PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI płatna grupa pól.



Piuro
19-08-2010, 15:39
Witam

Proszę o poradę, sugestie dotyczącą dostosowania komponentu SOBI (jako bazę firm).

Zadanie do zrealizowania:
Użytkownik dodający wpis ma mieć możliwość wyboru:
- czy wpis podstawowy (bezpłatny)
- czy rozszerzony (płatny)

Wpis podstawowy - dostępne tylko podstawowe pola, nie musi być akceptowany przez admina
Wpis rozszerzony - dostępne również dodatkowe pola, płatność była by za całość a nie za pojedyńcze pola, wpis wymaga akceptacji admina.

+ dodatkowo chciałbym aby admin mógł w prosty sposób wyszukać które wpisy są podstawowe a które rozszerzone

Pytania\Pomysły\Problemy:
1) Czy mogę w jakiś prosty sposób zrobić płatną grupę pól (np. aby po zaznaczeniu "ptaszka" uaktywniało się kilka dodatkowych pól - standardowo jest taka funkcjonalność ale tylko niezależnie do każdego pola)

2) Mój I pomysł: dodać jakieś pole typu checkbox (ukryte) a w szablonach (szczegółowym i v-card) uzależnić wyświetlanie odpowiednich pól względem tego pola.
Problem - to jak w prosty sposób segregować wpisy od strony admina?

3) Mój II pomysł: zrobić tylko dwie kategorie (1wpisy podstawowe, 2 wpisy rozszerzone) i wykorzystać je wyłącznie do celów administratorskich (kategorie nie byłby w ogóle widoczne dla użytkowników). Administrator po uzyskaniu opłaty od użytkownika sam doda wpis do kategorii "wpisy rozszerzone". A w szablonach uzależnić wyświetlanie pól do tego w której kategorii jest wpis.
Problem: Znika temat łatwego wyszukania wpisów dla admina ale pojawia się następny problem - przy zapisywaniu wpisu komponent wymaga aby była wybrana przynajmniej jedna kategoria - można to jakoś ominąć? lub skonfigurować jakąś domyślną kategorie (aby automatycznie do niej przypisywał)

Pracuję na:
Joomla v.1.5, komponent SOBI v.2.9.2.4

Z góry dzięki za każdego posta.