PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlenie modułu tylko dla jednej wersji językowej



kiki05
26-08-2010, 11:18
Witam

Może ktoś z was wie czy jest możliwość wyświetlenia modułów tylko dla jednej wersji językowej, ewentualni w jaki sposób w skrypcie można sprawdzić jaka jest aktualna wersja wybrana przez użytkownika.

Z góry dzięki za odpowiedź.

kurtz
26-08-2010, 11:42
inny moduł dla innej wersji językowej czy ten sam moduł "przetłumaczony" i wyświetlający treść przetłumaczoną ?

w skrypcie nie da się sprawdzić. niezalogowany użytkownik wykonuje operacje w czasie rzeczywistym. należy to rozumieć tak, że zwyczajnie nie wiesz o istnieniu użytkownika, który przegląda treść a co dopiero w jakim języku.

takie badania wykonuje się za pomocą narzędzi analitycznych typu gemius, google analytics z tym, że co do tego drugiego nie mam pewności. w przypadku google możesz śledzić po krajach i odwiedzanych odnośnikach, nie ma natomiast danych szczegółowych. w przypadku gemius analizy są bardziej szczegółowe ale i więcej kosztują.

kiki05
26-08-2010, 14:26
Więc problem polega na tym, iż użytkownik ma możliwość zmiany wersji językowej strony i jeżeli przegląda stronę w języku polskim wyświetlam mu moduł "A", w przeciwnym przypadku moduł "A" nie jest wyświetlany.

Jedyny pomysł jaki mi się nasuwa to analiza urla, ale myślałem że może jest jakaś zmienna przechowująca wybrany język.

kurtz
26-08-2010, 15:18
nie ma takiej mozliwości w joomla! można powielać layout str. głównej w przypisanych do flag odnośników ( ukrytych ) w menu. ale to nie dosyć, że każdy artykuł musiał być tłumaczony to jeszcze masa sekcji z tymi tłumaczeniami i powielanych modułów.

można przez joomfish'a ale wtedy nie ma mowy, że moduł "a" tu się wyświetla a tam nie.

moje
26-08-2010, 15:29
Trzeba czekać na wydanie stabilnej wersji 1.6 ;)

kurtz
26-08-2010, 16:40
wersja 1.6.x niczego tutaj nie zmieni, poza wyeliminowaniem sekcji na rzecz wygodniejszych kategorii.

moje
26-08-2010, 17:27
wersja 1.6.x niczego tutaj nie zmieni, poza wyeliminowaniem sekcji na rzecz wygodniejszych kategorii.
Nie prawda, w 1.6 jest wbudowana wielojęzyczność i można wybrać język dla jakiego dany element (moduł, artykół, kategoria) jest wyświetlany.

kurtz
26-08-2010, 17:43
o ! ...:p

PeFik
26-08-2010, 19:13
a może by tak: MetaMod - display modules according to rules - dla Joomla! 1.5 (jeszcze)

Linkuś: http://www.metamodpro.com/

Jola
26-08-2010, 19:25
Witam,
pozwolę się nie zgodzić z teorią, że się nie da.
Hmm, wydaje mi się to nawet całkiem proste.
Joomfish świetnie wie co ma wyświetlić po wybraniu wersji językowej, modułowi można to też wytłumaczyć. :)
Oczywiście mechanizm tłumaczenia zależy od modułu, nadal różne moduły należą do różnych "parafii".

kurtz
26-08-2010, 19:38
yhym, tylko problem zdają się nie być operacje wykonywane przez joomfish'a, a jedynie to gdzie ma się wyświetlać i to gdzie ma być jaki język.

potem


użytkownik ma możliwość zmiany wersji językowej strony i jeżeli przegląda stronę w języku polskim wyświetlam mu moduł "A", w przeciwnym przypadku moduł "A" nie jest wyświetlany.

pierwotne zapytanie nie doprecyzowało co konkretnie i gdzie ma się wyświetlać. nie było też wspomniane nic o joomfish, który był jedynie luźną sugestią. :D

Jola
26-08-2010, 19:42
może zbyt pochopnie kierowałam się "intuicją" :).
Musi się wypowiedzieć sam zainteresowany i rzucić więcej światła na swój problem.

kurtz
26-08-2010, 19:44
taaaa, jeśli spotrafi - czemu nie :D

kiki05
27-08-2010, 11:03
Witam
Ponieważ zostałem wezwany do tablicy postaram się opisać, co chciałbym osiągnąć, a może ktoś z was podpowie mi jak to zrealizować.

1. instalacja joomla posiada moduł do zmiany wersji językowej strony.
2. zainstalowany jest joomfish
3. zainstalowany jest moduł z własnym skryptem php, bez możliwości tłumaczenia go w joomfisch.
W związku z powyższym chciałbym, aby moduł był wyświetlany jedynie dla polskiej wersji językowej, dla pozostałych ma on być niewidoczny.

Mam nadzieję, że dosyć jasno opisałem to co chciałbym osiągnąć.

Pozdrawiam

moje
27-08-2010, 15:26
No to w kodzie modułu dodajesz instrukcję warunkową, która sprawdza y aktualnie używany język jest językiem polskim i jeśli jest to wyświetlasz moduł. Polecam docs.jomla.org : )