PDA

Zobacz pełną wersję : wyboldowane wstępy artykułów



likaon12
30-08-2010, 17:37
Będę wdzięczny za pomoc, być może problem wydaje się Wam banalny, ale usprawiedliwiając się powiem, że dopiero zaczynam przygodę z joomla. Kilka problemów udało mi się rozwiązać tylko przy pomocy porad z tego forum, niestety z tym nie mogę sobie poradzić...Dodaję artykuły, pojawiają się na stronie głównej, wszystko jest w jak najlepszym porządku. W pewnym momencie dodaję tak jak zwykle jeszcze jeden tekst i... nagle wszystkie wcześniejsze artykuły są wyboldowane (ale tylko wstępy, po wejściu w każdy z nich wyglądają tak samo, jak w momencie zamieszczenia). Co dziwne, ten nowy artykuł oraz jeden bezpośrednio go poprzedzający pozostają bez zmian. O co w tym chodzi?

pyziak
30-08-2010, 17:56
Będę wdzięczny za pomoc, być może problem wydaje się Wam banalny, ale usprawiedliwiając się powiem, że dopiero zaczynam przygodę z joomla.Będę nudny, ale powiem tą regułkę, że dopiero zaczynasz przygodę z Joomla nie zwalnia Cię to z zapoznaniem się z podstawami..... www.wiki.joomla.pl ....
a teraz na dzień dobry link do strony

likaon12
30-08-2010, 18:25
Powiem szczerze, że liczyłem na jakąś konkretną wskazówkę. Innymi słowy prosiłem o pomoc. Podanie linka do JoomlaWiki nie jest dla mnie pomocne, spędziłem tam kilka godzin i nie znalazłem rozwiązania. Zapewne źle formułuję wyrażenie, dlatego też szukam porady na forum.

Jeszcze raz zaznaczam, że udało mi się stworzyć serwis oparty na joomli, przeprowadzić instalację (choć pierwszy raz miałem z czymś takim do czynienia) bez zadręczania kogokolwiek banalnymi pytaniami. Czasami próbowałem 5-10 razy różne rozwiązania, aż trafiłem na właściwe. W tym przypadku skończyły mi się pomysły.

Bazyl
30-08-2010, 18:33
1. Napisałeś na forum po raz pierwszy - a przywitać się nie łaska?
2. Dostałeś link do ważnych rzeczy.
3. Oraz, na dzień dobry, pytanie o link do strony, bo inaczej w tym wypadku się nie da... (choć obstawiam wklejanie z Worda)

I nie wierzę, że masz J! 1.0.x...

likaon12
30-08-2010, 18:40
No tak, przepraszam za pomylenie działów.

zwiastun
30-08-2010, 20:06
Znowu niepotrzebna dyskusja i brak konkretnej odpowiedzi!
1. Nie ma takiej możliwości. Joomla! Nie oznacza kodem HTML wstępów artykułów. Można by podjąć próbę napisania jakiegoś dodatku (nie przypominam sobie, by taki istniał), który na podstawie faktu, że wprowadzenie jest przechowywane w odrębnym polu bazy danych, oznaczy je w jakiś sposób.
2. Jeśli zachowasz konsekwentnie zasadę, że tekst wstępny (wprowadzenie) zamyka się zawsze w jednym akapicie, można posłużyć się CSS-em i pseudoklasą first-child, by uzyskać pożądany efekt.