PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz - kilka załączników na raz



lukaszz
19-08-2010, 22:07
Witam,
czy ktoś z Was zna komponent formularza, który umożliwia załączanie nie jednego, ale większej ilości załączników? - na razie wszystkie, które znalazłem, mają możliwość dodania tylko jednego pliku.

Najbardziej przypadł mi do gustu aiContactSafe, jednak tutaj też można dodać tylko 1 załącznik, choć komponent obsługuje AJAXa i idealnie by było, gdyby po dodaniu załącznika, pojawiało się pole na dodanie kolejnego. Czy ktoś z Was poradził sobie z podobną funkcją formularza? Z góry dzięki za jakieś wskazówki :)

Winnetou
19-08-2010, 23:37
Breezingforms

alex51
20-08-2010, 07:22
(...)
Najbardziej przypadł mi do gustu aiContactSafe, jednak tutaj też można dodać tylko 1 załącznik(...)
Komponent AiContactSafe umożliwia dodawanie kilku załączników pod warunkiem stworzenia większej ilości pól do ich dodawania.

idealnie by było, gdyby po dodaniu załącznika, pojawiało się pole na dodanie kolejnego.(...)
Takiej opcji nie zauważyłem w AiContactSafe, ale jeśli satysfakcjonujące byłoby umieszczenie w formularzu odpowiedniej ilości pól wstawiania załączników, to problem byłby rozwiązany.

lukaszz
20-08-2010, 08:40
@alex51, właśnie - określona ilość pól jest jakimś rozwiązaniem, jednak ciężko mi przewidzieć ilość przesyłanych załączników... to mają być zdjęcia. Może być 1, może ich być 50, a 50 dodatkowych pól nie wygląda zbyt estetycznie : )
@Winnetou, Breezingforms - szkoda, że komercyjny, zależy mi raczej na czymś bezpłatnym. Poza tym w demie tego komponentu nie mogę się dopatrzeć tej fukcjonalności (jest pole załącznika, jednak po załączeniu pliku, nie pojawia się dodatkowe pole na kolejny załącznik)

Pozdrawiam!

alex51
20-08-2010, 08:47
I dlatego można zaproponować w opisie do tego pola, by większą ilość plików wysyłać spakowane zipem lub rarem. Być może fachowcy od php umieliby odpowiednio przerobić komponent by była w nim wspomniana funkcjonalność, co byłoby ciekawym rozwiązaniem dla tego formularza.

lukaszz
20-08-2010, 11:15
Zgadzam się. Na pewno mogliby się wykazać też fachowcy od JavaScriptu (tak, by wykorzystać możliwości płynące z AJAXa: -) Pozdrawiam

amoooc
07-09-2010, 18:35
jako zainteresowany taką funkcjonalnością, kontaktowałem się z autorem rozszerzenia. Odpisał, że planuje wprowadzić funkcjonalność dodawania wielu załączników na raz w kolejnym wydaniu komponentu...