PDA

Zobacz pełną wersję : Różne adresy URL do tej samej podstrony.



pawciok1989
21-08-2010, 18:43
Witam,

na stronie mam tradycyjny podział na sekcje i kategorie. Mam włączone proste URL.

Na głównej stronie pojawiają się artykuły. Każdy z nich przybiera następujący adres np.

xyz.pl/content/view/2050/1/

Jednak te same artykuły są dostępne za pomocą menu, klikając w odpowiednią sekcję i kategorię. Jeżeli trafia się do artykułu przez tą drogę to jest następujący adres artykułu np.

xyz.pl/content/view/2050/277/

Wniosek z tego, że do tego samego artykułu prowadzą dwa lub nawet trzy adresy w zależności, czy internauta trafi przez stronę główną, czy "wejdzie" przez sekcję, a następnie przez kategorię. Wiadomo, że dla wyszukiwarek to nie jest dobry sygnał, jak ten sam artykuł jest pod trzema różnymi adresami.

Czy można to zmienić, że niezależnie jak trafi się do artykułu, to będzie ten sam adres URL?

Pozdrawiam.

pyziak
21-08-2010, 21:47
nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wyszukiwarki nie lubią gdy do tego samego materiału prowadzą więcej niż jedna domena, a jeżeli jest to w tej samej domenie to chyba nie ma problemu, ale głowy nie dam.

PeFik
22-08-2010, 01:03
tak, spokojnie ile zrobisz pozycji menu - tyle dowolnych nazw i odesłań możesz zrobić, ale wypłynie to negatywnie na jakość i odbiór strony - jeśli linków będzie więcej niż 2-3 (ta sama strona)