PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zmienić konfiguracji



DJ GigaBytE
31-08-2010, 11:01
Więc tak. Mam postawioną Joomlę! 1.5.15 PL na 000space.com wraz z phpBB i phpWiki. Wszytko pięknie działa tylko że gdy próbuję zmienić konfigurację na Zapleczu to ciągle po ,,przekonfigurowaniu" każe mi się logować ponownie a wszystkie ustawienia znikają. Tak jest ciągle a gdzie indziej się tak nie dzieje. I drugie pytanie:
Jedyny znak wyświetlany na mojej stronie (polski) to ó . Spolszcyłem Joomlę! dodałem łatkę i zmieniłem kodowanie w bazie MySQL z szwedzkiego utf-8 na polskie a nawet zrobiłem konwersję Gżegżółką i nic. Liczę na waszą pomoc.

PS: Instalowałem instalatorem automatycznym w panelu kontrolnym od hostingu (VistaPanel).

pyziak
31-08-2010, 16:44
Super hosting, ale niestety nie przyjazny dla Joomla ;( , problem jest w prawach własności do plików, standardowo właścicielem jest właściciel konta czyli np: tomek1 i wszystkie pliki, które prześlesz na serwer za pomocą ftp mają taką własność, ale jeżeli cokolwiek zainstalujesz przez www np: Joomle to wszystkie pliki stworzone lub zmodyfikowane będą miały właściciela id:99 o ile dobrze pamiętam to znaczy że właścicielem pliku configuration.php jest Apache :) bo został np: stworzony przez www itd . tak samo jest po instalacji komponentów oraz modułów wszystko działa , ale nie możesz dokonać zmian. jest na to obejście instalacja komponentu do obsługi plików poprzez Joomla np: joomlaXplorer, ale mnie to strasznie denerwowało i pożegnałem się z tym Hostingiem. Pisałem do nich, ale odpowiedzieli że nie będą na razie zmieniać konfiguracji.