PDA

Zobacz pełną wersję : Joomgallery - przypadkowo usunięty moduł.



BelHeI
20-08-2010, 22:32
Witam,

przypadkowo został usunięty moduł z Joomgallery, jednakże sam panel konfiguracyjny jommgallery jest dostępny, ale nie działa oczywiście galeria.
Strona: www.da-bruk.pl
Jak mogę naprawić tą usterkę?


Pozdrawiam.

tlewap
20-08-2010, 22:34
Musisz dodać moduł joomgallery?

Rozszerzenia->moduły->nowy

BelHeI
20-08-2010, 22:44
W tym rzecz, że go tam nie ma...

tlewap
20-08-2010, 23:01
Do pobrania tutaj: http://www.joomgallery.net/downloads/task,doc_download/gid,84/

BelHeI
20-08-2010, 23:25
Tlewap: ale to nie współpracuje z oryginalnym Joomgallery...ponieważ jest utworzony kolejne okno od Joomgallery z boku strony...

alex51
21-08-2010, 07:39
Opisany problem nie dotyczy braku modułu lecz części komponentu JoomGallery. Rozwiązaniem problemu może być próba nadpisania obu katalogów tego komponentu (administrator i site) z paczki instalatora JoomGallery.

BelHeI
21-08-2010, 12:45
Panie Alex, gdzie mogą znajdować się katalogi na serwerze o których wyżej mowa?

alex51
21-08-2010, 16:28
Tzw. część site, to components/com_joomgallerry i w niej znajdują się takie katalogi i pliki:

assets\
classes\
ftp_upload\
img_originals\
img_pictures\
img_thumbnails\
includes\
index.html
joomgallery.php
joomgallery.html.php
Część administrator/components/com_joomgallery/ a w niej następujące katalogi i pliki:

adminclasses\
adminexif\
adminiptc\
assets\
includes\
temp\
admin.joomgallery.php
admin.joomgallery.html.php
changelog.php
common.joomgallery.php
index.html
install.sql
install.joomgallery.php
joomgallery.xml
joomgallery.class.php
LICENSE.TXT
toolbar.joomgallery.php
toolbar.joomgallery.html.php
uninstall.sql
uninstall.joomgallery.php
Najpierw trzeba sprawdzic to wszystko z zawartością paczki instalatora komponentu Joomgallery a braki nadpisać. Osobiście zastosowałbym Total Commander i w przenoszeniu plików na serwer użył opcji "Pomiń wszystkie" przez co nadpisywane byłyby tylko brakujące pliki.

BelHeI
21-08-2010, 17:09
Zrobiłem tak jak radziłeś, lecz nie przyniosło to zamierzonego efektu.

Edit:
Sprzed kilku dni mam backup zrobiony programem AKEEBA, lecz nie wiem jak odtworzyć kopię zapasową strony... - może ta droga była by ominięciem problemu, ale jest najkrótsza...

alex51
21-08-2010, 20:02
Skoro nadpisanie plików nie przyniosło naprawienia sytuacji, to można spróbować reinstalacji samego komponentu JoomGallery. Wcześniej warto dla pewności zrobić kopię bazy danych, jak zwykle przed każdym tego typu zabiegiem. Skoro twierdzisz, że posiadasz kopie Akeeby, to wystarczy ja rozpakować na swoim komputerze i sprawdzić wskazanych wcześniej przeze mnie katalogów komponentu JoomGallery. Wejście w galerie jest poprawne, jednak nie otwierają się kategorie i to należy sprawdzić.

BelHeI
21-08-2010, 21:37
Rozpakować na swoim komputerze?
Czym rozpakuję rozszerzenie .jpa, które zostało utworzone prze Akeeby?

alex51
22-08-2010, 07:58
Ponawiam wcześniejszą próbę podpowiedzi - reinstalacja komponentu JoomGallery, a właściwie to obecnie już aktualizacja, bo najnowsza wersja JoomGallery ma nr 1.5.0.5.
Wcześniej można skopiować tabele bazy danych tego komponentu:

jos_joomgallery
jos_joomgallery_catg
jos_joomgallery_comments
jos_joomgallery_config
jos_joomgallery_countstop
jos_joomgallery_nameshields
jos_joomgallery_users
jos_joomgallery_votesWarto też zgrać z serwera zawartość tych katalogów, by mieć kopie wgranych zdjęć:

components/com_joogallery/img_originals
components/com_joogallery/img_pictures
components/com_joogallery/img_thumbnailsponieważ tam są przechowywane zdjęcia a następnie zainstalować najnowszą wersję komponentu.

Co do Akeeba, to ma ona też opcję robienia kopii w formacie zip.

BelHeI
22-08-2010, 13:52
Zaktualizowałem Joomgallery do najnowszej stabilnej wersji, jednakże nic to nie zmieniło... Nadal nie mam działającej galerii.

W module Akkeba, niestety nie odnalazłem opcji zapisującą backup w formacie .zip .
A jak już mam ten .jpa, to co z nim mogę zrobić? Jak mogę odtworzyć backup?