PDA

Zobacz pełną wersję : Zarządzanie reklamami przez uzytkownika



betamat
22-08-2010, 11:27
Witam.
Szukam komponentu/modułu, w którym zarejestrowany użytkownik mógłby zobaczyć ilość wyświetleń i kliknięć własnych reklam umieszczonych w danym serwisie.
Jeszcze lepiej byłoby, gdyby sam mógł redagować/zmieniać reklamy, zobaczyć jakie już były, na jaki czas, za jaką kwotę, bieżące koszty,... Oczywiście wówczas wszystkie te dane powinny być dostępne również dla administratora.
I jaki byście polecali system płatności za reklamy ?

Szukałem w sieci czegoś takiego, ale jakoś nie mogę znaleźć. Czy moglibyście coś polecić ?
Jeśli nie ma takiego gotowego dodatku, to może macie jakieś pomysły jak to zrobić (ale nie pisząc go od 0, bo to nie na moje umiejętności).

alex51
22-08-2010, 12:34
Swego czasu nasz nieoceniony kolega @Trzepiz wspominał o stosowaniu serwisu reklam internetowych OpenX w Joomla!. Artykuł na ten temat wraz z linkami do pobrania modułu jest na stronie kolegi (http://www.trzepizur.pl/blog/1-joomla/65-openx-i-joomla.html). Na temat spełnienia Twoich szczegółowych oczekiwań nie potrafię powiedzieć, myślę, że dużo na ten temat mógłby podpowiedzieć @Trzepiz.

betamat
23-08-2010, 10:16
alex51 dzięki :)
O OpenX troszkę czytałem i pewnie jest to dobre rozwiązanie, jednak wolałbym coś... mniej 'zewnętrznego'. Niestety, po wielu poszukiwaniach, obawiam się, że to jedyne rozwiązanie...

A może jednak ktoś ma inny pomysł ??

pyziak
23-08-2010, 10:24
@betamat może nie jedyne, ale na pewno bardzo dobre :)

betamat
23-08-2010, 10:39
pyziak, a co znasz innego ?

pyziak
23-08-2010, 11:26
nie szukałem nic innego, ale na pewno coś znajdziesz jak się uprzesz , natrafiłem na OpenX ( i bawiłem się im) zanim był do niego moduł pod Joomla