym, i chciałem zrobić coś takiego, że stawiam na tym samym serwerze Joomle w oddzielnym folderze tak, żeby dwie chodziły koło siebie.

Skończyło się to wyczyszczeniem baz danych bez pytania ze strony Joomli...
Chyba niepotrzebnie używałem instalatora dla drugiej instalacji...

Da się takie coś zrobić "bezpiecznie", czy to temat na oddzielny wątek?

mofik
25-08-2010, 17:44
jest problem - właśnie gdzie ten plik się znajduje - mam ten sam problem? pozdrawiam.

dokladnie w pliku zainstalowanym >>> administrator/components/com_jforms/language/pl-PL/pl-PL.element.Textarea.ini

ufff ... było ciężko :up:

mp0011
25-08-2010, 17:51
[jforms]\administrator\components\com_jforms\language\pl-PL

Tam jest kilkanaście plików odpowiadających za poszczególne elementy formularza. Nie wiem, czy tekst ten występuje tylko w textarea czy też w innych, ja edytowałem plik pl-PL.element.Textarea.ini

mofik
25-08-2010, 17:57
dzieki :) !!! serdeczne zrobiliśmy to razem :)