PDA

Zobacz pełną wersję : Zarządzanie projektami klientów



amakuz
21-08-2010, 23:27
Witam,
poszukuję od kilku dni rozwiązania dla serwisu. Bardzo zależy mi na podpowiedzi i nakierowaniu na odpowiedni component.[może byc płatny].
W czym rzecz... strona będzie posiadać kilkunastu do kilkudziesięciu zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja prawdopodobnie nie będzie samodzielna a będzie jej dokonywał administrator.
Każdy z zarejestrowanych będzie musiał być po zalogowaniu przeniesiony do swojego panelu {nie może widzieć pozostałych uczestników] W panelu będzie miał możliwość dodawania własnych plików {usuwania} , będzie mógł też pozostawić informację tekstową.Te dwa ostatnie elementy już mam, niestety nie mam jeszcze pomysłu na to jak przekierować danegu usera na stronę widoczną tylko dla niego.

Proszę o podpowiedź od czego zacząć testowanie.

pozdawiam

PeFik
22-08-2010, 00:59
1) spróbuj komponent Project Fork - joomlapraise.com (spolszczenie na forum)
2) ew. rzuć okiem na mój wpis >> http://blog.elimu.pl/4280-link-lub-dowolny-tekst-tylko-dla-okreslonego-uzytkownika-czyli-inlineacl-content/

amakuz
22-08-2010, 01:30
Dzięki za szybką reakcję. Popatrzę zaraz na project fork [brałam go już pod uwagę ale wydał mi się zbyt rozbudowany jak na moje potrzeby} Co do dodatku o którym piszesz na blogu to czy jest możliwość umieszczenia zamiast tekstu lub linku modułu {dodawanie plików}.

pozdrawiam

rosciak
22-08-2010, 02:06
Opisywałem podobne rozwiązanie: http://forum.joomla.pl/showthread.php?42507-dziennik-dla-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-joomla&p=183896&viewfull=1#post183896

Teksty zostawiać można, pliki dodawać też, instalacja szybka i bezproblemowa, nielimitowany system grup użytkowników. Może się przyda moje rozwiązanie.

amakuz
23-08-2010, 13:29
Dzięki za podpowiedź, ale z forum chyba sobie nie poradzę. Znalazłam trochę kombinowane rozwiązanie. Phoca Download - każdy klient to osobna kategoria do której po zalogowaniu może wrzucać swoje projekty oraz krótki komentarz. No i byłabym w pełni happy gdyby nie mały problemik. Na formu phoca nie znalazłam odpowiedzi, może więc rodacy coś pomogą. Chodzi o to aby klient wrzucając plik nie musiał czekac na autoryzację przez admina. i plik ten widoczny był do pobrania [przez osobę uprawnioną oczywiście]. Prawdopodobnie trzeba pogrzebać w php ale się pogubiłam. Proszę szanowne grono o nakierowanie; Dziękuję z góry.

rosciak
23-08-2010, 14:22
Z tego co mi wiadomo, to Phoca ma 3 grupy użytkowników (tyle ile Joomla) a nie kilkadziesiąt. I bez dodatkowych "wspomagaczy" nie jest w stanie ukryć tych kategorii przed innymi.

Agora to komponent Joomla, instaluje się w 2 minuty jak każdy inny omponent i podstawowa konfiguracja jaka jest dostępna po instalacji, umozliwia właściwie natychmiastowy start - trzeba jedynie stworzyć odpowiednie kategorie i fora (coś jak kategorie w Phoca). W Twoim konkretnym przypadku, aby uzyskać efekt - każdy użytkownik widzi tylko swoją kategorię - potrzebna będzie jeszcze dodatkowa konfiguracja grup i uprawnień. Tak się składa, że Agora ma dokładny opis w języku polskim. http://agora.org.pl/index.php/podrecznik-uzytkownika i tak naprawdę to potrzebujesz jedynie utworzyć odpowiednią ilość for - po jednym dla każdego użytkownika, następnie odpowiednią ilość grup - po jednej dla każdego użytkownika, następnie przypisać te grupy do for i użytkowników do tych grup. Cała robota to ok. 1 minuty na każde ukryte i dostępne tylko dla jednej osoby forum.

Czytając pierwszy post - nawet mi do głowy nie przyszła ta Phoca - ponieważ kłóci się to z podstawowym założeniem - każdy widzi tylko swoje. Ale skoro ty jesteś happy dzięki Phoca, to chyba to jest najważniejsze.

amakuz
23-08-2010, 15:06
No nie tak zupełnie jest jak piszesz. W phoca download tworzę sekcję jedną o nazwie np : klienci i podkategorie A B C D itd. Tworzę menu dla zarejestrowanych i jedna z pozycji to upload pliku
Stąd dana osoba może wysłać swój plik wybierając sekcję KLIENCI i swoją podkategorię {zresztą tylko ona jest widoczna}.

Jakub33
05-11-2012, 12:06
Witam,

Takie mozliwosci zapewnia siec ekstranet z opcja kontroli dostepu. GroupCamp Project oferuje takie rozwiazanie (groupcamp.pl). Twoi klienci i partnerzy logują się do sieci za pomocą loginu i hasła, które stworzyli po zaakceptowaniu zaproszenia, i które tylko im są znane, kazdy posiada wiec swoj panel. Masz tu aplikacje pliki, dzieki ktorej mozesz udostepniac dokumentacje, dostep do plikow jest kontrolowany. Administrator moze zezwolic lub uniemozliwic dodawanie nowych plikow, tematow dyskusji. Aplikacja Wiki pozwala na wspolne redagowanie dokumentow itd.
Polecam