PDA

Zobacz pełną wersję : Joomgallery - problemy po aktualizacj do wersji 1.5.5



Goferek
27-08-2010, 09:55
Witam serdecznie!
Chciałbym zapytać czy ktoś z użytkowników Joomgallery również napotkał problemy z otwieraniem zdjęć w galerii. Zarówno tam jak i w newsach widać tylko miniaturki natomiast oryginalne zdjęcia nie pokazują się już.
Wszystko zaczęło się po zaktualizowaniu galerii do wersji 1.5.5.
Czy ktoś wie już może jak zażegnać ten problem??

Będę wdzięczny za każdą okazaną pomoc i porady :)

Pozdrawiam!

szoszon1
27-08-2010, 12:49
u mnie aktualizacja przebiegła bez problemów , jeżeli masz kopię wcześniejszej wersji joomgallery , odtwórz kopię i zobacz czy już tam nie miałeś tych błędów...

Goferek
27-08-2010, 12:57
Hmm nie zauważyłem wcześniej żadnych problemów. Możesz sam zerknąć na www.malopolska.zhr.pl - nagle poprzestawiały się miniatury w artykułach a zdjęcia się nie wyświetlają, to samo w galerii.

Goferek
31-08-2010, 20:34
Jak widać moje uwagi były słuszne, komponent joomgallery był wydany z błędami i wyszły kolejne 2 poprawki. Jednak u mnie i one nic nie zmieniają. Nadal jest problem z linkowaniem przy włączonym SEF.
Nie otwierają się też fotki z okienku slimbox.

Nie jestem biegły w angielskim więc może ktoś z Was byłby w stanie odczytać jakies porady na oficjalnym forum wydawcy joomgallery albo joomli??
Będę wdzięczny!

headge
31-08-2010, 22:09
Sprawdź ten sposób (tłumacz raczej niepotrzebny ;) http://www.forum.en.joomgallery.net/index.php?topic=3252.0
a jeśli używasz artio - zaktualizuj ten komponent do najnowszej wersji.

Elvaron
03-09-2010, 09:59
Miałem podobny problem - zaktualizowane JoomGallery, włączony SEF i wszystkie miniaturki ładnie się pokazywały, ale po kliknięciu nie wczytywały się zdjęcia (Slimbox, Thickbox). Pomogło przełączenie w konfiguracji JoomGallery -> Category View -> General Settings -> Popup box original image z "Yes" na "No".

Goferek
06-09-2010, 07:41
hmmm nadal nie pomogło. Odnowiłem już wszystkie linki tak, żeby działały z włączonym SEF. Natomiast w dalszym ciągu nie ładują się zdjęcia oryginalne ani pomniejszone. Działają tylko i wyłącznie miniatury.

agryzik
16-09-2010, 21:47
Miałem podobny problem - zaktualizowane JoomGallery, włączony SEF i wszystkie miniaturki ładnie się pokazywały, ale po kliknięciu nie wczytywały się zdjęcia (Slimbox, Thickbox). Pomogło przełączenie w konfiguracji JoomGallery -> Category View -> General Settings -> Popup box original image z "Yes" na "No".

Kolego dzięki! U mnie zadziałało!

Goferek
21-09-2010, 09:00
Kolego dzięki! U mnie zadziałało!

Hmm tylko wyłączenie tej opcji nadal nie rozwiązuje problemu. Ja jednak wolałbym aby zdjęcia wyświetlały się w Slimboxie w pełnym rozmiarze a nie pomniejszonym.

Czy nadal nikt nie znalazł rozwiązania ?? :)