PDA

Zobacz pełną wersję : Akeeba Backup 3.1.rc1 - pytanie



Proxim
01-09-2010, 01:27
Witam.

Zainstalowałem sobie komponent Akeeba Backup 3.1.rc1 i mam takie pytanie. Po wejściu w ten komponent mam po prawej w "Statusie" taką treść "Akeeba Backup is ready to backup your site, but there are potential issues".

Poniżej jest link w którym jest wyjaśnione co powinienem zmienić jednak nie bardzo rozumiem o co tam chodzi.
Oto ten link: Q104 - System-wide temporary directory in use (http://www.akeebabackup.com/help-support-documentation/warnings/q104.html)

Rozumiem że w ustawianiach powinienem coś zmienić z katalogiem /tmp jednak nie wiem dokładnie co mam poprawić.

Gdyby ktoś mógł pomóc to był bym wdzięczny.

Pozdrawiam

zwiastun
01-09-2010, 01:36
ustalić inne niż standardowy katalogi tymczasowy, a zwłaszcza na kopie

PeFik
01-09-2010, 01:39
poszukać spolszczenia, bo jest na bank.

Proxim
01-09-2010, 02:07
ustalić inne niż standardowy katalogi tymczasowy, a zwłaszcza na kopie

Problem w tym że gdy wejdę w ustawienia i mam tam opcję "temporary directory", gdzie wybrany jest katalog "/tmp" i klikam na "browse.." to nie mogę go zmienić na inny (np. /components/com_akeeba) bo dostaję taki komunikat "The specified directory doesn't exist!" a przecież taki folder istnieje, po wybraniu jakiegokolwiek katalogu dostaję ten sam komunikat.

zorro3328
25-10-2010, 01:05
Zrobiłem spolszczenie min. Akeeba Backup 3.1 wraz z modułem i dodatkiem (pluginem). Pobierz (http://www.zorro.cal24.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=258:akeeba-backup&catid=3:newsflash&Itemid=88). Może opisy po polsku Ci pomogą. Jeśli chodzi o katalog tmp to najlepiej ustawić go powyżej public_html.

alex51
25-10-2010, 10:40
Zrobiłem spolszczenie min. Akeeba Backup 3.1 wraz z modułem i dodatkiem (pluginem). (...).
Nie wiem czy wcześniej publikowane na blogu PeFika spolszczenia Akeeba (http://blog.elimu.pl/3724-akeeba-backup-spolszczenie/) autorstwa @mrG@lwena przy współudziale wspomnianego kolegi @PeFika również obejmują wyżej prezentowany zakres tłumaczenia?
Z mojej wiedzy wynika, że są to spolszczenia części administracyjnej (backend), a kolega oferuje pewnie więcej, choć wydaje mi się, że już wcześniej widziałem w naszej plikowni (http://pliki.joomla.pl/katalog/dostep-i-bezpieczenstwo/kopie-bezpieczenstwa/akeeba-backup.html) spolszczenia również dotyczące części frontend jak i backend, wstawione tam przez @Trzepiza.

PeFik
25-10-2010, 11:08
na szczęście front i tak nie jest potrzebny może z 5% userów z niego korzysta, admin to tak i owszem...
a wiecie że firma odpowiedzialna za Akeeba jest z Grecji, a przynajmniej taką fakturę od nich dostałem za wersje Pro ?

zorro3328
26-10-2010, 00:29
Nie wiem czy wcześniej publikowane na blogu PeFika spolszczenia Akeeba autorstwa @mrG@lwena...Zrobiłem spolszczenie wszystkiego "jak leci", łącznie z modułem i dodatkiem (pluginem). Szkoda, że nie wiedziałem o tym iż ktoś się tym już zajął, miałbym mniej pracy do wykonania. Wówczas żadnego spolszczenia nie znalazłem, a zacząłem od wcześniejszych wersji.

glayt
02-12-2010, 18:39
Ja mam nieco inny problem -
zainstalowałem Akeeba Backup 3.1.5 core PL - na innych stronach mi działa bez problemu - na tej domenie mam 3 poddomeny i chyba w tym tkwi cały problem
Według kreatora konfiguracji wszystko jest poprawnie, natomiast po naciśnięciu tworzenia kopii wyskakuje mi komunikat:
" WARNING jQuery and/or jQuery UI have not been loaded. This usually means that you have to change the permissions of media/com_akeeba and all of its contents to a least 0644. Alternatively, click on the "Parameters" icon, located in the toolbar of Akeeba Backup's Control Panel page and set the source for both of them to "Google AJAX API".
If you do not do that, the component will not work."
wszystko jest niby poprawnie - tylko jak ustawić AJAX w konfiguracji Akeeba?
w konfiguracji ustawiałem już - Użyj bibliotek API Google AJAX i też nic :zly:

zorro3328
02-12-2010, 21:10
Jeśli to nie problem z prawami dostępu to spróbuj zaznaczyć opcję na pierwszej stronie konfiguracji w "Konfiguracja podstawowa" - Użyj IFRAME zamiast AJAX

glayt
05-12-2010, 18:21
niestety nie zadziałało dalej :((

glayt
16-12-2010, 17:59
Hm.. coś wywaliło mi admina w bazie danych - założyłem nowego użytkownika nadałem mu prawa głównego admina i wszystko działa poprawnie - na tamtym adminie nie wczytuje mi nawet edycji artykułów - dodam, że jest 1.5.19 wersja Joomla