PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją dotatków poprzez instalator



fabus
27-08-2010, 13:40
Witam

Mam problem z instalacją edytora WYDIWYS.
Komunikat jaki sie pojawia wygląda tak:
2917

Jak temu zaradzić?

Pozdrawiam

moje
27-08-2010, 14:19
1. Co to jest edytor WYDISWYS?
2. Co to za edytor instalujesz?
2a. Skąd go masz?
3. Przypomnij sobie część A regulaminu.

fabus
27-08-2010, 15:58
Troszke się pospieszyłem z poprzednim postem bo okazuje się że nie moge zainstalować żadnego dodatku poprzez instalator wbudowany w joomle. Za każdym razem pojawia się ten sam komunikat z błędami. Problem się pojawił po przeniesieniu strony na inny serwer (na starym serwerze nadal mam kopie tej strony i tam instalator działa) na nowej już nie. Przeniesienie strony przebiegało tak:

1. Spakowanie plików strony na starym serwerze (zipem)
2. Przesłanie archiwum zip na nowy serwer
3. Rozpakowanie na nowym serwerze
4. Zmiana wpisów serwera bazy danych oraz lokalizacji folderów tmp i logs w pliku configuration.php
5. Eksport bazy danych ze starego serwera (phpmyadmin)
6. Import bazy na nowym serwerze (phpmyadmin)

Domyślam się że trzeba zmienić wpisy jeszcze w innym pliku tylko w jakim?

moje
27-08-2010, 16:09
W configuration.php ;)

pyziak
27-08-2010, 17:34
@moje toż napisał że zmienił w configuration.php
4. Zmiana wpisów serwera bazy danych oraz lokalizacji folderów tmp i logs w pliku configuration.php
@fabus zobacz prawa do katalogów , PA - Pomoc - Informacje o systemie - prawa do katalogów .
w żadnym innym pliku nic nie trzeba zmieniać , zobacz jeszcze czy w configuration.php masz poprawnie wypełnioną pozycję $live_site

moje
27-08-2010, 17:49
Podejrzewam błędy na etapach 4-6, zacząłbym od sprawdzenia wszystkiego w pliku configuration.php - nazwy bazy danych, użytkownika bazy danych, hasła bazy danych, adresu serwera.

Nie zapomnij o linku do strony.

fabus
27-08-2010, 18:50
I faktycznie tu był błąd... nieprawidłowo podałem ścieżke do katalogu tymczasowego i katalogu dziennika...

Dziękuje za pomoc

P.S. W życiu nie wpadłbym na to że informacje o uprawnieniach bedą w zakładce pomocy