PDA

Zobacz pełną wersję : Hosting pod stronke Joomla - Superhost nie wyrabia



docxxx
28-08-2010, 22:29
Koledzy, mam juz dosc komunikatow z Superhosta, ze jakoby moja strona generowala olbrzymie przeciazenia (> 1500%). Wg. nich fifaonline.net.pl (http://fifaonline.net.pl) zabija ich hosting.
Poczynilem pewne kroki optymalizacyjne. Ostatecznie dalem cache na 600min (sic!), ale i tak wg. SH to kobyla, ktora trzeba zablokowac.
Strona ma raptem 400 userow. To raczej nie jest szczyt mozliwosci joomli.
Ile macie zapytac do bazy podczas przeladowania strony?
I najwazniejsze: jakie hosting poza Superhost polecacie? Dla hecy napisze, ze ma miec 10tys userow. Czy takie obciazenie da sie utrzymac na hostingu wspoldzielonym, a nie dedykowanym?
ps. Wpiszcie do google "superhost przeciazenie"

moje
29-08-2010, 02:38
Dedyk albo chmura (cloud hosting).

docxxx
29-08-2010, 12:43
Koledzy, okazalo sie, ze bardzo duzo zapytan do bazy powodowaly tabele umieszczone poprawej stronie (juz ich nie ma). Dla zobrazowania sytaucji: laczna liczba zapytan to ok. 1200, z czego ponad tysiac to te tabele! Jak zobaczylem zapytanie, to okazalo sie, ze dla kazdego wiersza nastepuje odwolanie do bazy! (czyli np. nie select ... count 10; tylko 10 razy select!). Tak wiec uwazajcie;)
ps. Druga rzecz, o ktorej tu wspomne (dla potomnych;) to JoomlaWatch. Kapitalny system statystyk. Uwielbiam je, ale to tez jest krowa, ktora skutecznie zatka wam stronke. Uwazajcie na nia (nie chodzi, ze jest zle napisana, ale o liczbe i zlozonosc zapytac podczas kazdego ladowania strony).

moje
29-08-2010, 15:15
Jakbyś wcześniej napisałaś co masz zainstalowane i podał link a do strony, to pewnie byś otrzymała taką odpowiedź ;)

docxxx
29-08-2010, 15:21
I tak i nie. Przekonalem sie kilka razy, ze po instalacji (wydawaloby sie malego, *******kowatego) pluginu czy modulu obciazenie wzrasta o 200%.

---------- Post dodany o 14:21 ---------- Poprzedni post był o 14:20 ----------


Jakbyś wcześniej napisałaś co masz zainstalowane i podał link a do strony, to pewnie byś otrzymała taką odpowiedź ;)
A nie podalem? :podstep:

moje
29-08-2010, 15:26
No tak, link jest. Ale nie ma podanych nawet informacji o wersji Joomla, nie mówiąc o zainstalowanych rozszerzeniach. Polecam przypomnieć sobie część A regulaminu - tak na zaś ;)

piotrekduraj
31-08-2010, 08:54
Dołączam się do tematu. Moglibyście zerknąć na serwis www.goral.info.pl Jest to Joomla 1.5.15.

Obciązenie jest ale nie takie wielki jak w przypadku kolegi, który poruszył temat.

moje
31-08-2010, 14:21
A co masz zainstalowane, jak wygląda konfiguracja u Ciebie, jaki masz hosting? Czemu Joomla 1.5.15, a nie Joomla 1.5.20?

piotrekduraj
02-09-2010, 08:00
mam superhosta. joomla 1.5.15. bo taka wersja wtedy byla najnowsza. chyba.
czy mam przejsc do 1.5.20 i bedzie śmigać lepiej?
Mam wgrane standardowe komponenty.
Ponad to:
- galeria - multhithumb
- katalog firm - DJ Catalog2

http://goral.info.pl/images/stories/foto/rozne/screen.jpg

moje
02-09-2010, 15:22
A czy oprócz tych komponentów nie masz zainstalowanych. żadnych dodatków, modułów? Żadnych systemów statystyk? Ilość UU, odsłon? Które pliki generują duże ilości zapytań - administratorzy serwa powinni Ci podać taką informację?

piotrekduraj
02-09-2010, 15:31
Miałem zainstalowany moduł who is online, ale już go wywaliłem, a reszta to jak widać na www.goral.info.pl, czyli podstawowe z Joomli.
Aha - jeszcze jcomments.

Czyli tak. Mam na stronie:
1. Komentarze - Jcomments
2. Galerie - multhithumb
3. Reklama
4. Katalog firm - DJ Catalog2

i to tyle

moje
02-09-2010, 16:01
A co z pozostałymi informacjami, o których pisałem wyżej?

piotrekduraj
02-09-2010, 16:15
A czy oprócz tych komponentów nie masz zainstalowanych. żadnych dodatków, modułów? Żadnych systemów statystyk? Ilość UU, odsłon? Które pliki generują duże ilości zapytań - administratorzy serwa powinni Ci podać taką informację?

Systemów statystyk w joomli nie mam. Mam zewnętrzny stat4u, odsłony - wbudowane widoczne tylko w PA.

moje
02-09-2010, 16:18
... Ilość UU, odsłon? Które pliki generują duże ilości zapytań - administratorzy serwa powinni Ci podać taką informację?
A te informacje?

piotrekduraj
02-09-2010, 16:21
Oni mi tylko podają które pliki generują największe obciążenie, czyli index.php i wykaz zapytań do MySql

moje
02-09-2010, 16:37
To podaj wykaz zapytań.

IMHO, możesz zmniejszyć ilość wstępów artykułów, które wyświetlają się na jednej stronie do maksymalnie 10 na jednej stronie,wyłączyć przycisk , w konfiguracji ograniczyć ilość artykułów wyświetlanych w kanałach informacyjnych do 5, a w szablonie ten kod:

<?php
// no direct access
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
zastąpić takim:

<?php
// no direct access
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );

$doc=&JFactory::getDocument();
$head=$doc->getHeadData();
reset($head['links']);
foreach ($head['links'] as $key=>$value) { unset($head['links'][$key]); }
$doc->setHeadData($head);

docxxx
22-10-2010, 10:58
Koledzy, odkopuje temat, bo to wazne.
Otoz zniechecony calkowice Superhostem i jego komunikatami o obciazeniu rzedu 1500% przeszedlem na inny hosting (specjalnie nie podaje nazwy). Wg SH moja jedna strona (a mam ich kilka) dlawi ich serwer. Inny hosting ma swojej ofercie 7-dniowy okres testowy, wiec pomyslalem sobie tak: zrobie kopie strony, wrzuce ja tutaj (+ oczywiscie konfiguracja DNS), specjalnie wylacze wszelki cache (na SH mialem 600min!), obciaze ja dodatkowo swietnym, ale mocno obciazajacych systemem statystyk JoomWatch (na SH po wlaczeniu tego komponentu po 3h mialem juz komunikat o przeciazeniu!) i czekalem na reakcje. Minal dzien i nic. Strona stala jak skala (ba, przyspieszyla!), a ja na skrzynce nie mialem zadnych sygnalow ostrzegawczych. Patrze na JoomWatch a ta w czasie rzeczywistym zbiera dane o uzytkownikach, wiec jest ok. Kontaktuje sie wiec z dzialem technicznym i pytam ich o obciazenie. Panowie patrza i mowia: "jakie obciazenie? Tu nie ma nic takiego". Zdebialem, ale i poczule ulge. Od poczatku nie chcialo mi sie wierzyc, aby moja strona az tak obciazala zasoby.
Mam na SH jeszcze kilka stron. Wszystkie przenosze. Koniec, kropka.
A teraz uwaga: na SH place 250zl rocznie, a na nowym... 50zl! Ciekawe za co SH bierze te 200zl? Za ladna strone (to fakt), za pomoc techniczna dostepna "od reki" (to tez fakt) ?. Jesli tak, to ja dziekuje, sam sobie poradze, a 200zl wydam z pozytkiem.

piotrekduraj
23-10-2010, 13:01
A moze podałbys jednak nazwę tego hostingu?

Ja jestem dalej na SUPERHOST. Trochę ograniczyłem obciążenie i śmiga be zarzutów. Kiedyś miałem 5000 wejść i obciążenie tylko 140%, czyli nie tak zle. Dawniej to przy 3000 wejść miałem 1600%.

docxxx
23-10-2010, 19:47
Tym hostingiem jest Linuxpl.com

piotrekduraj
23-10-2010, 19:53
wszystko fajnie, ale te serwery maja mało pojemności. Na mój serwis nie wystarczy. Zostaje przy superhoście:)

docxxx
23-10-2010, 20:15
To zapytaj ich, czy mozna zwiekszyc. Jesli odpowiada Ci SH to tam zostan. Mi nie chodzi o to, ze hosting A jest lepszy niz B, bo tak mi sie wydaje. Ja po prostu na SH nie moglem pracowac.

piotrekduraj
23-10-2010, 20:44
Wątpię, że za taką kasę ja na superhost ktoś da lepsze warunki.

docxxx
23-10-2010, 20:49
Za 50zl mam wiecej niz za 250zl? No, na pewno.
Powtorze jeszcze raz: nie porownuje Joomli do Drupala pod wzgledem "bo j/d jest lepsze". Po prostu jeden nie instaluje sie poprawnie, nie dziala. What ever. Dlatego wybieram drugi.

piotrekduraj
23-10-2010, 21:17
Mi akurat zależy na pojemności serwera. W tej chwili mam ok 240 GB i co miesiąc dostaję po 10 GB dodatkowych

cookerx
24-10-2010, 14:55
A gdzie polecicie mi darmowy hosting, taki "na probe" ale jesli sie da to bez reklam, dla joomli? Praktycznie bez wymagan co do pojemnosci i transferu. Z gory dziekuje.

seba.adm
24-10-2010, 15:08
A gdzie polecicie mi darmowy hosting, taki "na probe" ale jesli sie da to bez reklam, dla joomli? Praktycznie bez wymagan co do pojemnosci i transferu. Z gory dziekuje.

Witam

I co jeszcze byś chciał. Chyba tylko zapomniałeś dopisać do kompletu: "Domena za darmo". Gdyby tak się dało, wszystkie firmy hostingowe mogły by się dawno pozamykać. Chcesz bez ograniczeń poznać możliwości Joomla, skorzystaj z tego: mov’AMP - Joomla! wszędzie tam gdzie chcesz (http://wiki.joomla.pl/index.php/Mov%27AMP_PL_-_Joomla%21_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz).

Pozdrawiam

//
PS
@cookerx. Twój pierwszy post na Forum, więc wypadało by się przywitać.

piotrekduraj
24-10-2010, 15:18
Jak chcesz testować to zamów sobie serwer na superhost.pl lub o12.pl. Dają Ci okres testowy na 7 lub 14 dni.

alex51
24-10-2010, 15:23
1&1 Pakiet na Dzień Dobry (http://www.1and1.pl/) lub na ovh.pl Oferta na dobry początek (http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/hosting_www_osobisty_20gb_trafic_4tb.xml)za darmo możesz testować przez 2 lata.

cookerx
24-10-2010, 20:15
Przepraszam, Witam was wszystkich. Widzę, że koledzy posiadają szeroką wiedzę i można na waszym forum znaleźć wiele ciekawych informacji, dlatego postanowiłem się zarejestrować.

Dziękuję za wasze rady, zapoznam się z waszymi propozycjami.

mauro9p
04-11-2014, 17:22
Witam, tak sobie szukałam serwisow rejestracyjych dot. domen, trafiłam wlasnie na artykuł o superhost . Warto z nim współpracować? Myslicie ze warto zaufać im ?

DaReK_tHe_CrOw
13-11-2014, 00:13
Miałem wcześniej nazwę, superhost i nie polecam ich. Przeniosłem się do zenbox.pl i od tamtej pory koniec problemów ;)

rassel
27-01-2015, 22:18
A nie lepiej jaki tani hosting w biznes-host.pl