PDA

Zobacz pełną wersję : Linki w Main Menu zależne od Top Menu. Czy to jest mozliwe.



tomputer
30-08-2010, 09:46
Witam mam pytanie , czy znacie jakiś sposób na utworzenie menu po lewej stronie które byłoby zależne od górnego menu. Tzn jeśli użytkownik kliknie na jakiś link górnego menu to w lewym menu pojawiają się konkterne linki. Natomiast jeśli użytkownik kliknie w inny link menu górnego to menu lewe znów zmienia swoją zawartość.
Czy jest to mozliwe??
Przeklikałem chyba cały panel administracyjny ale nie wpdałem na to jak to wykonać.

Będe wdzięczny za pomoc.

pyziak
30-08-2010, 09:49
tak oczywiście jest to możliwe bez żadnych problemów, menu po lewej to moduł przypisany do konkretnej pozycji menu

tomputer
30-08-2010, 10:30
moduł lewe menu mogę przypisać do konkretnych pozycji górnego menu, i to nie jest problem ale nie wiem jak zrobić by te pozycje w lewym meu zależały od konkretnego linku w górnym menu. Bo jeśli stworze sobie w lewym menu linki a później przypisze do konkretnych pozycji górnego menu to zawsze lewe menu będzie miało taka samą zawartość, a jak zrobić by te linki w lewym menu zmieniły sie dla innej pozycji w górnym menu.
Troche namieszałem ale myśle że to jest zrozumiałe

Bazyl
30-08-2010, 10:34
Zrób kilka modułów i przypisz je do poszczególnych pozycji menu górnego

tomputer
30-08-2010, 10:36
No przecież.
Że ja na to sam nie wpdałem. Najprostrze rozwiązania sa najlepsze.
Dzieki

pyziak
30-08-2010, 10:42
oczywiście, że zrozumiałe i bardzo proste :
tworzysz tyle menu ile chcesz żeby się wyświetlało ( po lewej stronie) oczywiście każde z inną zawartością i np masz menu ze specyfikacją kursów nazywasz te menu spec_kursy np:
-kurs 1
-kurs 2
-kurs 3
a na górze w głównym menu masz zakładkę kusy i prowadzi ona do np: jakiegoś artykułu o kursach
teraz tworzysz moduł menu po prawej wybierasz z listy odpowiednie menu w tym przypadku spec_kursy
zaznaczasz pozycje modułu 'left'
poniżej wybierasz pozycje: zaznaczasz zaznaczone na liście i zaznaczasz pozycję Kursy
wszystko

-edit--
To ja tu się pocę a w tym czasie @bazyl napisał w jednym zdaniu :)

tomputer
30-08-2010, 10:52
Dzieki pyziak doceniam twoje zaangażowanie, świetnie opisane na pewno wielu skorzysta z tego opisu.
Pozdrawiam