PDA

Zobacz pełną wersję : ijoomla news portal



MarcinMakosz
18-08-2010, 16:05
Witam,
chciałbym stworzyć portal informacyjny i w tym celu użyć Joomli.
Znalazłem coś takiego: ijoomla news portal

Czy ktoś może używał tego? (właściwie co to jest? moduł, komponent?).
Może ktoś ma inne pomysły co wartobyłoby użyć w tym celu?

W skrócie struktura strony miałaby wyglądać mniej więcej tak:
3 kolumny z czego w pierwszej były by informacje. Pierwsza wiadomość - główna z dużą grafiką, poniżej 3 mniejsze informacje z grafikami a pod spodem już tylko linki do kolejnych informacji (segregowanie datą).

Czy ktoś się orientuje jak wyglądają możliwosci joomli w tej materii?

Pozdrawiam!

Dylek
18-08-2010, 16:46
A moze takie cos (http://www.joomlart.com/demo/#templates.joomlart.com/ja_teline_iii)? :)

MarcinMakosz
19-08-2010, 00:15
Dziękuję za pomoc! Na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie. Czym faktycznie różnią się te dwa produkty?
Pozdrawiam!

rosciak
19-08-2010, 02:08
Jedno i drugie to szablony Joomla. Nie wiem nic o pierwszym, ale ponieważ prenumeruję JoomlaArt, to powiem trochę o drugim. Ja_Telline to komercyjne szablony - strasznie fajnie dopracowane. Ja Telline III - bo to o niej mowa, ma zaprojektowane kilka dodatkowych rozszerzeń Joomla (komercyjnych ale w zestawie z szablonem) które "ubogacają" wersję podstawową. Ja Telline zaprojektowana jest jako info portal, Rozszerzenia które sa do niej napisane pozwalają po prostu elegancko posegregowac artykuły w sekcjach i kategoriach i pokazać je na stronie odpowiednio ustawione - co widać na templatce. Tych rozszerzeń jest kilka. Dodatkowo JA przydało blasku templatce projektując dla niej wypasione moduły rejestracji i logowania oraz taby. Ot i cała charakterystyka JA. Dobrze zaprojektowane, z dołączonymi bajerami, świetnie spełniają swoją rolę. To czego u nich nie lubię, to skaszaniony plugin do Highslide. Ale są inne niekomercyjne i można łatwo zastąpić. No i lekko olewający stosunek do nieangielsko języcznych serwisów. Np ta data którą widać na samej górze po lewo w wersji JATellineII przynajmniej była nieprzetłumaczalna. Ale i na to jest sposób.

Osobiście używam JA Telline II (wcześniejsza wersja) na jednej ze stron - i nawet dorobiłem specjalnie do niej szablon do forum (podobnie lekki delikatny i oszczędny - przynajmniej mam taką nadzieję - że tak wyszło :D ) Jakby ci wpadło do głowy dodawać forum do tej stronki, szablon można pobrać u mnie (w przeciwieństwie do JA Telline III która kosztuje - za darmo :P )