PDA

Zobacz pełną wersję : szablon przypisany do menu a odnośnik do artykułu



morphic
19-08-2010, 12:23
Witajcie,

Mam kolejną zagryzkę i nie umiem sam wpaść na jakiś konkretny pomysł.

Mianowicie na stronie głównej mam wstawionego flasha (rotator, karuzela - zwał jak zwał) i każda z grafik jest podlinkowana pod jakiś tam artykuł. Strona korzysta z paru szablonów. Standardowo J! przypisuje szablon do pozycji menu. A co w sytuacji kiedy właśnie wybiera się link z flasha?

Aktualnie wygląda to tak, że z linka ładuje się dobra strona, natomiast szablon i menu wczytują się te, które są przypisane jako domyślne.

Da się to rozwiązać jakimś modułem czy trzeba grzebać w kodzie?

moje
19-08-2010, 14:00
A te artykuły z rotatora są przypisane do jakiejś kategorii? Jeśli tak, to wystarczy przypisać szablon do danego łącza menu, które prowadzi właśnie do takiej kategorii i gotowe.

ekumi
19-08-2010, 14:11
Możesz także utworzyć w j! menu z elementami linkującymi do danych artykułów. Do obrazków z Twojej karuzeli przypisać linki do odpowiadających im elementów menu, a szablony przyporządkować określonym elementom menu. Oczywiście joomlowe menu należałoby ukryć.

morphic
19-08-2010, 18:45
A te artykuły z rotatora są przypisane do jakiejś kategorii? Jeśli tak, to wystarczy przypisać szablon do danego łącza menu, które prowadzi właśnie do takiej kategorii i gotowe.

Te artykuły są przypisane do kategorii na zasadzie kategoria X, szablon X. Do szablonu X jest przypisane menu X. A wszystko wygląda na zasadzie takiej, że jest sobie coś na zasadzie strony głównej, na której właśnie jest ów rotator. Kolejne podstrony dotyczą poszczególnych zagadnień i każda ma swój szablon. Czyli zasada j.w.

Jest główne menu, a pod nim submenu (tworzone jako oddzielne menu) widoczne po wybraniu czegos z menu głównego. Rotator tymczasem ma podlinkowany ten sam artykuł co to podmenu. Co ciekawe w podmenu wczytuje się prawidłowy szablon, a rotatorze strona i owszem się wczytuje, ale na szablonie głównym.

moje
19-08-2010, 18:59
A czy łącza do tych kategorii są dostępne w jakimś menu wyświetlanym na stronie?

morphic
19-08-2010, 21:26
generalnie wygląda to w ten sposób, że np. są lotniska w Polsce i wchodzi się na stronę, na której się wybiera dane lotnisko. Robi się to za pomocą ikonek. Po przejściu wszystko jest ok. Ładuje się prawidłowy szablon i menu dostępne dla danego lotniska. Dla np lotniska Pyrzowice jest utworzony osobny szablon i oddzielne menu dostępne tylko w tym szablonie. Artykuły z kategorii Katowice są przypisane jedynie do menu podstrony Katowic. Nie są natomiast w jakikolwiek sposób powiązane z głównym menu strony. Natomiast po wczytaniu (tego samego artykułu co zdefiniowany w menu dedykowanym dla szablonu) z poziomu rotatora wczytuje się prawidłowy artykuł tylko, że cała zedfiniowana wcześniej reszta już nie.

moje
19-08-2010, 21:50
Link do strony bo tak nic się nie załatwi - mieszasz coś w opisie.

morphic
19-08-2010, 21:56
groundflight.pl/strona

moje
19-08-2010, 22:33
Zmień ten rotator z flashowego na normalny, gdzie masz pojedyncze obrazki.

morphic
19-08-2010, 22:36
spróbuję później, aktualnie walczę z K2 :) i mam pytanko - można w nim zrobić katalog w stylu tego, który się robi na SOBI?

moje
19-08-2010, 22:51
Tzn.?

morphic
19-08-2010, 22:56
tzn np cosik takiego http://groundflight.pl/index.php/pl/lotniska.html