PDA

Zobacz pełną wersję : Method Not Implemented POST przy próbie zapisu artykułu



hosti
28-08-2010, 04:00
Witam wszystkich serdecznie.
Proszę Was o dość pilną podpowiedź ponieważ do poniedziałku muszę oddać stronę klientowi a z problemem który zaraz opiszę borykam się z dobre dwa tygodnie. Googlowałem oraz poruszałem temat z ludźmi, którzy mają większe doświadczenie z joomlą niż ja i nikt nie może mi pomóc. Zatem o pomoc proszę Was.

Jak wspomniałem robię stronę pewnemu klientowi. Joomla zainstalowana lokalnie chodziła bez problemów. Przeniosłem pliki na serwer i zaczęły się problemy. Przy próbie dodawania artykułów w pewnym momencie joomla przestaje zapisywać artykuł. Najdziwniejsze jest to, że w momencie gdy jestem w edycji i piszę tekst z ręki jest ok, ale nie do końca. Ponieważ gdy zaczynam wymieniać pozycje np:

Proszę dostarczyć dokumenty:
dokument a
dokument b
dokument n itp

wówczas przy próbie zapisania dostaję komunikat

Method Not Implemented

POST to /portal/administrator/index.php not supported.
Apache/2.2.0 (Fedora) Server at firmax.pl Port 80Jak tekst przeklejam ze starej strony w formie

Proszę dostarczyć dokumenty:
*dokument a
*dokument b
*dokument n itp

to artykuł się zapisuje poprawnie. Tak samo jak mam listę z gwiazdkami i chcę zrobić z niej listę nieuporządkowaną to jest ok. Gdy nie ma gwiazdek lub piszę tekst z ręki dostaję błąd.
Na localhost było ok, więc uderzyłem do administratora. Kazał zainstalować świeżą joomle co uczyniłem, ale problem nadal pozostał.

Na serwerze w logach dostaję takie komunikaty:

[Fri Aug 27 14:32:59 2010] [error] [client 195.x.xxx.xxx] File does not exist: /home/nazwa_usera/html/portal/plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/blockquote, referer: http://www.firmax.pl/portal/administrator/index.php?option=com_sections&scope=contenti takie coś

[Fri Aug 27 14:21:34 2010] [error] [client 195.x.xxx.xxx] ModSecurity: Warning. Match of "rx (?:\\\\b(?:(?:i(?:nterplay|hdr|d3)|m(?:ovi|thd)|(? :ex|jf)if|f(?:lv|ws)|varg|cws)\\\\b|r(?:iff\\\\b|a r!B)|gif)|B(?:%pdf|\\\\.ra)\\\\b)" against "RESPONSE_BODY" required. [id "970902"] [msg "PHP source code leakage"] [severity "WARNING"] [hostname "www.firmax.pl"] [uri "/portal/installation/index.php"] [unique_id "THetzn8AAAEAAG8aNcIAAABT"]Na forum http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=267&t=331984 znalazłem info, że to problem z mod_security. Admin serwera poprzestawiał ustawienia.

Na dodatek przy próbnie edycji artykułu gdy kliknę Grafika, wczytaj plik dostaję błąd przesyłu pliku. Przez Panel kontrolny - Media tak samo nie mogę upload-ować plików.

Prośba o podpowiedź co może być nie tak, bo czas mnie goni.
Z góry Wam dziękuję.

pyziak
28-08-2010, 11:09
Hmm, ciężko coś powiedzieć , nigdy nie miałem takiego problemu, ale wykonałbym takie czynności :
- nadpisałbym wszystkie pliki z paczki instalacyjnej
- sprawdził dokładnie czy wpisy w configuration.php są poprawne ( bo jak przeniosłeś z local'a to musiałeś pozmieniać) łącznie z $live_site
- sprawdził bym uprawnienia do katalogów
- zainstalowałbym inny edytor np JCE
a chyba na początku sprawdziłbym hosting czy się nadaje pod Joomla ( czy spełnia wymagania)

hosti
31-08-2010, 10:03
Nie wiem co jest, ale jakimś cudem jest lepiej (ale problem niejako pozostał). Dodają się artykuły, można robić listę nieuporządkowaną. Tylko z tym jednym artykułem jest problem i tak jakby z jego treścią. Bo podobna treść w innym artykule też z wypunktowaniem tych samych dokumentów stanowi problem. W każdym razie dzięki pyziak bo po zmianie $live_site jak by było lepiej. Wcześniej na localhost miałem $live_site puste więc uznałem, że nie trzeba nic tam wpisywać. A i w ustawieniach edytora TinyMCE zrobiłem na Ukryj - Blockquote.