PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder Menu



Eddy
19-08-2010, 00:23
Witam, mam taki problem - próbuje wstawić w menu community builder'a przycisk szybkich wiadomości (dla jasności - menu w przeglądzie profilu: "społeczność", "edycja", "przyjaciele", "wyślij email" itd). Chciał bym wstawić w profilu osoby, którą użytkownik przegląda bezpośredni link do wysłania jej szybkiej wiadomości, przed UddeIM (zamiast wyślij e-mail), oraz skasować link "społeczność", bo moim użytkownikom strona cb się raczej nie bardzo przyda. Plik do edycji menu w komponencie to cb.menu.php, w PHP jestem zupełnie ciemny i nie bardzo sobie radze z "instrukcją" podaną w pliku i o ile link "społeczność" jakoś dał bym rade usunąć to nie mogę sobie poradzić z dodaniem nowego przycisku na szybką wiadomość dla profilu przeglądanej osoby. znalazłem komendy na podmienianie nazwy _UE_PMSTAB itd ale nie wiem jak zmienić ten link, bo nigdzie nie znalazłem tego który przekierowuje na wiadomość do konkretnej osoby (z resztą nie jestem do końca pewien jak go podmienić w cb.menu.php). Googluje to już od kilku godzin i nie mogę nic znaleźć, może to z zaspania, a może po prostu jestem głupi :p tak czy inaczej był bym bardzo wdzięczny za pomoc, jeżeli ktoś już może robił to u siebie....

z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc i serdecznie pozdrawiam

seba.adm
19-08-2010, 00:34
A po co takie kombinacje. Wystarczy odpowiednio zmienić w ustawieniach:
1. UddeIM (Konfiguracja -> Integracja -> z rozwijanej listy Community Builder)
2. W dodatkach Community Builder (CB-> Plugin Management -> Priwate Message System -> Z rozwijanej listy wybrać UddeIM) + włączyć plugin
Takie ustawienia spowodują, że po wejściu w profil danej osoby, z rozwijanej listy Wiadomość, będziesz miał wybór czy wysłać list (e-mail) czy wiadomość prywatną.
Dodatkowo po opublikowaniu wskazanego pluginu w zakładkach (Tab Menager), masz możliwość wysłania szybkiej wiadomości bez przekierowania do samego komponentu UddeIM. Wybierasz profil, przechodzisz do odpowiedniej zakładki, wpisujesz treść -> wyślij wiadomość.

Eddy
19-08-2010, 01:11
Prawda, zrobiłem to chwile przed twoją odpowiedzią, zacząlem od psiego ogona po prostu... xD jak by komuś się przydało jeszcze to usunięcie "społeczność" to z cb.menu.php trzeba usunąć linie:

$firstMenuName = $params->get('firstMenuName', '_UE_MENU_CB');

i przycisk przestanie być wyświetlany.

Dzięki za odp.

max-301
05-06-2011, 00:56
a jak wyłączyć pole "szybka wiadomość". Chcę mieć tylko w menu systemowym CB. Dodatkowe pola wiadomości są mi zbędne.
gdzieś to jest na bank bo kiedyś widziałem ale teraz jak potrzeba to nie mogę znaleźć. Przeszukałem UddeIM, taby i pluginy CB i nie znalazłem.
W załączniku widać o co mi chodzi.
4063

seba.adm
05-06-2011, 21:30
Witam.

@max-301 za wyświetlanie wiadomości w profilu użytkownika komponentu Community Builder odpowiada dodatek Private Message System (CB -> Plugin management) i zakładka Szybka wiadomość (CB -> Tab management).

max-301
06-06-2011, 07:57
no jakże by inaczej, najciemniej pod latarnią :)
dzięki @seba

Kamilo
03-04-2012, 14:25
Małe sprostowanie:

Należy usunąć linie pod tą podaną $firstMenuName = $params->get('firstMenuName', '_UE_MENU_CB');, czyli :

$firstSubMenuName = $params->get('firstSubMenuName', '_UE_MENU_ABOUT_CB'); <--- Tą usunąć

Wówczas znika zakładka o społeczności community i info na temat CB w profilu.




Prawda, zrobiłem to chwile przed twoją odpowiedzią, zacząlem od psiego ogona po prostu... xD jak by komuś się przydało jeszcze to usunięcie "społeczność" to z cb.menu.php trzeba usunąć linie:

$firstMenuName = $params->get('firstMenuName', '_UE_MENU_CB');


i przycisk przestanie być wyświetlany.

Dzięki za odp.

Kamilo
17-04-2012, 11:05
Witam

Małe pytanie, jak usunąc z profilu CB zakładkę wiadomości, bo już szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

Chodzi mi o to, żeby zniknęła, po wyłączeniu PMS zostaje nadal możliwość wysyłania listu, chciałbym to wyłączyć.

Raz to zrobiłem, niestety nie zapisałem gdzie to było i teraz nie mogę tego odnaleźć, czy to był moduł czy dodatek ...

Proszę o podpowiedź



Witam.

@max-301 za wyświetlanie wiadomości w profilu użytkownika komponentu Community Builder odpowiada dodatek Private Message System (CB -> Plugin management) i zakładka Szybka wiadomość (CB -> Tab management).

---------- Post dodany 17-04-2012 o 09:05 ---------- Poprzedni post był 16-04-2012 o 19:43 ----------

Ok znalazłem może się komuś przyda:

Wyłączenie zakładki wiadomości w profilu CB.

CB -> konfirguracja -> Ogólne -> Format adresu email -> wybieramy Nie wyświetlaj adresu e-mail (i gdy mamy wyłączony plugin Private message system) nie ma zakłądki wiadomości w profilu.

Można dzięki temu ustawić możliwość wysyłania tylko prywatnych wiadomości i zastrzec to dla wybranych użytkowników.

Pozdrawiam



Witam

Małe pytanie, jak usunąc z profilu CB zakładkę wiadomości, bo już szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

Chodzi mi o to, żeby zniknęła, po wyłączeniu PMS zostaje nadal możliwość wysyłania listu, chciałbym to wyłączyć.

Raz to zrobiłem, niestety nie zapisałem gdzie to było i teraz nie mogę tego odnaleźć, czy to był moduł czy dodatek ...

Proszę o podpowiedź

kaijitsu
01-06-2012, 12:53
Witam

Ja z troszkę innym pytaniem. Jak dodać do pozycji menu we własnym profilu pozycję z odsyłaczem do UddeIM ? Tak aby z pozycji swojego profilu móc szybko wysyłać wiadomości bez konieczności wchodzenia w czyjś profil. Przeszukałem wszystkie opcje i nie znalazłem rozwiązania. Wie ktoś jak to rozwiązać?

5495

Pozdrawiam

Kamilo
02-06-2012, 01:04
Można to zrobić np poprzez stworzenie modułu lub wykorzystanie modułu menu uddeim: Skrzynka odbiorcza, nadawcza, nowa wiadomość.

Wchodzisz w nowa wiadomość -> i po prawej stronie masz rozwijaną listę użytkowników ( jeżeli nie wyłączono tej funkcji w CB).