PDA

Zobacz pełną wersję : 'Usuń katalog instalacyjny i przyciśnij tutaj'



Danioss
28-08-2010, 14:48
Witam!

Chciałem założyć pewną stronę na joomli za pomocą yoyo.pl. Dzisiaj zainstalowałem ją (choć korzystam z niej od dawna i mam ją na kompie), lecz gdy chcę zacząć pracę, wciąż pojawia się komunikat 'Usuń katalog instalacyjny i przyciśnij tutaj'. Najlepsze jest to, że nic na kompie się nie zainstalowało nowego, użyłem opcji szukaj i wpisałem 'installation' - nic podobnego nie znajduje się na moim PC. Skąd w takim razie mam usunąć ów katalog? Jestem bardzo zielony w tym wszystkim...

Liczę na Waszą pomoc!
Pozdrawiam,
Daniel

moje
28-08-2010, 14:51
W katalogu w którym jest Joomla, znajduje się katalog instalation, tam sprawdzałeś? I czy masz plik configuration.php?

Danioss
28-08-2010, 14:58
Przecież napisałem, że nic się nie zainstalowało... Wcześniej jak instalowałem joomlę, owszem, był installation - usuwałem go, ale to dla innych stronek, z których zresztą korzystałem tylko na kompie, nigdy ich nie publikowałem. A teraz zamiast localhost itd podawałem w instalacji dane z yoyo.pl, bo chcę wreszcie coś widzialnego stworzyć. Podsumowując - nawet nie powstał folder dla tej instalacji osobny, w którym mógłbym znaleźć configuration.php czy folder installation...

moje
28-08-2010, 15:51
Plik configuration.php jest w katalogu głównym razem z Joomla.

Danioss
28-08-2010, 18:30
configuration.php mam kilka, mianowicie dwa - czyli tyle, ile stron robiłem offline w Joomli. Wygląda to tak, że w folderze XAMPP/xampp/htdocs mam trzy foldery: joomla15 (na tym się uczyłem głównie), Karolek (to jest moja strona, którą tworzyłem offline i nigdy nie próbowałem jej wrzucić w sieć), xampp, w którym nie wiem co jest, ale mnóstwo plików. Są dwa configuration.php - w joomla15 i Karolek. Dlatego myślę, że pomimo, iż instalacja przebiegła niby pomyślnie, to coś nie poszło tak, albo zupełnie gdzie indziej powinienem szukać tego folderu installation. Na kompie go na pewno nie ma, bo używałem wyszukiwarki, aby go znaleźć i nic.

zwiastun
28-08-2010, 19:01
Czegoś nie rozumiem. Instalowałeś Joomla, a więc rozpakowywałeś albo kopiowałeś rozpakowany pakiet instalacyjny do jakiegoś katalogu i nie umiesz w nim znaleźć podkatalogu installation?