PDA

Zobacz pełną wersję : Multi-język w Joomla - ogonki.



darkshit
31-08-2010, 17:44
Być może i był ten temat, jednakże nie mogłem go znaleźć. Do rzeczy. Zainstalowałem sobie moduł (ver. angielska) i mając zainstalowany na joomli jęzki angielski i polski(domyślny), nie wyświetla mi ogonków zamiast tego znaki zapytania. Kopiowałem plik z language/en-EN do pl-PL i odpowiednio zmieniłem nazwę pliku, a w pliku przetłumaczyłem z angielskiego na polski. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

pyziak
31-08-2010, 17:48
oczywiście tłumaczyłeś nie w notatniku ? . Masz złe kodowanie pliku użyj programu Grzegrzółka i konwertuj do UTF-8

darkshit
01-09-2010, 16:11
Tłumaczyłem we wbudowanym na serwerze cba.pl programie, wziąłem edytuj (ten plik.ini) pozmieniałem angielskie na polskie i było, a z gżegżółką już próbowałem ale konwertowalem do iso-8859-2 choć w pliku pisze "only utf-8" ale myślałem że to ogonki, pomija zaraz zobaczę.

Sprawdziłem już i teraz jest ok na utf-8 nie wiem dlaczego wcześniej nie wyświetlało ł, ę, ą bo w sumie było od początku na utf-8 jedyne co zrobiłem to zmiana z utf na iso i z iso na utf wrzuta na serwer i działa, o dziwo:) dobra dzięki za wszysko. Pozdrawiam.