PDA

Zobacz pełną wersję : JAPurity - tło - background - spolszczenie nie działa



ms1975
19-08-2010, 22:20
Witajcie,
Joomla 1.5.20 - szablon JA Purity.
Wymyśliłem dizisaj, że z okazji różnych świąt bedę zmeiniał tło szablonu.

Skopiowałem sobie na bok katalog:
public_html/templates/JAPurity/styles/background/purewhite/

W nowym katalogu podmieniłem obraz tła. Byłem przekonany, że Joomla od razu po przelogowaniu zaczyta nowy katalog i będzie dostępny w parametrach szablonu na liście rozwijanej, ale tak się nie stało (w ten sposób zadziałało na drugiej instalacji).
Drugą problematyczną rzeczą jest brak spolszczenia w oknie z parametrami szablonu pomimo, że mam odpowiedni plik:
public_html/administrator/language/pl-PL/pl-PL.tpl_ja_purity.ini

Sprawdziłem już informacje o systemie - wszystkie pliki na zielono.
Diagnostics pokazał kilka warningów, ale to pewnie dlatego, że moja wersja jest zbyt nowa.

Uruchomiłem katalog na bazie, która działa na drugiej instalacji, ale nie pomogło.
Myśałem, że przekosiłem za bardzo szablon i przekopiowałem go do drugiej instalacji, ale też nie pomogło.

Z poprawnej instalacji przekopiowałem chyba już wszystkie pliki i nic nie dało (konfiguracyjnego i params.ini tylko nie kopiowałem).

Zmiana szerokości szablony jest widoczna na stronie, tak więc serwera i katalogu szablonu chyba nie pomyliłem.

Macie pomysł co jeszcze mogę sprawdzić?
Pozdrawiam,
ms

Bazyl
19-08-2010, 22:27
Niezły miszmasz...
Zainstaluj szablon raz jeszcze i po kłopocie.

Wprowadzając zmiany zrób najpierw kopie plików, bazy danych

ms1975
20-08-2010, 01:19
Bazylu bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
Ja zawsze dostarczone szablony traktuje jako wzorce, których nie ruszam - zawsze robię sobie kopię, na której wprowadzam swoje modyfikacje.
Niestety oryginalny Purity także nie działa - o ile wiem, to instalacja w ogóle nie wprowadza zmian w bazie - zwykle wgrywałem pliki szablonu do templates i działało.
Szablon przekopiowany do drugiej instalacji działa bez zarzutu, tak więc raczej wykluczam, że jest to wina szablonu.
Tak sobie myśle, że pomiędzy dobrą i złą instalacją nie syhnchronizowałem wszystkich komponentow, pluginow itp - moze cos tam siedzi :/
pozdrawiam, m