PDA

Zobacz pełną wersję : Częściowo UTF, częściowo ISO - jak upgradeować?



mr_pl
20-08-2010, 16:28
Witam,
Chciałem się zabrać za migrację na Joomlę! 1.5, jednak napotkałem na specyficzny problem.

Bowiem instalację miałem w ISO (Joomla PowerPack czy jakoś tak), jednak w związku z błędami (nie wyświetlało żadnych opcji przy artykułach) przekodowałem quasi-ręcznie (za pomocą programu gżegżółka) wszystkie pliki na UTF-8 (tak przynajmniej mi się zdawało).

Większość plików xml jest kodowana UTF-8 (a może wszystkie?), jednak pod PPM->Pokaż Źródło widzę też kodowanie ISO.

Pytanie zatem - co robić? ; )
Czy jak spróbuję każdy jeden plik przekonwertować jeszcze raz na UTF-8, to będę mógł tą instalację traktować jako na UTF-8? Czy instalacja nie zapisała sobie gdzieś głębiej tego, w jakim kodowaniu została zainstalowana?

Nie mogę sobie pozwolić na serię doświadczeń z dwóch powodów:
a) serwer operuje plikami z prędkością rzadko większą jak 10kb/s,
b) jest to strona szkolna z dużą ilością informacji i chyba by mnie z pracy zwolnili jakbym to wszystko popsuł ; D

Z góry dziękuję za pomoc!
mr_pl

PeFik
20-08-2010, 17:58
a przestestować na lokalnym (localhost) to już nie możesz, za to nawet najgorszy szef nie wyrzuca.
Potem instalujesz AkeebaBackup (dawne JoomlaPack) robisz full backup (domyślne ustawienie) - kopiujesz i masz

mr_pl
20-08-2010, 18:06
Nie mam zielonego pojęcia jak się cokolwiek na localhost robi. Wybrałem Joomlę! dlatego, że nie jestem informatykiem ; )

Poza tym problem stoi trochę po stronie serwera - inaczej się Joomla! zachowuje na moim serwerze prywatnym, a inaczej na szkolnym (tego samego Powerpacka instalowałem - na moim działa poprawnie, na szkolnym kodowanie nie odpowiadało. Do tego te same komponenty - na szkolnym mogę instalować, na prywatnym nie...).

Tak więc jeśli coś wyjdzie na localhost, to nie ma gwarancji, że wyjdzie na szkolnym... tak przynajmniej mi się zdaje. (serwer ma ograniczenia, chociażby safe mode).

Tak czy inaczej poczytam o tym localhoście... chociaż mało mam czasu na naukę takich rzeczy ; ) Dzięki!

P.S. Próbowałem kiedyś zainstalowac komponent Akeeba - bez sukcesu. Na serwerze mam eBackup, nie wiem na ile to jest skuteczny backuper.

mr_pl
22-08-2010, 21:50
To znowu ja ; )

Na localhoście jak na razie idzie powoli. Metodą prób i błędów (tych drugich więcej) brnę przez to. Powinno się wymyślić coś prostszego. Kilka dni minie, zanim mi się uda testową migrację zrobić. A co dopiero na prawdziwym serwerze się będzie działo... szkoda myśleć nawet ; )

Tak czy inaczej jeszcze raz dzięki.

Edit: No i się nie udało. Wyrzuciło mi błędy w strukturze komponentu. Ech, czekam na coś prostszego, albo wszystkie dane od zera będę wklepywać.. jakieś 2 miesiące z życiorysu ; D