PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie komentarzy - problem.



Kaloryfer123
21-08-2010, 23:43
Jest to mój pierwszy post tutaj, więc się przywitam - Cześć!
A teraz przejdę do sprawy- szukam dodatku do Joomla 1.5, który pozwoli mi na dodawanie komentarzy do artykułów, ale chcę mieć możliwość ustalenie maksymalnej liczby komentarzy - po osiągnięciu limitu, dalsze pisanie musi zostać zablokowane.
Próbowałem jComments, tam jest coś w stylu ilość stron i maksymalnie komentarzy na stronie, ale po ustaleniu, że ma być jedna strona, i przykładowo 3 komentarze, system robi sobie co chce i pozwala pisać i wyświetlać kolejne.

Nie wiem, czy jest to możliwe w K2, ale nawet jeśli, to niestety, nie mogę użyć tego komponentu.

moje
22-08-2010, 12:26
Komentarze są możliwe w K2, a co do limitu, to musisz skorzystać z nadpisywania szablonem, tam w pliku wyświetlania artykułów dopisać kod, który zliczy ilość komentarzy i jak będzie osiągnięty limit, to nie wyświetli formularza dodawania komentarza.

Kaloryfer123
22-08-2010, 12:49
Rozumiem, że piszesz o K2, a ja niestety, jak zaznaczyłem, nie mogę używać tego komponentu, tylko zwykłej Joomli.

moje
22-08-2010, 13:04
To musisz dokonać modyfikacji w tym, czego użyjesz do komentarzy.

Kaloryfer123
23-08-2010, 21:52
Używam yVcomment i uważam, ze dla mnie jest to najlepszy plugin, używam go już od dłuższego czasu (jComments kiedyś testowałem, ale nie przypadł mi do gustu). Nie wiem jednak jak zedytować go, żeby ustawić limit.

---------- Post dodany 23-08-2010 o 08:53 ---------- Poprzedni post był 22-08-2010 o 11:42 ----------

Czyli, że gdzieś dopisać <php? if display items "3" - editor=hide ?> tak? :P Niestety nie znam się na php, napiszę jeszcze o tym na forum webmasterów, może mi coś poradzą, chociaż nie sądzę, żeby mogli odpowiedzieć.

---------- Post dodany o 12:51 ---------- Poprzedni post był o 08:53 ----------

mXcomment pozwala na podliczanie komntarzy i ustawienie limitu, nie wiem tylko, jak zainstalować w nim regułę do AlphaUserPoints przyznającą punkty.
Więc albo zedytuję yVcomment, albo dodał do mXcomment regułę AUP.

---------- Post dodany o 19:52 ---------- Poprzedni post był o 12:51 ----------

Znalazłem regułę do mxComment, editnąłem config i wpisałem ręcznie ile może być komentarzy (z listy można było wybrać - 10, 20,30 itp., ja potrzebowałem 5). Swoją drogą, jeżeli ktoś to przeczyta, to czy może mi odpowiedzieć, dlaczego mXcomment został w pewnym sensie zapomniany, a na JED prym wiedzie jComments i yVcomment? Chyba jeden minus jaki znalazłem w mxComment to taki, że nie ma porządnego edytora, a nie wiem jak wmontować taki wysiwyg, albo tinymce.

rosciak
24-08-2010, 01:06
Historia rozszerzeń Joomla zna niejeden taki przypadek, że większość używa słabszych jeśli chodzi o możliwości rozszerzeń. I wizualnie tez gorszych. I co? I nic. Uzywaj tego, czego lubisz. Jednak akurat w przypadku jcomments vs mxcomments myślę że mogę ci udzielić odpowiedzi. bo jak raz ostatnio wziałem się za odnowienie jednej z moich pierwszych stron i odinstalowałem mxcomments. Oto wady:

1) MXComments działa z J1.5 w trybie legacy.
2) MXCOmments miał 5000 spamerskich wpisów w komentach, które były poza tym ukryte i nie było ich widać na stronie
3) MXComments nie jest już rozwijany
4) MXComments nie ma w JED, więc trudno żeby konkurował z innymi.

Kaloryfer123
24-08-2010, 11:11
1) Czy orpócz tego, że stronka pracuje minimalnie wolniej, jest jakaś inna wada trybu legacy?
4) Tak, ale kiedyś był ;)

Jeszcze jedno pytanko, skoro go używałeś, to może będziesz wiedział - jest jakiś sposób, żeby zmienić w nim po kliknięciu "dodaj komentarzedytor tekstu, na przyklad na taki, jaki jest w Joomli zainstalowany (yvComment tak miał) i drugie pytanko - po kliknięciu w "dodaj komentarz" przechodzi się do widoku komentarza i okno wygląda tak:
Skomentuj!
<<<Tytuł artykułu>>>
Edytor do pisania tekstu.
Jest możliwość, żeby zamiast (albo oprócz) tytułu artykułu pojawiła się jego treść? Tak, żeby użytkownik widział co komentuje :)

rosciak
24-08-2010, 11:29
Kurczę nie pomogę przepraszam. Nie używałem go dwa lata. A już szczególnie pod kątem Witryny. Stronka działała sobie spokojnie aż nagle kumplowi przypomniało się że może być tak przebudować. No i przebudowujemy :)
Ja wywaliłem mx comment jak zauważyłem 5000 spamerskich wpisów w bazie typu
[url=coś tam, jakieś viagry i inne rosyjskie stronki[/url]Nie zmienia to jednak faktu że w tamtych czasach wydał mi się najfajniejszy. A teraz mam edytor komentów z forum (przestawiłem się na discuss bota) i mozliwości, że hoho :P

Kaloryfer123
24-08-2010, 11:55
Ale to się się działo w momencie, gdy niezarejestrowani mogli pisać komentarze, tak?

rosciak
24-08-2010, 12:04
Nie. Pisanie było tylko dla zarejestrowanych.

Kaloryfer123
24-08-2010, 12:09
Hmmm... dziwne. Czyli to jakiś bot pisał, czy coś? Kurcze, jak u mnie będą takie problemy, to będę musiał zmienić, ale nie mam żadnych innych perspektyw, bo potrzebuję takiego komponentu, który powiąże się z AlphaUserPoints i, w którym będę mógł ustawić maksymalną liczbę komentarzy. Niestety nie widziałem niczego takiego. A mógłbyś powiedzieć jak działa discuss bot? Da się tam spełnić moje wymagania?

rosciak
24-08-2010, 12:45
Nie wiem czy bot, wiem że nie działało blokowanie na IP, wiem że te komentarze nie pokazywały się na stronie (w komentarzach) i że ich kasowanie to była mordęga.

Ogólnie discuss bot z racji bycia discuss botem ma swoje plusy i minusy. Plusy to to, że wykorzystuje potężny edytor forum a nie okienko tekstowe z 4 ikonkami ponad. Plusem jest też to, że dzięki discuss botom można rozruszać forum. Wygląda chyba też nienajgorzej. Użytkownicy zyskują niezłe profile i awatary. Natomiast na pewno ma mniej opcji od każdego z systemów komentarzy, dotyczących tych właśnie komentarzy pod artykułami. Jednak jak raz te dwie rzeczy o które pytasz są dostępne. Widziałem w discuss bocie opcję maksymalna ilość komentarzy wyświetlanych pod artykułem.

Co zaś się tyczy z Alpha Points, to osobiście nie korzystam, jednak jakaś tam integracja Agora Forum ( do którego discuss bota używam) jest za pomocą pluginu, dodatkowo ma być coś jeszcze dodane w najbliższym czasie. Jak wspomniałem wyżej, szczegółów mi brak - nie używam Alpha User. Przymierzałem się nawet ale okazało się że autor wyłączył działanie AUP na stronach z zainstalowanym ReReplacer. Uzywam tego pluginu do rozwiązania problemu z błedem IExplorer (użytkownik nie może otworzyć strony wyszukiwania) a autor pomyślał, że ReReplacer to głównie do usuwania stopek jest. Jakbym chciał usunąć stopkę, to po prostu bym mu zapłacił :/

Nieważne...

więcej o Discussbocie (opcje Zaplecza i możliwości) - http://agora.org.pl/index.php/component/content/article/90-instalacje-i-aktualizacje/191-dodatek-agora-discuss
demo - http://agora.org.pl/index.php/hacki/161-agora-olympus-30137-gadu-gadu-i-tlen-hack
ten sam wątek na forum - http://agora.org.pl/index.php/forum/topic?id=7

Kaloryfer123
24-08-2010, 12:52
Hmm... AUP to najważniejsza sprawa, więc nie ma tego, to nie mam co się chwytać nawet.

rosciak
24-08-2010, 13:11
Przeciez piszę że jest plugin integrujący Agorę z AUP. Tyle że nie znam szczegółów, bo u mnie AUP nie zadziała.

Kaloryfer123
24-08-2010, 13:25
Ah,sorki, źle zrozumiałem ;) Ale to wciąż agora, a nie chcę żadnego forum na portalu. Mam CB, artykuły i komentarze, więc zostanę przy mxComment, spróbuję jakoś pokonać kilka przeszkód, a edytor będzie musiał zostać. W każdym razie zostanie to do czasu, aż wyjdzie nowy komponent, albo J1.6 będzie może miała jakiś system komentarzy ;P

zwiastun
24-08-2010, 16:18
1.6 nie będzie mieć systemu komentarzy, jedynym nowym komponentem będzie Redirect