PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja szablonów - domyślnego oraz pobranego z sieci



Lukk@zz
31-08-2010, 20:52
Cześć

Mam do Was pytanie - przejrzałem FAQ, ale nie do końca mam jasność :). Chodzi mi o modyfikacje szablonów - zmiana tła, menu, stopki, logo itp.
Czy mogę to zrobić z domyślnymi szablonami Joomli!, które są dostępne po instalacji? Byłaby to strona firmowa, więc w stopce byłaby informacja - nazwa firmy, link do strony głównej - oczywiście również zmiana logo na firmowe itp.
A jak wygląda kwestia z darmowymi szablonami pobranymi z sieci - czy jest możliwość modyfikacji, jakie wymieniłem powyżej?
Z góry dzięki za informacje - sorki, jeżeli temat już się pojawił, a ja go nie zauważyłem.

Pozdrawiam

ekumi
31-08-2010, 20:55
Możesz je modyfikować i używać zgodnie z Twoją wolą, ponieważ sa udostępniane na licencji GNU GPL. Aby rozwiać wszelkie na ten temat wątpliwości, po prostu zapoznaj się z treścią licencji.

zwiastun
31-08-2010, 23:44
Z tym zapewne nie będzie problemu, ale zwróć uwagę, że niektórych plików graficznych licencja GNU GPL nie obejmuje (pliki z logo Joomla używane w główce szablonów RhukMilkway i Ja Purity!)

Lukk@zz
01-09-2010, 20:49
Dzięki za pomoc. Zwiastun, napisałeś, że licencja GNU GPL nie obejmuje niektórych plików graficznych. Rozumiem, że można je zastąpić (jak całe logo) nowym plikiem (grafiką), natomiast nie można modyfikować tych plików (zmodyfikować istniejącego logo)?

Pozdrawiam