PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent z odrębnymi rejestracjami



cosik
31-08-2010, 22:42
Witam,
pracuje nad stroną, w której będą zarejestrowane dwie grupy użytkowników. Dla każdej z nich chciałbym zastosować odrębny, rozbudowany formularz rejestracyjny. Czy znacie jakiś komponent, w którym mogę stworzyć osobne formularze rejestracyjne (najlepiej zapisywane w osobnych polach bazy)?

Z góry dzięki za informacje.

pyziak
31-08-2010, 22:52
Pewnie jest poszukaj na JED , ale jak by się nie dało zawsze możesz użyć dwóch różnych modułów do rejestracji

PeFik
31-08-2010, 22:52
tak pełno ich na JED.

cosik
31-08-2010, 22:59
Wiem, że jest ich dużo. Testowałem zarówno: CB, JForms, aiContactSafe, ale żaden z nich nie do końca się sprawdził. Jeżeli znacie taki, który pokrywa się z założeniami podzielcie się tą informacją.

seba.adm
31-08-2010, 23:27
Community Builder + Plugin Diffrent User Registration Forms (http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/community-builder-extensions/community-builder-management/8680). Po instalacji plugin musi zostać opublikowany, a po wejściu w edycję szczegółów po prawej stronie w ramce Parametry (Format "formid:field_id,field_id,field_id,...":) należy wpisać kolejno (w zależności ile ma być rodzajów kont) pola w oparciu o zakładkę Field Management które, ma wypełnić użytkownik przy wyborze konta. Przykład masz podany pod wskazanym linkiem. Na koniec musisz stworzyć odpowiednie linki dla rejestracji poszczególnych typów kont.

cosik
01-09-2010, 23:51
Dzięki, bardzo pomogłeś!

juzio5
07-10-2010, 01:17
U mnie po opublikowaniu pluginu przy próbie jego edycji lub edycji pól w CB wyświetla komunikat: Direct Access to this location is not allowed.

seba.adm
07-10-2010, 01:45
@juzio5, wygląda na to że wkradł się błąd przy publikacji tego dodatku, z oznaczeniem trybu zgodności Joomla 1.5 (Native). Włączenie trybu zgodności wstecznej rozwiązuje problem wskazany przez Ciebie.

juzio5
07-10-2010, 01:58
jeszcze raz dzięki za pomoc

cosik
12-11-2010, 15:34
Czy wiecie może jak ustawić CB, aby po wejściu na zakładkę User Manager i konkretnego użytkownika, wyświetlały się tylko te pola, które dla danego rodzaju kont są przypisane, a inne (puste) aby nie były widoczne?
Z góry dzięki za pomoc.