Logowanie

Zobacz pełną wersję : Phoca - nie można dodać zdjęć



Piotr Pepe
01-09-2010, 16:29
Witam Wszystkich czytających. Jeszcze w lutym tego roku nie miałem zielonego pojęcia o budowaniu i administracji więc proszę o wyrozumiałość.
Problem dotyczy galerii Phoca 2.7.4. Po zainstalowaniu (poprawnym) skonfigurowaniu oraz dodaniu kategorii i zdjęć z poziomu administracyjnego, oddałem galerię do użytkowania właścicelom. W tej chwili jest tak, że po zalogowaniu jako użytkownik można dodać następną podkategorię lecz nie można dodać zdjęć. Po przejściu do zakładki "obrazy" wszystko jest OK, wskazujemy gdzie chcemy umieścić zdjęcie, wyszukujemy je na dysku, klikamy "dodaj" i nic. Po przeładowaniu strony nie widac dodawanego zdjęcia. Na początku wszystko grało, każdy dodawał zdjęcia. Teraz występuje powyższy problem. Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie galerię, nic nie pomogło. Z poziomu administratora mogę te zdjęcia dodawać i są widoczne na stronie. Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam Piotr.

seba.adm
01-09-2010, 16:42
Zobacz >>tutaj<< (http://www.phoca.cz/documents/2-phoca-gallery-component/286-permissions-change-since-version-252). Sprawdź jak u Ciebie wyglądają ustawienia praw dostępu.

Piotr Pepe
01-09-2010, 16:52
Ustawione na 755

seba.adm
01-09-2010, 17:06
Spróbuj wg wskazówek z dokumentacji zmienić uprawnienia na 777 i sprawdź czy problem nadal będzie się pojawiał. Dla pewności wyczyść jeszcze pamięć przeglądarki.

Piotr Pepe
01-09-2010, 17:24
Dzięki, działa!!, ale tak jak piszą, tylko dla nowoutworzonych kategorii. Jak to się ma do ich ostrzeżeń aby nie zmieniać na 777?