PDA

Zobacz pełną wersję : Uklad strony - schemat...



Drapeta
30-08-2010, 16:19
Od 2 lub 3 dni szukam w JOOMLA.PL informacji na temat ukladu strony w Joomla... Trafilem na wieeele... Ale zadne nie odpowiadaja na moje pytania...

Jesli mam szablon, to on definiuje uklad storny... ale czy tylko on? Czy jest cos nadrzednego? Dam przyklad... Jak zainstalujesz Jooomle, to masz powiedzmy 3 kolumny... W srodkowej masz artykul na szerokosc calej srodkowej kolumny, ale pod spodem masz 2 artykuly na tej szerokosci! (50 % + 50 % szerokosci srodkowej kolumny). Co definiuje, ze ten artykul jest jeden obok drugiego, zamiast jeden pod drugim?

Poza tym... Czy do header moge dodac panel logowania? Jak to zrobic? Przydalby sie schemat... ale z odnosnikami - jaki plik, pliki odpowiada za dana czesc schematu! DZIEKI :spoko:

moje
30-08-2010, 16:28
Poczytaj o Joomla, bo wszystko to o co pytasz jest już od dawien dawna opisane - wiki.joomla.pl ; )

Drapeta
30-08-2010, 16:32
Tak szczerze - za duzo informacji i trudno przesiac, by zostaly te ktore sie chce ;)

moje
30-08-2010, 16:36
Ale Joomla trzeba poznać całą, a nie tylko wybrane fragmenty, to jakby dawali prawo jazdy tylko za umiejętność skręcania w prawo i zatankowania do baku.

pyziak
30-08-2010, 16:40
pytasz o tak oczywiste rzeczy (oczywiste, ale kogoś kto zna podstawy) że nie wiadomo jak tobie tłumaczyć, a jak już ktoś się podejmie to i tak nic z tego nie zrozumiesz nie znając Joomla czyli ta odpowiedz wygeneruje 20 następnych twoich pytań, więc zastosuj się do rady @moje zacznij od http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze a później mam tam szukajkę :)

Drapeta
30-08-2010, 16:43
Ale Joomla trzeba poznać całą, a nie tylko wybrane fragmenty, to jakby dawali prawo jazdy tylko za umiejętność skręcania w prawo i zatankowania do baku.

Prawda... tylko powiedzmy, ze moja rola to zatankowanie do baku :) Powiedzmy, ze pracuje na stacji benzynowej :)

---------- Post dodany o 16:43 ---------- Poprzedni post był o 16:41 ----------

OK DZIEKI. Nie przeszkadzam wiecej. Sam tez bym doszedl, ale po co wywazac otwarte drzwi i po co poswiecaj czasu wiecej niz musisz, skoro mozesz ten czas poswiecic na cos innego, tez potrzebnego. Pozdrawiam

Bazyl
30-08-2010, 16:43
1. Szukasz w parametrach pozycji menu.
2. na wiki szukasz pozycji modułów

...i czytasz całą resztę
:)

Drapeta
30-08-2010, 16:52
DZIEKI ;)

moje
30-08-2010, 16:55
Ale to Cie nie zwalania od tego, że musisz wiedzieć gdzie jest ten bak oraz tego czego wlać do danego auta ; )