PDA

Zobacz pełną wersję : zmienna określająca aktywny szablon wykorzystywana w modułach



majki
26-08-2010, 22:31
witam,

mam mały problem związany z dostosowywaniem modułów.
mam taki kod w głównym pliku php - nazwa_modulu.php:


if ($loadjquery)
$document->addscript('http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1/jquery.min.js');
$document->addscript(JURI::root().'/modules/mod_anythingslider/js/jquery.easing.1.2.js');
$document->addscript(JURI::root().'/modules/mod_anythingslider/js/jquery.anythingslider.js');
$document->addStyleSheet(JURI::root().'/modules/mod_anythingslider/css/slider.css');
i potrzebuje zamienic ostatnio linijke dodajaca styl CSS na taką, która kieruje do katalogu z aktywnym szablonem. testowałem taką:


$document->addStyleSheet(JURI::root().'templates/'.$template.'/css/slider.css');
ale to nie działa. jak wpisze na sztywno JURI::root().'templates/moj_szablon/css/slider.css' to wszystko jest okey i ładuje ten css bez problemów.

proszę o poradę jakiej zmiennej czy kodu aby tę zmienną uzyskać mogę użyć.
z góry dzięki
pzdr

moje
26-08-2010, 22:50
A widziałeś jak wygląda taka zmienna w szablonach, które są standardowo zainstalowane w Joomla?

majki
26-08-2010, 22:54
$this->template
ale taki zapis również jest nieskuteczny...

moje
26-08-2010, 23:46
A $mainframe->template ? Polecam też docs.joomla.org + getTemplate lub docs.joomla.org + JTemplate ;)

majki
29-08-2010, 23:42
$mainframe->template nie generuje pożądanego kodu, ale "$mainframe->getTemplate()"
już tak :)

dzięki za pomoc. problem rozwiązany