PDA

Zobacz pełną wersję : J 1.5.20 Problem z cache



grabusik
19-08-2010, 14:45
Panowie i Panie,
dziwna sprawa, gdy włączam cache w konfiguracji, w kodzie pojawia mi się jakiś krzak, który niestety powoduje przesunięcie w dół lewego menu. Jakiś myślnik, czy coś podobnego..

Nie wiem skąd się to bierze, macie może jakąś sugestię?


Adres to www.woman-in-red.pl

Z góry dziękuję
Pozdrawiam

moje
19-08-2010, 14:57
Gdzie ten krzak? A przed włączeniem cache, na wszelki wypadek wyczyściłeś jego zawartość - żeby zapełnił się aktualnymi danymi?

grabusik
19-08-2010, 15:07
<div class="module_pc">
<div>
<div>
<div>

<a title="Produkty" style="display:block;" class="mainlevel_pcm" href="/index.php/Produkty/produkty.html" >Produkty</a>przed <a wstawia się jakaś kropka ( w total comanderze przy porównywaniu 2 zapisanych do plików kodów źródłowych z "lkrzakiem" i bez pojawia się coś takiego: 
czyszczenie cache nic nie daje, przy przełaczaniu się miedzy podstronami raz to menu lewe sie obniza a raz nie...

"krzak" wskakuje w module kategorie produktów, bede musiał to chyba wziac na warsztat..

właczyłem cache jakby ktoś chciał przetestować...

pozdr.

dodam, że walidacja przebiega pomyślnie i nie znajduje tam żadnych krzaków..
Może to mieć jakiś związek z kodowaniem plików? Z Bytes Order Mark?

moje
19-08-2010, 15:24
U mnie tego nie widać. Nie używaj total'a do podglądu plików, wszytko edytuj w Notepad++ i zapisuj z kodowaniem utf-8.

grabusik
20-08-2010, 13:58
oki, dzięki za info Notepada++ własnie namierzyłem niedawno od kiedy walidator krzyczał mi o tym BOM-ie..

teraz muszę tylko wszystkie pliki w których grzebałem przerobić w tym N++ bo tak wszystko robiłem w zwykłym systemowym..


-------

dziwny motyw...

włączyłem cache dla modułu mod_product_categories i problem połowicznie się rozwiązał..

przy przełączaniu miedzy podstronami menu lewe już się nie przesuwa, ale jest trochę niżej niż przy wyłączonym cache...

będę kombinował dalej, może włączenie cache do pozostałych modułów na głównej coś zmieni..

---------- Post dodany 20-08-2010 o 10:58 ---------- Poprzedni post był 19-08-2010 o 12:27 ----------

Już w zasadzie problem się rozwiązał.. musiało chyba przemielić w przeglądarkach na których pracowałem i już jest ok..

trochę powiększa się jeszcze div minikoszyka przy przełączaniu np z głównej na strony kategorii produktów, ale to już jest mało istotne :)

Łukaszs
21-08-2010, 00:12
Ogólnie rzecz ujmując to nie powinno się stosować systemu caschowania z Joomla jeżeli korzysta się z dodatkowych komponentów np VirtueMart gdyż zwykle są z tym problemy. Jest kilka płatnych rozwiązań specjalnie dedykowanych do VM które dają mają więcej ustawień m.in. czas, użytkownik zalogowany/niezalogowany, katalog i strona produktu.

Salah Ah-Din
01-09-2010, 23:50
Ogólnie rzecz ujmując to nie powinno się stosować systemu caschowania z Joomla jeżeli korzysta się z dodatkowych komponentów np VirtueMart gdyż zwykle są z tym problemy. Jest kilka płatnych rozwiązań specjalnie dedykowanych do VM które dają mają więcej ustawień m.in. czas, użytkownik zalogowany/niezalogowany, katalog i strona produktu.

a jaki jest dobry ?? sprawdzałem parę ,ale albo sondy sie sypały albo slideshowy nie działały :/

Łukaszs
02-09-2010, 09:08
osobiście korzystam z płatnego dodatku który sobie chwalę
http://codingmall.com/products-mainmenu-8/87-faster-joomla-a-virtuemart