PDA

Zobacz pełną wersję : tragedia po polaczeniu phpbb z joomla



nof4ce
24-08-2010, 21:17
Na swojej stronie mam pewna ilosc uzytkownikow, ktorzy logowali sie bez problemu. Zainstalowalem phpBB i chcialem, zeby te konta, ktore sa stworzone na joomla byly od razu w phpBB. zainstalowalem jFusion i mi sie narobilo, bo osobiscie nie moge sie zalogowac na swoje konto na stronie, wpisujac stare haslo... Po zmianie swojego hasla w panelu administracyjnym i zalogowaniu sie wyskakuje mi :

Nazwa lub hasło użytkownika są niepoprawne albo nie posiadasz u nas konta.

Do zaplecza loguje sie bez problemu.

1. Jak teraz naprawic swoj blad?
2. Jak połączyć phpBB3 z joomla, tak, żeby nie mieć tego problemu?

Dzięki, pozdrawiam.

---------- Post dodany o 21:17 ---------- Poprzedni post był o 20:40 ----------

Update: teraz nawet nie moge sie zalogowac do amina

moje
24-08-2010, 21:24
Przywróć wszystko do stanu przed połączeniem - zakładam, że przed zmianami zapisujesz sobie bazę danych i pliki, żeby potem w razie potrzeby można było wszystko przywrócić.

Zainstaluj sobie Agora - forum do Joomla ;)

nof4ce
24-08-2010, 21:24
jesli mozesz, to podpowiedz jak przywrocic... robilem backup ostatnio troche dawno, ze wzgledu na urlop ;/

moje
24-08-2010, 21:29
No nadpisujesz pliki i zastępujesz zawartość bazy danych, jeśli masz jakiś mechanizm do backup'u, to podejrzewam, ze wystarczy kliknąć na "przywróć".

nof4ce
24-08-2010, 23:34
a czy jest plik, w ktorym zapisuja sie wszystkie artykuly? zrobil bym poprostu backup z mojej bezpiecznej wersji i dorzucil artykuly... nie wiem czy takie wyjscie istnieje... troche lamerskie, ale musze uratowac newsy, ktore sa dla mnie najwazniejsze...

moje
24-08-2010, 23:36
Artykuły i tym podobne masz w bazie danych w odpowiedniej tabeli - nie masz backup'u bazy danych?

nof4ce
24-08-2010, 23:41
przejolem strone i niestety nie mam... jesli jest mozliwosc, zebym skopiowal gdzies artykuly, to postawil bym nowy silnik i wkleil wszystkie artykuly... ostatniabaze danych, ktora mam skopiowana z serwera jest z 8 sierpnia ;/ ale to nie jest jako backup, tylko pobrane wszystkie pliki z serwera ;/ niestety nie ja to robilem... dlatego prosze o pomoc :)

moje
24-08-2010, 23:45
Możesz wywalić z bazy danych wszystko to czego nie było prze połączeniem z phpbb, tak samo z plikami - czyli jeśli obiłeś to dzisiaj, to usuwasz wszystko co instalowałeś dzisiaj.

EDIT:

Jak przejmowałeś stronę, to wtedy trzeba było się zabezpieczyć, to raz, a dwa, to zawsze przed zmianami robi się backup.

zwiastun
24-08-2010, 23:47
@nof4ce - zanim zrobisz cokolwiek dalej, doczytaj na www.pomoc.joomla.pl, jak się wykonuje backup witryny postawionej na joomla. Z treści pytania o artykuły wynika, że nie wiesz lub nie rozumiesz!

nof4ce
24-08-2010, 23:51
troche mule, ale musze to rozwiazac.

Zrobilem tak: usunolem wszystko to, co bylo zainstalowane do laczenia phpbb, ale logowanie na stronie nie jest ze zwyklego logowania joomla (bo to zalatwilo by sprawe), tylko logowanie z rok_bridge... kolejny problem, nie moge zalogowac sie do administratora...

@zwiastun: calkiem mozliwe...zabieram sie do lektury, moze tam bedzie cos do mojego rozwiazania... musze rozwiazac ten problem, ew. poprosze kogos ogarnietego do pomocy...

update: jesli ktos mial by kiedy podobny problem, to znalazlem tutaj artykul o odzyskiwaniu artykulow

http://forum.joomla.pl/showthread.php?33606-Jak-odzyska%C4%87-artyku%C5%82y-z-bazy-danych

zwiastun
24-08-2010, 23:53
Dopóki nie namieszasz zbytnio z bazą danych, możesz odtworzyć witrynę do momentu sprzed opisywanych manipulacji. Bo wszystkie dane są w bazie danych. Ale nie oczekuje, że ktoś ci tu będzie teraz objasniać podstawy. Musisz poczytac.

moje
25-08-2010, 00:03
Wywal rokBridge. Jak już się z tym uporasz, to polecam zainstalować Agora.

EDIT:

Jest coś takiego jak "ratuj admina" autorstwa @jolaass - jest to na forum ;)

nof4ce
25-08-2010, 00:12
wielkie dzieki za pomoc. Teraz juz powinienem sobie poradzic.


update: jednak musze zadac ostatnie pytanie... po zmianie hasla administratora, wyskakuja mi krzaki z php, ze nie istnieje mod rokbridge, nic dziwnego, skoro go usunolem, a logowanie nadal sie do niego odwoluje, zamiast do zwyklego logowania z joomla. Co teraz?

Wiem, ze takich uzytkownikow jak ja jest mnostwo, ale bardzo duzo czasu poswiecilem swojej stronie i nie chcial bym jej stracic.

moje
25-08-2010, 00:38
Usunąłeś wszystkie pliki i wpisy z bazy danych dotyczące rokBridge?

rosciak
25-08-2010, 00:49
Gdybyś przypadkiem zdecydował się posłuchać @moje i wrzucić Agorę, to na http://agora.org.pl znajdziesz spolszczone paczki instalacyjne Agory jej modułów i pluginów (oczywiście najnowsze), pomoc w postaci opisów i kilka/kilkanaście mniej lub bardziej przydatnych plików typu szablony forum i hacki. Możesz też zerknąć jak toto wygląda po polsku. Jeśli masz jeszcze w bazie konfigurację Kategorii i forów oraz posty z Kuneny, to w Agorze znajdziesz konwerter Kunena => Agora. A jak masz inny pomysł, no to sorki za porady bez sensu :)

nof4ce
25-08-2010, 12:48
jestem na takim etapie, ze zainstalowalem silnik, dodalem baze danych z newsami, widze wszystkie newsy na stronie startowej, ale jak klikne w "wiecej" zeby przeczytac calego newsa, to pojawia mi sie blad:

404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ


Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.

Spróbuj jednej z następujących stron:



Strona startowa (http://betatest.pl/index.php/component/content/article/1-newsy/index.php)

Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.
Nie znaleziono komponentu


Newsy nie byly wyswietlane w zadnym komponencie, jedynie, co mialem to j_comments .


Ale i tak jest juz dobrze, udalo mi sie uratowac to czego potrzebowalem...

moje
25-08-2010, 13:02
A czy przeniosłeś też tabele kategorii, sekcji, artykułów i artykułów na stronie startowej (4 tabele - jak dobrze pamiętam)?

nof4ce
25-08-2010, 13:06
no wlasnie chyba o tym zapomnialem... jesli chodzi o sekcje i kategorie, to zostaly one stworzone na nowo z takimi samymi nazwami jak byly w poprzedniej wersji strony...

moje
25-08-2010, 13:18
A czy mają one identyczne ID?