PDA

Zobacz pełną wersję : simpleboard -> joomlaboard



appaloosa
21-12-2005, 01:41
Jak przejść z simpleboard do joomlaboard i czy moduły takie jak top 5 posters itd działają ?

Zrobiłem instalkę joomlaboard, wyświetla tabelkę z kategoriami postów , ale jak wejdę w konkretnego posta to wywala tylko błędy sql-a

Ktoś już migrował ?

pozdrawiam

pawel
21-12-2005, 18:38
Witaj,
nie robiłem takiego przejścia, jeszcze nie miałem czasu,
ale w kilku serwisach instalowałem nowe formu już jako joomlaboard.

Sprawdź jakie odwołania są w plikach do tabel SQL
sądzę że mos_coś tam
a w joomli powinny być jos_coś tam

czy poprawiałeś nazwy tabel w bazie SQL? z mos_ na jos?

appaloosa
21-12-2005, 19:12
Ja zostawiłem w joomla mos_ nie zmieniałem na jos_ bo przerzucałem mambo na joomla

Dzieki za info - sprawdzę wieczorkiem i dam znac o efektach

Kroob
24-12-2005, 01:15
Przeszedłem z Mambo (4.5.2.3 PL) na Joomla (1.0.4 Stable PL) oraz Simpleboard 1.0.3 na JoomlaBoard 1.1.1 PL

mod_simpleboard5 - działa po zmianie w trzech linkach "com_simpleboard" na "com_joomlaboard".

Natomiast nie potrafię poradzić sobie z takim problemem związanym z JoomlaBoard:
- loguję się, piszę posta, wysyłam i skrypt jest "niezdecydowany", traktuje zalogowanego ani jak gościa ani jak użytkownika (obrazek załączam).
Nie zlicza postów, nie pokazuje avatara ani sygnaturki, zmiana przedrostka tabel w bazie "mos" na "jos" nic nie zmienia. Bazę joomlaboard do 1.1 uaktualniłem.
Po aktualizacji na tytułowej stronie forum w kolumnie "Ostatni post" wszystkie pozycje miały jednakową datę "1970/01/01 01:00 przez" i brak autora, napisanie posta zmienia ten stan rzeczy, jest data i autor (jako gość :mad: ).
Jakieś pomysły ?

stone
24-12-2005, 23:11
Włącz debug serwisu, być moze cos sie da wtedy znalesc

Kroob
25-12-2005, 01:21
Włącz debug serwisu, być moze cos sie da wtedy znalesc
Kurcze że też o tym nie pomyślałem:

Notice: Nieznana kolumna 'a.karma' w field list in c:\usr\krasnal\www\includes\database.php on line 270
dopisałem 2 pola odnośnie karmy i poszło.
Dziwne że nie zadziałało uaktualnienie bazy w PA opcją: "Aktualizuj bazę danych do wersji 1.1 Stable".
Dzięki!