PDA

Zobacz pełną wersję : Nagle włączyli mi safe_mode, jak się ratować?



lubicz
10-09-2006, 22:42
Witam!

Do tej pory miałem bardzo dobry hosting, wszystko hulało pięknie safe_mode bylo off.

Nagle przy codziennym odwiedzaniu strony zorientowałem się, że admin postanowił niespodziewanie włączyć safe_mode. Oczywiście www się rozjechało... na domiar złego kiedyś poleciłem ten hosting innym znajomym i też mają tam serwisy na Joomla!. No i żeby jeszcze pogorszyć opisywaną sytuację to ja opiekuję się tymi obecnie "nieszczęsnymi" serwisami.
Obecnie wszystkie przeżywają ciężkie chwile- wiadomo co robi safe_mode on.

Narazie admin wyłączył mi safe_mode ale docelowo chciałby je włączyć.
Mam 10 dni na pokonanie tematu safe-mode.
Stąd moje pytanie jak teraz walczyć z włączonym safe_mode bo jeśli na jednym z serwisów nie działa tylko jeden lub wiecej dodatków to inny wogóle nie startuje.
Sytuacja wydaję się być fatalna bo przenosiny na inny hosting raczej odpadają, strony mają czołowe pozycje w google dla poruszanych tam tematyk i nie chcę zmieniać hostingu.

Poradzcie proszę co z tym począć, jak się ewentualnie zabezpieczyć przed zgubnymi efektami safe_mode on, używam Joomla! 1.0.11

Pozdrawiam

zwiastun
11-09-2006, 01:45
Tryb bezpieczny uniemożliwia ci tylko instalację, co to znaczy, że Ci się serwis "rozjechał"? Jakie rozszerzenia nie działają?

Sova
11-09-2006, 02:27
Co do konkretów to Zwiastun się wypowiedział, a ja tak informacyjnie: są stosowne łatki(patche) dla Joomla z SafeMode=ON rozwiązujące problemy instalacji dodatków.

lubicz
11-09-2006, 11:03
Pisząc, że jedna strona się "rozjechała" miałem na myśli to, że wogóle nie został znaleziony szablon, ogólnie wyskoczył tylko napis o braku możliwości odnalezienia szablonu. Dodatki które nie działają na innej stronie to moduł letterman, galeria zoom oraz parę innych. Odnośnie problemów z instalacją przy safe_mode on mam pytanko czy ratuje mnie tylko instalowanie na domowym kompie i wysyłanie zaktualizowanego serwisu (pliki+baza) na serwer czy też może patch o którym wspomniał wyżej Sova pomaga w tej sytuacji? Ogólnie safe_mode nie przeszkadzał by mi bardzo gdyby nie to, że czasem lubię dodac na strony coś nowego... :(

Czy możecie pomóc w tej sytuacji? Co teraz począć z moim serwiskiem?
Narazie znalazłem coś takiego http://forge.joomla.org/sf/frs/do/viewSummary/projects.safejoomla/frs
ale czy to pomaga? Chyba tylko podczas instalacji jakiś dodatków...

A coz robić z takimi objawami jakie mam na stronie?
http://vigor.i5.pl

Proszę o pomoc. Bo to nie jeden a trzy serwisy mam pod sobą na tym hostingu.

=========

TEMAT ZAKOŃCZONY! Admin okazał się być równym gościem, safe_mode wyłączył.