PDA

Zobacz pełną wersję : Frontpage SlideShow - nieoczekiwana reakcja na serwerach home.pl



Dragonesti
25-08-2010, 12:05
Witam wszystkich

Konfigurując stronę na 1.5.20 na serwerach home.pl natrafiłem na rzecz dziwną.
Sprawa dotyczny komponentu, jego działania i wyświetlania.
Gdy zainstalowałem komponent Frontpage SlideShow, wszystko działoło ok.
Joomlę zainstalowałem w podkatalogu kozystając z autoinstalatora dostepnego na home.pl
i tak jest ona w katalogu: autoinstalator/joomla. Nastepnie utworzyłem do celów testowych sub domenę www.test.fundeko.pl (http://www.test.fundeko.pl) (przekierowałem ją na opisany katalog) i zaczeło się :obojetny:

Komponent Frontpage SlideShow zaczoł wyglądać dziwnie (ustawienia domyślne default komponentu) zobaczcie na stronie testowej: www.test.fundeko.pl (http://www.test.fundeko.pl)
Próbowałem zmieniać live_site w configuration.php (joomli) ale nic nie działa.

W innych modułach takich jak Simple images rotator, wystarczyło zmienić tylko ścieżkę do katalogu i ok. A tu jakby źle czytał style, albo nie mógł ich znaleźć. Nie wiem co jest grane.

Czy drodzy forumowicze, ktoś się może spotkał z tym problemem i wie co i gdzie zmienić, aby działąło poprawnie.

Dodam że administratoży i pomoc z home.pl umywają oczywiście ręcę bo to nie jest ich oprogramowanie i wsparcia nie udzielają :P

Nie mam dużego doświadczenia w pisaniu na forum więc mam nadzieję że nikogo nie uraziłem i wszysko opisałem ok.

Radzio64
17-02-2011, 21:24
I nikt Ci nie pomógł?
Masz jakieś rozwiazanie?

Dragonesti
18-02-2011, 16:14
Ani w home.pl, ani na tym forum też nik nie kwapił się z odpowiedzią czy podpowiedzią.
Co do home.pl to zależy na kogo się trafi, jakiego konsultanta.
Tylko 2 razy uzyskałem pomoc na home a pytałem wiele razy.
W pozostałych spychologia stosowana. Interesuje ich tylko sprzedaż serwera a później człowieku radź sobie sam :obojetny:
Ale czemu się dziwić na tym forum też nikt nawet nie zinteresował się tematem.

Problem już rozwiązałem.:spoko:

Ale teraz przy kupnie najnowszej wersji komponentu jest ok,
problem ten został już poprawiony.

pozdrawiam

Radzio64
18-02-2011, 16:21
dzieki za reakcje, często mam wrażenie że na tym forum mieli sie tematy mało znaczace a na jakiś istotny problem nie ma reakcji.
Nie wiem może się mylę?
Mam 1 temat rozpoczęty i nic! cisza
nikt nic nie wie? nikt nie czyta?
poczekam jeszcze

pozdrawiam

Dragonesti
18-02-2011, 21:01
Tak też mi się wydaje.
Albo ludzie nie mają czasu i ochoty.

Dlatego dawno nie zaglądałem na forum i prawie zapomniałem o nim.

pozdrawiam