PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwość edytowania/dodawania artykułów



jmuhha
19-08-2010, 15:31
Cześć!
Jestem dość nowy, wcześniej swoją przygodę rozpoczynałem z php fusion dziś przerzuciłem się na lepszy cms joomla :P.

No a wiec w czym problem? Nie mogę dodawać artykułów ani ich edytować, co mnie niestety bardzo ciekawi. Biorę Zastosuj/Zapisz i nic, po prostu nic. Dodam, że przez przypadek wywaliłem plik configuration, i nie łączył mnie z bazą uzupełniłem dane[user, password, name bazy] z innymi nic nie kręciłem. W czym problem?

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!

moje
19-08-2010, 15:36
Przywróć plik configuration.php, możesz też przywrócić go z pliku configuration.php-dist ale musisz go ręcznie uzupełnić. Wyłącz też blokowanie reklam itp.

Bazyl
19-08-2010, 15:37
Cześć,

Przez przypadek zainstaluj J! raz jeszcze - nic się nie stanie, a nabierzesz doświadczenia...
Serwer spełnia wymagania?
Na wiki byłeś? Tam jest początek... ;)

jmuhha
19-08-2010, 21:40
Ok rozwiązałem swój problem, jednak nastał drugi, jak usunać tekst WITAJ NA STRONIE STARTOWEJ, czytałem na wiki ze to problem w module ale wyłączyłem i nadal to samo! Co robic?

Pozdrawiam

dodam także, że mam wstawioną stopke ale czy to cos zmienia :P

moje
19-08-2010, 21:48
Coś słabo czytałeś, było o tym już nie raz na forum, widać, że nawet do działu FAQ nie zajrzałeś.

Lenistwu mówimy stanowczo nie!

jmuhha
19-08-2010, 21:49
Przepraszam, miałem inaczej zapytać mój błąd. Chodzi o to, że usunołem ten tekst jednak, nie usuneło się białe tło które było pod napisem bardzo mnie to irytuje macie jakies pomysly?

moje
19-08-2010, 21:52
Więc albo wyłączasz tytuł strony w szablonie, albo kasujesz ten kod z szablonu.

jmuhha
19-08-2010, 21:53
Mógłbyś mi powiedzieć, jak mógłbym to zrobić? ;)

Bazyl
19-08-2010, 22:22
Już @Moje dał Ci wskazówki:
Więc albo wyłączasz tytuł strony w szablonie, albo kasujesz ten kod z szablonu.
Albo bierzesz szablon i nic z nim nie robisz, albo wprowadzasz zmiany, ale najpierw poznajesz choćby podstawy css i html.

Poczatek Joomla! jest na www.wiki.joomla.pl