PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł strony - jak go ukryć?



guina
25-08-2010, 17:10
Witam!
Na topie wyświetla mi się tytuł strony i .. wygląda to nieciekawie.
http://www.ladam-project.pl/
Miałam już taki problem kiedyś z inną stronką, pomogliście mi rozwiązać problem, mam nadzieję że i tutaj ktoś powie jak go usunąć :-)
Jak ukryć tytuł stronki by nie wyświetlał się na topie?
Pozdrawiam!

moje
25-08-2010, 18:47
Idź do działu FAQ, tam jest odpowiedź.

guina
25-08-2010, 19:28
no szukam szukam. blondynka nie jestem ale tak się teraz trochę czuję :/ bo coś mi to nie bardzo wychodzi :/

zwiastun
25-08-2010, 19:39
Pooglądaj ustawienia pozycji menu

Grisza
25-08-2010, 19:44
no szukam szukam. blondynka nie jestem ale tak się teraz trochę czuję :/ bo coś mi to nie bardzo wychodzi :/
Z FAQ:


Tytuł strony [Page Title]: Umożliwia pokazanie bądź ukrycie tytułu strony. Tytuł umieszczany jest w nagłówku obszaru, do którego główna treść strony wprowadzana jest instrukcją LoadMainBody(). W arkuszu stylów CSS wygląd nagłówka określają deklaracje w klasie .contenpanenheading.

Możesz też znależć Firebugiem i go wyciachać poprostu z szablonu Tak najlepiej bo wiesz co robisz, a nie ufasz przyciskom.

---------- Post dodany o 19:44 ---------- Poprzedni post był o 19:40 ----------


Pooglądaj ustawienia pozycji menu
Zwiastun, a to nie jest w globalnych Parametrach artykułów ?

Mimo wszystko ja wolę wyciąć z szablonu.

guina
26-08-2010, 10:42
Pomógł mi informatyk, rozwiązał ten problem inaczej, stwierdził że nie da sie tak jak Wy radzicie bo ten szablon jest inaczej zbudowany niż Wy radzicie. Ważne że działa:D
Dziękuję za próbę pomocy! Pozdrawiam!

Grisza
26-08-2010, 11:11
Pomógł mi informatyk, rozwiązał ten problem inaczej, stwierdził że nie da sie tak jak Wy radzicie bo ten szablon jest inaczej zbudowany niż Wy radzicie. Ważne że działa:D
Dziękuję za próbę pomocy! Pozdrawiam!

To wprowadził Cię w błąd, bo każdy szablon działa tak samo.
Najgorsze, że nie umiesz powiedzieć co naprawdę zrobił i nic się z tego nie nauczysz.
Ważne jest by się czegoś nauczyć, a nie by ktoś Ci tylko zrobił ...

a_m
26-08-2010, 11:15
informatyk dał czarny kolor czcionce tytułu, który się znajduje na czarnym tle

Grisza
26-08-2010, 11:20
informatyk dał czarny kolor czcionce tytułu, który się znajduje na czarnym tle

Hehe czyli się Pan Informatyk nie napracował zbytnio :P Nie łatwiej było go Pani Guino wyciapać z szablonu ? :) Przecież to obciąża przeglądarkę. Przeca to najbanalniejsze co mógł zrobić. A jak zaznaczysz całą stronkę stronkę to i tak będziesz ten tytuł stronki miała.

A ja dalej jestem pod wielkim wrażeniem szybkości czytania kodu przez A_M :)

P.S. Już bardziej elegancko by było jakby nadać temu atrybut visibility:hidden; Wtedy przynajmniej zniknie przy zaznaczeniu.

guina
26-08-2010, 12:24
mi nie chodzi o ten tytuł z czarną czcionką tylko ten który był na środku topu :) Teraz problemu nie zobaczycie, bo go nie ma.
Problem został rozwiązany inaczej bo cytuje
"bo w Twoim css-ie jest clasa .contentheading i a.contentpagetitle {

}
a.contentpagetitle:hover {
.contenpanenheading. - a tego nie ma wogóle"

i zgadza się, sama nie umiałam tego rozwiązac więc posiliłam się pomocą z bardzo dobrym skutkiem :-)

loskamilos
23-09-2010, 22:42
Przepraszam, że odkopuję i pewnie pytam się po raz kolejny o to samo, ale nie potrafię poradzić sobie z tym problemem. Cały czas na stronie mojej kapeli (którą ja administruję) www.4example.com.pl pod logiem wyskakuje tytuł strony "Oficjalna strona...". Chciałbym to wyłączyć, ale z poziomu zaplecza nie widzę opcji. Czy może mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję.

Robster
23-09-2010, 22:46
Mnie to wygląda na pusty artykuł.

a_m
23-09-2010, 22:56
a mi, dla ustawienia łącza dla strony głównej -> parametry systemu -> tytuł strony (bo klasa componentheading); @loskamilos -> http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze


------------------
hej Robster

Robster
23-09-2010, 23:55
siemano a_m :D

Pewnie masz rację bo ja tylko zlookałem te głupie klasy Arisstera (czy jak mu tam szło - jak ja go nienawidzę) i nie zauważyłem componentheading :D

loskamilos
26-09-2010, 14:54
Panowie, ja przepraszam za swoją niewiedzę, ale generalnie dalej mimo, tego co mi tutaj podsunęliście, nie wiem co należy zrobić by się pozbyć tego głupiego tytułu. Co prawda zauważyłem, że tytuł pojawia się też na innych podstronach portalu, jako tytuł kategorii. Jeśli np. wchodzimy w zakładkę "O nas", pojawia się tytuł kategorii "Bio". Nie mam zielonego pojęcia jak sobie z tym poradzić. Prosiłbym o pomoc, tylko w miarę możliwości najbardziej łopatologicznie jak się da - nie mam chwilowo tyle czasu, by przestudiować całą strukturę joomli.
Z góry dzięki, pozdrawiam.

seba.adm
26-09-2010, 15:27
PA -> Artykuły -> Artykuły - Wszystkie -> Preferencje. W zakładkach Tytuł Sekcji i Tytuł Kategorii ustaw Ukryj -> Zapisz
Sprawdź czy to rozwiąże Twój problem.

loskamilos
26-09-2010, 15:46
Niestety, to mam ustawiona na 'ukryj', a problem dalej się pojawia.

loskamilos
29-09-2010, 21:11
Problem dalej nie rozwiązany, czy ktoś obeznany mógłby mi pomóc?

a_m
29-09-2010, 21:14
hm, wynika, że nie ma tu takich; może na forum artisteera będą wiedzieć

loskamilos
29-09-2010, 21:19
Ale to nie problem Aristeera... Jak zmieniam szablon na dowolny (np. JA Purity) jest dalej to samo - na samej górze wyświetlany jest tytuł kategorii, mimo tego, że jest niby ukryty.

a_m
29-09-2010, 21:29
jak na każdym tpl jest tak samo - jak próbowałeś wyłączyć tytuł - grzebałeś w ustawieniach łącza / wyczyść pamięć joomla

loskamilos
29-09-2010, 21:37
Wyczyść pamięć = usuń wszystko z pamięci podręcznej i przedawnione pliki? Zrobiłem i dalej jest to samo... Nawet próbowałem zapisać na ustawieniach "pokaż", usunąć co się da i zmienić na "ukryj", powtórzyć czynność usuwania, ale dalej jest to samo... Jeśli masz chwilę na pogrzebanie w tej mojej stronce, byłbym wdzięczny.

//Edit: Udało mi się usunąć napis z strony głównej - siedział w Top Menu, tam była opcja Pokaż tytuł. Jedyne co dalej pozostało to te tytuły kategorii...

EkleErs
29-09-2010, 21:43
@loskamilos ale tego nie ustawiles co ci radzil @a_m
pa->menu->menu w ktorym wyswietla ci sie to cus -> Pozycja [o nas] -> parametry systemu [Pokaż tytuł strony [NIE]] kropka

//ech spoznilem sie

loskamilos
29-09-2010, 22:32
Właśnie chodziło o to, że nie wiedziałem w którym menu siedział ten tytuł. W main nie, w top tak, jak się okazało.

---------- Post dodany o 20:32 ---------- Poprzedni post był o 19:47 ----------

Wow, dzięki wielkie a_m, rzeczywiście teraz ta nazwa kategorii się nie pokazuje. Możesz mniej więcej wytłumaczyć jak tego dokonałeś?

PS. Prosiłbym was także o nakierowanie mnie na odpowiedni temat w sprawie parkowań/podpinań/przekierowywań domen itd. Jestem w tym kompletnie zielony, domenę mam wykupioną .com.pl, ale jedyne co potrafiłem ustawić to, żeby było przekierowanie z maskowaniem strony na którą przekierowuje (cały czas pozostaje adres 4example.com.pl). Jak mógłbym to zmienić, by można było np. normalnie wejść w panel przez 4example.com.pl/administrator?

Dziękuję i pozdrawiam.

a_m
29-09-2010, 22:37
zacytyję @EkleErsa:
pa->menu->menu w ktorym wyswietla ci sie to cus -> Pozycja [o nas] -> parametry systemu [Pokaż tytuł strony [NIE]] kropka

minus za lenistwo / zamykamy / nowy temat gdzie indziej, to nie są indywidualne konsultacje