PDA

Zobacz pełną wersję : JUser::_load: - problem po wykasowaniu uzytkownika



spooxmobile
30-08-2010, 16:04
Witam

Mam taki problem skonczylem jedna stronke (k2) i przed samym oddaniem klientowi sprawdzalem , czy wszystko smiga i jest dobrze poustawiane.

- stworzylem uzytkownika, sprawdzilem maile jakie dostaje na skrzynke, czy sie tworzy jego konto, jakie menu zobczy po zalogowaniu, czy moze edytowac i takie tam. wszystko bylo spoko.
- ze wszystko gralo i ten uzytkownik juz nie byl mi potrzebny to w miedzyczasie go skasowalem (bez wylogowania sie ze strony).

- od tamtej pory na www pojawia sie blad:
JUser::_load: Unable to load user with id: 63

rozumiem, ze jest to jakis blad w wpisie w bazie danych. ktos z was moglby mnie nakierowac, co zrobic.


dzieks
spooxmobile

moje
30-08-2010, 16:18
Id 63 to ID super administratora czyli Twoje, na pewno usunąłeś właściwego usera?

spooxmobile
30-08-2010, 16:25
tak, wlasciwego.

super administrator jest na 62 i nie mam problemu z logowaniem do zaplecza. ale na stronie wywala mi ten blad.


spooxmobile

moje
30-08-2010, 16:31
Mój bład, standardowo SA mam id 62. A usunąłeś cache?

spooxmobile
30-08-2010, 16:46
tez usunalem
administrator-tools-clean cache

moje
30-08-2010, 16:53
Ręcznie z dysku oraz wpis o sesji z bazy danych?

pyziak
30-08-2010, 16:54
a załóż nowego użytkownika i w bazie danych w tabeli jos_users zmień jego ID na 63, komunikat powinien zniknąć, następnie się wyloguj i spróbuj skasować, Jako Admin w PA
oczywiście wcześniej kopia bazy :)

spooxmobile
30-08-2010, 17:00
@moje
wpis o sesji z bazy danych? - a gdzie to znajde

@pyziak
ok, dzieki, tak zrobie, tylko, ze z tym to musze poczekac na dostep do bazy danych.

pozniej dam znac jak poszlo

spooxmobile

pyziak
30-08-2010, 17:10
sesje znajdziesz w Bazie w tabeli jos_session

spooxmobile
30-08-2010, 17:21
Ok, problem rozwiazany.
dzieki.
_

@pyziak
twoj sposob zadzialal, ale podczas wykasowania od now sie upominal o 63. Sposob zadzialal, ale ten user 63 juz musialby zostac.

zeby pozbyc sie tego komunikatu o bledzie trza bylo skasowac jeden komentarz od user63.
zaznaczam, ze mam tam zainstalowane k2. komentarz byl do k2.

@pyziak @moje po plusiku!

dzieki
przyjemnego wieczoru

spooxmobile

TEMAT DO ZAMKNIECIA

zwiastun
30-08-2010, 20:08
Dość oczywiste - jeśli zostało gdzieś odwołanie do użytkownika (czyli jego ID), o Joomla próbuje je odczytać i informuje, że nie może.

max-301
20-10-2011, 08:28
a ja mam pytanie.

Pod K2 jest import userów oraz import artykułów. Błędnie to zinterpretowałem i usunąłem usera sądząc że zadziała tak jak w przypadku artykułów. Niestety nie zadziałało i user poszedł w p...u nie tylko z K2 ale z całej Joomli. Nie mam teraz dostępu do bazy danych więc nie mogę sprawdzić czy w tabelach został ślad po nim. Mam z wczoraj kopię całej bazy ale nie chciałbym przywracać całości ze względu an jednego usera.

User miał dodanych kilka artykułów (na razie pod oryginalną joomlą, nie pod K2). Czy mogę go jakoś przywrócić (lub utworzyć nowego z tym samym ID) ale tak żeby powiązania artykułów z usuniętym Userem zostały?