PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart - podział produktów po marce, kategorii, "dla kobiet", "dla mężczyzn", itp



lukasz17
27-08-2010, 00:11
Witam!

Tworzę sklep on-line z ubraniami. Chciałbym, aby był on podzielony na:

kategorie (np. "Bluzy", "Czapki", itd.)
marki (np. "Adidas", "Nike" itd.)
oraz osobny podział na: "Dla kobiet" i "Dla mężczyzn".
Jeśli chodzi o dwa pierwsze, to po prostu tworzę kategorię, dodaję nowych producentów. Natomiast z ostatnim podziałem mam pewien problem, nie mam pojęcia w jaki sposób mogę go zrobić.

Nie wiem czy tworzyć dwie nowe kategorie ("Dla kobiet" i "Dla mężczyzn") i przy dodawaniu produktu przypisywać go do dwóch kategorii (docelowej, np. "Bluzy" i tej ze względu na płeć)? Czy może stworzyć listę typów produktów, czy skategoryzować producentów i tam ustawić podział ze względu na płeć?

Proszę o wskazówkę jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam,
Łukasz.

Robster
27-08-2010, 00:16
A nie łatwiej będzie utworzyć dwie sekcje K i M, a dopiero w nich utworzyć kategorie?

PS
Nie chcę Cię teraz zwodzić, ale kiedyś przed oczyma miałem jakiś tekst na temat dodatku do J!, który pozwalał tworzyć subkategorie. Może w googlach coś na ten temat znajdziesz.

szoszon1
27-08-2010, 12:51
Jak przedmówca pisał wyżej , zrobiłym dwie kategorie M i K a później dopiero kategorie i marki z pukładanymi już artykułami do sprzedania .

lukasz17
27-08-2010, 17:07
Ok, dzięki za pomoc. ;)

A jak zrobić, aby był normalny podział na kategorie - produkty i osobne menu z odnośnikami: "Dla M", "Dla K", które pokazywałyby strony z przefiltrowanymi produktami ze względu na płeć?