PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy i poczta - once again...



pushkin
25-08-2010, 13:52
Witam,

Od kilku dni wertuję zasoby różnych for oraz wujka googla i cioci wiki.
Problem taki sam jak miało wielu użytkowników przede mną, jednak albo ich problem pozostał nierozwiązany albo rozwiązany, ale nie działa to u mnie.
Po kolei:

Strona stoi na serwerze NetArtu.

Konfiguracja globalna poczty:
Obsługa poczty - Serwer SMTP
Wysyłaj z adresu - mag@magteam.pl
Nazwa nadawcy - M.A.G Team
Ścieżka Sendmail - /usr/sbin/sendmail
Uwierzytelnianie SMTP - Tak
Bezpieczeństwo SMTP Brak
Port SMTP - 25
Użytkownik SMTP - login
Hasło SMTP - pass


Konfiguracja kontaktu:
Nazwa własna - Kontakt z nami
Połącz z użytkownikiem - mag
Adres e-mail - mag@magteam.pl

Preferencje kontaktów:
Sprawdzenie sesji - Nie
Własna odpowiedź - Nie

W danych użytkownika podany adres e-mail mag@magteam.pl

To chyba tyle jeśli chodzi o konfigurację.

Następnie testujemy wysyłanie poczty.
Rejestrujemy nowego użytkownika "test". Powiadomienie o rejestracji nowego użytkownika wysłane do administratora dochodzi, tak samo jak potwierdzenie rejestracji dochodzi na adres podany w formularzu rejestracji.

Z czego wnioskuję, że ustawienia poczty są poprawne i sama poczta jako taka działa!

Teraz czas na problem z formularzem:

Wypełniamy pola:
imie, adres e-mail, temat oraz treść. Klikamy wyślij i naszym oczom ukazuje się wyjątkowo optymistyczny komunikat "Dziękujemy za Twoją wiadomość" i na tym się kończy. Wiadomość wysłana poprzez formularz nie dochodzi ani do adresata (czyli w tym przypadku mag@magteam.pl) ani do nadawcy (w przypadku zaznaczenia wyślij kopię nadawcy).

Czy ktokolwiek ma jakieś pomysły? HELP!

PS. Ustawiene sposobu wysyłania poczty na "Funkcja pocztowa PHP" nie zmienia absolutnie nic! (Potwierdzenia rejestracji dochodzą, wiadomość z formularza nie)

PS2. Czekam na informację z NetArtu czy próby wysyłania wiadomości z formularza są w ogóle rejestrowane w logach pocztowych.

moje
25-08-2010, 14:01
A czy w ustawieniach kontaktu, którego używasz jako formularza wypełniłeś pole adresu e-mail?

pushkin
25-08-2010, 14:09
Konfiguracja kontaktu:
Nazwa własna - Kontakt z nami
Połącz z użytkownikiem - mag
Adres e-mail - mag@magteam.pl



Jest wypełnione.

mass221
04-09-2010, 11:10
Dołączam się do wątku. Mam dokładnie ten sam problem. Wchodzę na swoją stronkę, do menu KONTAKT. Pojawia się formularz. Wypełniam go tak jak należy, podając swojego maila. Po chwili na swoją skrzynkę otrzymuję komunikat:

Hi. This is the qmail-send program at home.pl.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<yyyy@wp.pl>:
Connected to 212.77.101.4 but sender was rejected.
Remote host said: 550 BLAD SPF - zobacz strone / SPF Error: Please see http://spf.pobox.com/why.html?sender=mass221%40wp.pl&ip=79.96.242.85&receiver=smtp.wp.pl Jesli jestes uzytkownikiem poczta.wp.pl sprawdz poprawnosc autoryzacji SMTP / If you are a poczta.wp.pl user check SMTP configuration: http://poczta.wp.pl/autoryzacja/

--- Below this line is a copy of the message.

Return-Path: <yyyy@wp.pl[/URL]>
To: xxxx@wp.pl
Subject: joomla: test
Date: Sat, 4 Sep 2010 10:47:11 +0200
From: test <yyyy@wp.pl>
Message-ID: <235349873495386fgdfhnc98wgdfbc5vb>
X-Priority: 3
X-Mailer: PHPMailer (phpmailer.sourceforge.net) [version 2.0.4]
MIME-Version: 1.0
Content-Transfer-Encoding: 8bit
Content-Type: text/plain; charset="utf-8"

To jest zapytanie z [url]http://aaaaaaa.pl (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:oknoAdresat%28%27napisz.html?to=mass221@wp.pl %27,10,10,650,540,1%29;) od:
test <yyyy@wp.pl>

test


Przy czym yyyy@wp.pl to adres użytkownika wypełniającego formularz, xxxx@wp.pl to adres mój czyli administratora, aaaaaaa.pl to adres strony

Wszedłem w porady mailer Deamona a tam coś pisze niemalże, żebym się schował


O CO CHODZI? To nie możliwe żeby to było takie dziadostwo. To powinno się przecież dać prosto zrobić

dkint
04-09-2010, 11:23
Witam

Mass221 a masz włączoną autoryzację smtp w ustawieniach swojego konta na wp.pl ?

pozdrawiam
Krzysiek

mass221
04-09-2010, 11:26
no właśnie mam, również w panelu administracyjnym ustawiłem sobie uwierzytelnienie SMTP

dkint
04-09-2010, 11:30
Witam

Poza tematem ale czemu właściwie smtp, Twój serwer nie obsługuje funkcji mail php ?

pozdrawiam
Krzysiek

mass221
04-09-2010, 11:46
hmm... kombinowałem już ze wszystkimi ustawieniami również z mail php, i za każdym razem to samo, chociaż nie, czasami w ogóle wiadomości nie dochodzą choć pojawia się informacja, że wiadomość została wysłana. Powiem o co mi chodzi. Moja stronka będzie zawierała ogłoszenia i zestawienie meczy lokalnej drużyny piłkarskiej. Chcę aby na mojej stronce nie było możliwości rejestrowania się - taka stronka tylko do oglądania. Formularz kontaktowy ma służyć tylko do wysyłania wiadomości przez niezarejestrowanych użytkowników do mnie i nikogo więcej.


---------- Post dodany o 09:46 ---------- Poprzedni post był o 09:45 ----------

adres na który mają spływać wiadomości mam na wp.pl, choć super by było gdyby dało się je odczytać w panelu administratora w sekcji prywatne wiadomości

dkint
04-09-2010, 11:48
Witam

Zrób sobie plik mail.php

wklej do niego tą zawartość :


<?
$email_do = "Twój@email.pl";
$email_temat = "Mail testowy";
$email_wiadomosc = "Tutaj tresc wiadomosci \nTutaj druga linia wiadomosci!";
if(mail($email_do, $email_temat, $email_wiadomosc,"From: test@test.test")){
echo "Email (".$email_temat.") zostal wyslany.";
} else {
echo "Email (".$email_temat.") nie zostal wyslany.";
}
?>
wyedytuj $email_do wrzuć plik na serwer i uruchom, go z paska twojej przeglądarki, jak przyjdzie do ciebie email testowy to znaczy, że funkcja mail php działa i masz coś skopane w konfiguracji Joomla

co do smtp to możesz mi wysłać twój plik configuration.php ?

pozdrawiam
Krzysiek

mass221
04-09-2010, 13:18
Wiem już co robiłem źle. Jako, że dopiero zaczynam przygodę z joomla i na razie testuje pewne funkcje, wpisałem aby wiadomości z formularza kierowane były do mojej prywatnej skrzynki na wp. Zmieniłem adres skrzynki na ten, który dostałem wraz z serwerem i domeną i wszystko działa. Wiadomości z formularza wpadają do tej właśnie skrzynki i wszystko jest ok. Mam jeszcze tylko małe pytanko: czy jest właśnie możliwość aby wiadomości z formularza wyświetlały się w skrzynce odbiorczej w panelu administratora? O co mi chodzi. Chcę aby moja stronka była wyłącznie informacyjna, czyli bez możliwości logowania się użytkowników. Czy w takiej sytuacji jest to możliwe czy tylko taka opcja jest możliwa tylko dla zalogowanych użytkowników?