PDA

Zobacz pełną wersję : Nie pokazują się artykuły



edit
01-09-2010, 01:29
Męczę się od wczoraj. Po stworzeniu menu i kliknięciu pokazuje się komunikat: strona nie istnieje na serwerze. Robiłam wszystko wg. 3 różnych instrukcji i nic. Jak do menu przypisałam adres zewnętrzny to strona prawidłowo się wyświetla. Dlaczego nie mam plików artykułów? Mam już dość strona powinna być na wczoraj....Pomocy

Robster
01-09-2010, 01:34
A prawidłowo dodałaś pozycję menu? Może nie opublikowałaś artykułu? Z jakich instrukcji korzystałaś, z tych zamieszczonych na wiki?

edit
01-09-2010, 01:53
Wydaje mi sie ze tak, robiłam wszystko wg ksiązki: joomla w praktyce, potem wg.instrukcji z kursu a potem wg. strony http://wiki.joomla.pl/Jak_przekszta%C5%82ci%C4%87_istniej%C4%85c%C4%85_s tron%C4%99_internetow%C4%85_na_witryn%C4%99_Joomla !%3F. Artykuły opublikowałam, czy prawidłowo dodałam pozycję...? chyba tak ale...

Robster
01-09-2010, 02:00
No właśnie, zawsze pozostaje, to "ale". Moim zdaniem popełniłaś gdzieś błąd podczas tworzenia pozycji menu, ewentualnie samego artykułu (tak przynajmniej można wywnioskować z Twojego opisu).
Napisz jeszcze jaki rodzaj pozycji menu wybrałaś.

edit
01-09-2010, 02:08
Robiłam na rózne sposoby. W menu witryny nie działa mi i w nowym menu... nie wiem o jaka pozycje ci chodzi , menu mam po lewej stronie. jaki mozna zrobić błąd jak sie wykonuje polecenia? nie mam zielonego pojęcia co jest nie tak. Ja mam wrażenie że coś jest z linkiem do tej strony z artykułe. kiedyś zajrzałabym w źrórło strony ale tu nie wiem gdzie co szukać. jestem zła i rozżalona wrrrrrrrrrrrrrrrr

---------- Post dodany o 00:08 ---------- Poprzedni post był o 00:07 ----------

Aha, robię stronę od razu na serwerze więc wszyscy widza jak sie męczę :)

Jola
01-09-2010, 02:12
Witam,
proponuję zacząć od najważniejszego - podaj adres strony.

edit
01-09-2010, 02:13
hmmmm, wstyd trochę

Jola
01-09-2010, 02:15
Nie chodzi o krytykę tylko o pomoc. Każdy z nas kiedyś zaczynał i nikt nie był od razu orłem :).

Robster
01-09-2010, 02:18
W przypadku typu pozycji menu "Artykuł" nie wstawiasz linka, a wybierasz konkretny artykuł.
Mnie link do strony w tym przypadku zbyt wiele nie pomoże, dlatego napiszę w krokach co masz zrobić. Jeśli to nie pomoże, to może @jolaass będzie wiedziała co zrobić, gdy już jej podasz link do strony.

Wybierz menu --> Kliknij UTWÓRZ ---> Łącze zewnętrzne - Artykuł --> Artykuł --> Wpisz wszystkie dane, a w Parametry: podstawowe wybierz artykuł.
Sprawdź czy aby na pewno wybrany artykuł, jest opublikowany.

edit
01-09-2010, 02:23
Łącze zewnętrzne? ale takie mi akurat działa...

Robster
01-09-2010, 02:26
Przepraszam, wkradła się literówka :) Oczywiście chodziło o łącze wewnętrzne, co można wywnioskować z dalszych kroków :)

edit
01-09-2010, 02:36
Niestety, jest tak samo :zagubiony:

---------- Post dodany o 00:36 ---------- Poprzedni post był o 00:27 ----------

Najpierw tworze artykuł, potem menu i pozycję w menu wybieram artykuł i już. A artykuł nie chce sie wyświetlić, chociaż pokazuje sie na podglądzie. Czy mogło coś być nie tak w instalacji joomli?
Chyba na dzis mam dosyć. Ale jak nie znajde rozwiązania to przyjdzie mi wywalać całą joomle i szukać czegoś innego i znowu wszystkiego sie uczyć? Dzięki za próby pomocy. Jak coś wymyślisz to pisz. Jutro po południu znowu za to sie wezmę

Robster
01-09-2010, 02:38
Zajrzyj do swojej skrzynki.