PDA

Zobacz pełną wersję : wyszukiwanie obrazków po alt lub title



LifeGuard
02-09-2010, 07:58
Poddaje się, przeszukałem "cały" Internet i ani słowa na temat.
Czy da się skonfigurować tak domyślną wyszukiwarkę joomlową aby szukał obrazków po alt="" albo po title="" ?
Mam na stronie w contencie kilka obrazków linków i niestety nie wywala mi tego w rezultatach wyszukiwania na stronie.

mowa o component/search

z góry dzieki

PeFik
02-09-2010, 10:51
wątpię, aby to się dało zrobić. Od tego są komponenty galerii - wtedy każde zdjęcie ma w bazie danych: nazwę oraz opisujące go tagi, opis. A tak ?

Musiałbyś mieć wyszukiwarkę, która szuka w kodzie html a nie w typowej (przefiltrowanej) treści artykułów.

moje
02-09-2010, 14:52
Jeśli nie masz tych informacji w bazie danych albo chociaż w osobnym pliku, to nie masz co liczyć na sensowne rozwiązanie. Jeśli chciałbyś przeszukiwać treść serwisu, to w momencie pierwszego takiego wyszukiwania, Twój hosting by umarł.

PeFik
02-09-2010, 18:35
@moje, to dobiłeś gościa argumentem, nie ma co.

moje
02-09-2010, 18:58
To jest bardziej przekonujące niż twoja wypowiedz o bezpieczeństwie, gdyż da się to zrobić w bezpieczny sposób.

Jola
03-09-2010, 01:39
Witam,
jakby tu powiedzieć. Wyszukiwarka Joomla przeszukuje treść artykułów wg słów, które podamy.
Ponieważ kod obrazka jest "treścią" artykułu - to znajduje wynik.
Ale!!
Żeby nie było tak słodko, przed wyświetleniem wyników jest użyta funkcja filtrująca, która eliminuje wystąpienia zaszyte w znacznikach html-owych (<, >, js, style, itp.)
Funkcja ta zwie się: checkNoHtml() i siedzi sobie w pliku: administrator/components/com_search/helper/search.php
Modyfikacja (czy celowa - można dyskutować) załatwi sprawę. :)

moje
03-09-2010, 18:01
Tylko należy pamiętać, że nie zawsze obrazek jest w treści, ma to miejsce jeśli za wyświetlanie zdjęć odpowiada doinstalowany komponent (np. galeria) lub dodatek.