PDA

Zobacz pełną wersję : Własny... no właśnie, co?



Damroth
18-08-2010, 09:30
Witam wszystkich serdecznie, jako, że to mój pierwszy post :)
Być może to pytanie jest trywialnie proste, jednakże nie umiem sobie jednoznacznie odpowiedzieć na nie. A zatem:
Posiadam Joomlę 1.5.x z komponentem real estate agency, który służy jako obsługa małego biura nieruchomości. Biuro to posiada własny program do rozsyłki swoich ogłoszeń i nie chce im się ręcznie wpisywać tego na stronie, wolą to sobie wyeksportować przez swój program i tutaj mam dylemat. Program zapisuje wszystko do pliku xml ze zdjęciami nieruchomości i przesyła na ftp. Chciałbym więc napisać coś, co wczyta dane z pliku xml i włoży to do bazy danych. Teraz zastanawiam się czy to ma być rozszerzenie, które będzie "rozmawiało" z tym drugim, jakiś plugin a może moduł? A może w ogóle nie patrzeć się na joomle i stworzyć skrypt, który wepchnie ogłoszenia niejako 'za plecami'. Bardzo proszę o wszelkie porady i wskazówki :)

moje
18-08-2010, 12:22
Piszesz kod php, który sczytuje dane z xml'a i wpisuje do bazy danych, a RE w Joomla będzie widział je jako swoje.

Damroth
19-08-2010, 15:35
Dziękuję za odpowiedź, wygląda na to, że rzeczywiście będzie to najszybsze i najlepsze :)