PDA

Zobacz pełną wersję : Zainstalowanie reklamy do szablonu



Misiek
31-08-2010, 16:44
Witam, mam problem dotyczący okna reklamy na mojej stronie po bokach jest już sporo reklam a co za dużo to nie zdrowo chciałem umieścić reklame (poziomą coś takiego jak reklamy google tylko że musi być miejsce na bannery 125x125) reklama miałaby być w tym miejscu (zaznaczone na czerwono) :

(http://img29.imageshack.us/i/stronareklama.png/)

I tu jest problem jak mogę tam wstawić reklame? oczywiście topmenu oraz wszystko na dole musiałoby się przesunąć, jak mam to zrobić nie szpecąc strony?

Link (http://makesomemoney.pl/) do strony jeśli ktoś chciałby przejrzeć jak to wygląda "na żywo" .

PeFik
31-08-2010, 18:37
1) ponieważ chcesz dać reklamę w ten sam blok co masz pozycje User4, dorób w index.php jeszcze jedną pozycje np. ReklamaTop - tuż przed user4 - daj jej inny styl CSS.
2) dopisz nazwę <position>ReklamaTop</position> do XML szablonu i powinno być ok.

To tak w telegraficznym skrócie CSS przecież cię uczyć korespondencyjnie nie będę, skoro tyle książek.

p.s.
Poprawny link to obrazka to: http://img29.imageshack.us/img29/2457/stronareklama.png

Misiek
31-08-2010, 20:04
Dzięki za pomoc ale kombinowałem i nic z tego tutaj jest kawałek z template.css


}
#userbottom {
padding: 30px 20px;
overflow: hidden;
}
#userbottom h3, #userbottom th {
color: #6699CC;
font-weight: normal;
padding: 0 0 10px 0;
}
.user1, .user2, .user3, .user4 {
float: left;
}
.ReklamaTop {
height: 30px;
line-height: 50px;
text-align: center;
}
.user4 {
width: 24%;
}
.user3 {
width: 32%;
}
.user2 {
width: 49%;
}
.user1 {
width: 99%;

a to kawałek index.html


</div>
<?php if($show_pathway == "yes") {?>
<div id="pathway_l">
<div id="pathway_r">
<div id="pathway"><jdoc:include type="module" name="breadcrumbs" /></div>
<div id="suche"><jdoc:include type="modules" name="ReklamaTop" style="xhtml" /></div>
<div id="suche"><jdoc:include type="modules" name="user4" style="xhtml" /></div>
<div class="clearfloat"></div>
</div>
</div>

Proszę o pomoc, chciałem dobrze ale nie wyszło. Jeszcze jedno pytanie jak wchodzę w panelu administracyjnym joomla dodaje moduł reklama, w pozycja jest user1, left, right i tak dalej ale nie ma tego ReklamaTop. Jeśli ktoś znajdzie chwilę czasu proszę o przerobienie tego.

PeFik
31-08-2010, 20:28
a kolega czytał co napisałem ze zrozumieniem? byla mowa o pliku XML który masz w szablonie, wtedy pojawi się nowa pozycja. Chodzi o plik: templateDetails.xml

Misiek
31-08-2010, 21:09
Dziękuje za pomoc udało się ale niestety efekt nie jest tak dobry jak myślałem za duża ta tabelka wychodzi i się wszystko za bardzo rozjeżdża.
Co myślicie o wyglądzie strony z reklamą?
http://img810.imageshack.us/img810/5117/sponsorstrona.png

PeFik
31-08-2010, 22:50
Koszmar. Poproś mamę lub tatę, aby na urodziny kupili ci zestaw książek do nauki CSS , hihi. I będzie dobrze.

zwiastun
31-08-2010, 23:32
Kamieniem rzucać nie będę, bo i jam nie bez winy, ale bardo proszę o szacunek dla każdego użytkownika. Nawet jeśli naprawdę ma lat naście!, a tego przecież nie wiesz :)

PeFik
01-09-2010, 00:43
Toż przecież humorystycznie napisałem, a przecie wiadomo że to forum o Joomla stoi a nie CSS

Misiek
01-09-2010, 09:19
Koszmar. Poproś mamę lub tatę, aby na urodziny kupili ci zestaw książek do nauki CSS , hihi. I będzie dobrze.

Jeśli coś to sobie sam mogę kupić książki Css, trochę zajdź z tonu.
Do czego służy forum? przestań się wywyższać, mimo to dzięki za pomoc.

zwiastun
01-09-2010, 10:32
1. Osobiste wycieczki naprawdę nie są nikomu potrzebne!
2. Jeśli Twe umiejętności modyfikacji szablonów nie są wielkie, zleć zadanie komuś, kto potrafi to zrobić.
3. Rozważałbym raczej dodanie pozycji modułów w obszarze nad treścią główną i nad umieszczonymi tam już dwoma modułami Nowości i Popularne (stosunkowo łatwe do zrobienia). Natomiast w pozycji obok Wyszukiwarki jest miejsce na moduł Ścieżka powrotu i raczej tę należałoby tam umieścić (choć to nie najlepsze miejsce, bo po zmianie będzie nad reklamami, a więc w obszarze przez internautów omijanym)

Misiek
01-09-2010, 13:32
Dzięki za pomoc spróbuje zrobić swój własny szablon przy pomocy prostego programu, pewnie się trochę zejdzie.

Temat można zamknąć?

PeFik
01-09-2010, 14:27
Do czego służy forum? przestań się wywyższać.....

Z tego co wiem do samopomocy chłopskiej. Pytałeś o rzeczy dot. Joomla - odpowiedziałem. Pytałeś o CSS - odesłałem do odp. literatury, więc nie żartuj w ten sposób!