PDA

Zobacz pełną wersję : Tapatalk na forum.joomla.pl



trzepiz
30-08-2010, 16:17
Witam serdecznie.

Jako użytkownik/posiadacz telefonu z dużym wyświetlaczem często zaglądam z niego na forum. Niestety nasz szablon to masa kb do pobrania. Zauważając ten problem dodałem do forum "Tapatalk" - system ten rozpoznaje z jakiego urządzenia otwieramy forum i przekierowuje na stronę pobrania Tapatalk. (Dla osób posiadających Androida sprawa powinna być znana.)

Pytanie: "Co nam to daje" ?
Każdy kto będzie chciał wejść na forum używając do tego swojego telefonu komórkowego (iPhone, BlackBerry, Android, i Nokia) będzie mógł oszczędzić masę transferu (w Polsce niestety pakiety danych dla telefonów są strasznie drogie)

Niestety jest mały kruczek:) Aplikacja na telefon jest w 2 wersjach :

1. darmowa
2. płatna

W wersji darmowej możemy czytać forum ale nie możemy zakładać nowych tematów i odpowiadać innym, nie możemy także wysyłać prywatnych wiadomości. Wersja płatna nie ma żadnych ograniczeń. Koszt wersji płatnej to 2,99$ - zatem i tak warto zakupić bo szybko się zwróci w transferze jaki musielibyśmy wygenerować pobierając forum przez zwykłą przeglądarkę na telefonie.

Dodatkowe informacje:
http://www.tapatalk.com/

Bazyl
30-08-2010, 16:24
Nokia 5800 (niestety), Opera Mobile - forum po staremu, bez przekierowania.

trzepiz
30-08-2010, 16:33
Nokia 5800 - a na czym ona działa ? (system)

PS: Opera mini to tez inna bajka - zobacz sobie przy użyciu zwykłej aplikacji "Internet" w telefonie.


Może dodam jeszcze możliwość przełączenia szablonu na "small CSS" i bez JS .. ale to w ciągu najbliższych 2 - 3 dni. Tapatalk jest rozwiązaniem ciekawym o ile współpracuje z naszym telefonem.

No nie ma rozwiązania uniwersalnego ale pomyślę także o użytkownikach wszystkich innych telefonów niż wyżej wspomniane :)

moje
30-08-2010, 16:33
Bo taptalk jest dla Androida.

trzepiz
30-08-2010, 16:37
Bo taptalk jest dla Androida.
czytaj co piszę :

iPhone, BlackBerry, Android, i Nokia i o ile się nie mylę w OviStore dla nokii jest on całkowicie darmowy ..

Bazyl
30-08-2010, 16:38
Każdy kto będzie chciał wejść na forum używając do tego swojego telefonu komórkowego (iPhone, BlackBerry, Android, i Nokia)
Więc wszedłem :)

Pod Operą Mobile nie ma przekierowania, jest po użyciu wbudowanej przegladarki (której nie warto używać...)

System to cóś Na S - nie napiszę, bo nawet przez palce nie chce mi przejść nazwa tego badziewia.

trzepiz
30-08-2010, 16:42
Ja sobię chwalę moją starą Nokię E52 (Symbian) i OviStore. Do tego pakiet nawigacji za całkowite free ... (dodam, że na Nokii nawigacja nie wymagała połączeń z internetem w trakcie jej używania)

Bazyl
30-08-2010, 16:46
Fakt: nawigacja to duży plus, przeglądanie stron za pomocą Opera Mobile też fajnie chodzi.
I koniec plusów...

Zawsze chwaliłem Nokie, wszystkie, aż do tego modelu.

moje
30-08-2010, 16:52
@trzepiz, bo pisaliśmy o tym na priv i tak mi utkwiło w pamięci.

trzepiz
03-09-2010, 18:43
A tutaj screen jak to wygląda na telefonie:

Tapatalk:
2966

moje
03-09-2010, 19:32
Błąd załącznika ;)

trzepiz
03-09-2010, 19:48
poprawiono .

Bazyl
03-09-2010, 19:52
Klawiaturkę mogli by przenieść do opery... :)