PDA

Zobacz pełną wersję : Możliwość logowania użytkowników przy wyłączonej witrynie



Rhaziel
31-08-2010, 20:10
Chciałbym aby moja witryna była dostępna w całości wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Idealnym (jak na razie tak mi się wydaje) rozwiązaniem jest dla mnie witryna przy zaznaczeniu, iż witryny jest wyłączona. Stronę logowania mogę sobie praktycznie dowolnie zmienić. Lecz jak wiadomo, wtedy może logować się do niej wyłącznie administrator. Zastanawiam się zatem, gdzie muszę pogrzebać (w plikach, w bazie) aby móc umożliwić logowanie się również innym użytkownikom w sytuacji gdy witryna jest wyłączona. Czy ktoś może mi jakoś doradzić?

Ewentualnie jak powiedziałem wyżej, chcę udostępnić całą witrynę dopiero po zalogowaniu. Czy może ktoś zna jakieś alternatywne rozwiązanie mojego problemu?

moje
31-08-2010, 20:18
Wystarczy w szablonie określić że dla osób niezalogowanych wyświetli się jedna pozycja modułu, a w niej moduł logowania, a zalogowany zobaczy całość strony. Było o tym już nie raz na forum.

Rhaziel
31-08-2010, 20:26
Oczywiście wiem, że mogę wszystko pochować i zostawić stronę główną z modułem logowania. Ale to nie jest rozwiązanie dla mnie, bowiem nie chce aby ktokolwiek zobaczył nawet jaki szablon wykorzystałem, kolorysytkę, itp. Czyli zależy mi, aby strona do logowania była całkowicie inna niż sama witryna. Jak przy wyłączonej witrynie, gdzie stronę do logowania mogę dowolnie wyedytować niezależnie od samej witryny. Czy zatem ktoś wie jak zrobić przy wyłączonej witrynie?

moje
31-08-2010, 21:04
To samo możesz zrobić w jednym szablonie, niezalogowania sobaczą inny styl - skoro cały układ strony ma być inny.

alex51
01-09-2010, 07:37
Sprawdź, co na podobny temat powiedział admin @Josh w tym wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?42080-Wydawcy-dost%C4%99p-przy-wy%C5%82aczonej-stronie/page2&highlight=wy%C5%82%C4%85czonej) - (patrz na wypowiedź #16).
Zmieniając zawartość pliku includes/application.php wiersz 154:


if ($this->getCfg('offline') && $user->get('gid') < '23' ) {na


if ($this->getCfg('offline') && $user->get('gid') < '18' ) {pozwolisz wszystkim swoim zarejestrowanym użytkownikom na logowanie się przy zamkniętej witrynie. Należałoby tylko odpowiednio zmienic informację pokazywaną w oknie informującym o wyłączonej witrynie.

W sprawie samej edycji wyglądu strony offline polecam ten post (http://forum.joomla.pl/showthread.php?42665-Edycja-strony-konserwacja&highlight=offline) i znajdujący się w nim odnośnik do ciekawego artykułu naszego kolegi @danieladrianka.