PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z białym podkładem #left i #content



Grisza
26-08-2010, 11:34
Dalej robię ten portalik: http://aktywizacja.home.pl/legislacjon/

Dziwna rzecz mi wyszła. Mianowicie przy Lewym menu #left i przy centralnej części #content zamiast od razu zaczynać się konkretny moduł daje mi gdzieś z 7px odstępu. Sprawdzałem kod i nigdzie nie ma bym dodawał zarówno w lewym menu jak i w centralnej części jakiś padding o takiej wielkości. Nie wiem jak to usunąć. Please pomóżcie. Specjalnie by było lepiej widać dałem żółte tło.

Bazyl
26-08-2010, 11:39
A bo to obrazek jest... ;)

//
Sorki, źle odczytałem problem...
Hi, @a_m

a_m
26-08-2010, 11:42
zobacz marginesy i paddingi dla mainContent, left, content i right, bo cuś niedokładnie szukałeś ;]


--------------
hej bazyl

Grisza
26-08-2010, 13:24
Wszystkie topy i bottomy wywaliłem. Pozosyały tylko paddingi i marginesy left i right. A mimo wszystko gdzieś ten margin bądz Padding od 5px do 7 px siedzi. Oto zawartość odpowiedzialna cała za środkową część strony:

/* Css odpowiedzialny za część główną strony */




#mainContent{width: 975px; margin: auto; overflow: hidden; background-color: yellow;}

#left{ background-color: white; width: 164px; float: left; padding-left:2px; margin-left:12px; margin-right:5px;}

#content{ padding-left:5px; padding-right:5px; background-color: white; width: 603px; float: left;}

#right{ background-color: white; width: 164px; margin-left:5px; float: left; padding-left: 3px; padding-right: 3px; background: url("../images/belka.gif"); margin-bottom: -2000px; padding-bottom: 2000px;}



/* Koniec Css odpowiedzialnego za część główną strony */

---------- Post dodany o 13:12 ---------- Poprzedni post był o 11:57 ----------


zobacz marginesy i paddingi dla mainContent, left, content i right, bo cuś niedokładnie szukałeś ;]


--------------
hej bazyl


Proszę pomóżcie mi z tym białym podkładem. Próbowałem różnych rzeczy i tylko jak zmniejszyłem czcionkę do zera podkład znikł, więc musi być tam jakiś enter bądz spacja, który wszystko niszczy i dodaje ten odstęp właśnie wielkości czcionki.

---------- Post dodany o 13:24 ---------- Poprzedni post był o 13:12 ----------

Najśmieszniejsze jest to, że w IE dobrze to interpretuje, zaś w Firefoxie żle

bebzon_hc
27-08-2010, 12:10
spróbuj dodać do glownego css'a :

div#left div.moduletable_menu ul.menu { margin: 0px; padding 0px;} <-- to do lewego paska. jak to zadziala to napisze do content :]



albo jesczze prościej....

.moduletable_menu ul { margin: 0px; }


a do content w css'ie dodaj to:

#wiadomosc_dnia h3 { margin: 0px;}

Grisza
30-08-2010, 10:11
spróbuj dodać do glownego css'a :

div#left div.moduletable_menu ul.menu { margin: 0px; padding 0px;} <-- to do lewego paska. jak to zadziala to napisze do content :]



albo jesczze prościej....

.moduletable_menu ul { margin: 0px; }


a do content w css'ie dodaj to:

#wiadomosc_dnia h3 { margin: 0px;}

Dzięki wielkie :)
Wszystko zadziałało :)
Skąd wiedziałeś, że akurat do H3 margin był dodany ?? :)

bebzon_hc
30-08-2010, 10:22
hehehe :D ano taki kozak jestem. a tak poważnie to FIREBUG - nie ja :spoko:

a_m
30-08-2010, 10:24
@Grisza i tak sobie będziesz ten margin:0 do każdego elementu dodawał? zobacz h3 niżej i jeszcze niżej :)

bebzon_hc
30-08-2010, 10:37
jak doda do CCS'a ...

.moduletable h3 { margin: 0px;}

to nie będzie musiał w reszcie modułów likwidować osobno. Chyba że nada jakis swoj-unikalny css dla modułu to wtedy musi recznie dopisywac do każdego.

a_m
30-08-2010, 10:45
@bebzon_hc masz rację ale propagujesz złe nawyki, a co z domyślnymi marginesami h4, p i tak dalej; jak piszesz style, to uwzględniasz generalne resetowania np. marginesów, wielkości czcionek, styli list itd?

bebzon_hc
30-08-2010, 11:08
no kochany ja daje rozwiazanie na konkretny problem. w sumie samo h3 {margin:0px;} tez mogl dac. a patrzac na calosc pliku CSS to widac ze nie jest pisany samodzielnie. szybciej byloby go napisać od nowa niż poprawiać ten według pewnych reguł