PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł ze strony głównej "wybijający" do innego menu



kuwww
02-09-2010, 09:09
Problem mam taki, że po opublikowaniu artykułu na stronie głównej pojawia mi się on również w innej pozycji menu. Nie rozszyfrowuję przyczyny. Potrzebuję pomocy.

Ponieważ www jest w trakcie przygotowania nie chciałabym jeszcze publicznie udostępniać danych. Gdyby znalazł się Ktoś, kto zechciałby spojrzeć na problem bardzo proszę o kontakt GG 4402364 lub pozostawienie wiadomości prywatnej.

z góry dziękuję
z pozdrowieniem
Kasia

a_m
02-09-2010, 09:18
a widziałaś gdzieś w Joomla opcję "pokaż tylko na str. głównej"; artykuł pokaże się "gdzie indziej" bo gdzieś go zapisujesz (sekcja /kategoria ) i masz opublikowane łącze do tego "gdzieś", jeśli chcesz mieć tylko na str głównej zapisuj jako nieprzypisany

kuwww
02-09-2010, 09:21
To moja któraś strona w joomli i do tej pory, przez lata, nie miałam problemu. Może coś przeoczyłam, ale zawsze dzieliłam wszystko na sekcje i kategorie i nigdy nie miałam tego kłopotu. Zaraz to sprawdzę. Dziękuję za sugestię.

---------- Post dodany o 07:21 ---------- Poprzedni post był o 07:20 ----------

Zadziałało! Czy to moze byc kwestia CSSa? Do tej pory nigdy się z tym nie spotkałam! Dziękuję!

a_m
02-09-2010, 09:28
css-a? (http://www.google.pl/search?hl=pl&q=co+to+jest+css%3F&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=) chyba nie; no i to raczej nie jest problem; joomla po prostu taką ma urodę, że jak masz artykuł w sekcji i opublikowany na startowej, to się pokaże i tu, i tam

tlewap
02-09-2010, 09:29
To kwestia ustawień joomla, nie css

kuwww
02-09-2010, 10:01
Ok, dziękuję. Działa.
Chwała za to Forum;)

---------- Post dodany o 08:01 ---------- Poprzedni post był o 07:30 ----------

Jeśli mogę dorzucę jeszcze jeden problem na gorąco:



Could not find the file 'template.css' in the template or templates/system folder.
The css file '/templates/system/css/editor.css' is being used instead

- komunikat pojawia się po zainstalowaniu edytora JCE. Proszę o podpowiedz.

zwiastun
02-09-2010, 10:04
1. Nie można znaleźć pliku template.css w szablonie lub w katalogu templates/system
2. Zamiast niego zostanie użyty plik '/templates/system/css/editor.css'

kuwww
02-09-2010, 10:08
To rozumiem;) Nie wiem tylko jak mu pomóc zeby przesłał mi wciąż komunikować na czerwono przy każdym odpalaniu "utwórz nowy" artykuł.

zwiastun
02-09-2010, 10:19
1. Możesz zebrać w plik "template.css" reguły dotyczące typografii i umieścić go w katalogu twoj_szablon/css
albo
2. W konfiguracji edytora (Zarządzanie JCE) w sekcji Ustawienia/Formatowanie masz Własne style CSS - czy masz tam odnośnik, np. templates/$template/css/editor_content.css?

kuwww
02-09-2010, 10:22
templates/$template/css/editor_content.css - dokładnie taki

tlewap
02-09-2010, 10:23
Zaktualizuj joomla to najnowszej wersji. W ustawianiach JCEustaw "Use Template Css" na nie.
Wejdź do folderu nazwa_templatki/css/ powiel plik template.css i zmień nazwę na editor_content.css

zwiastun
02-09-2010, 10:25
$template to jest Twój szablon. Czy w katalogu Twojego szablonu masz plik editor_content.css? Jeśli nie, to komunikat jest zapewne reakcją na jego brak.

kuwww
02-09-2010, 20:46
Zaktualizuj joomla to najnowszej wersji. W ustawianiach JCEustaw "Use Template Css" na nie.
Wejdź do folderu nazwa_templatki/css/ powiel plik template.css i zmień nazwę na editor_content.css

uczyniłam zgodnie z zaleceniem. komunikat przestał sie wyświetlać.
bardzo dziękuję za pomoc.

---------- Post dodany o 18:46 ---------- Poprzedni post był o 16:46 ----------

szło dobrze.
ale po zrobieniu sekcji i kategorii z przeznaczeniem na inna zawartosc niz na strone głowną te nowa zawartosc wybija mi tak jak poprzednio wybijało to co mialam na stronie głownej.
zgłupiałam.

zwiastun
03-09-2010, 11:54
Opisujesz niezbyt jasno swój problem. Pokaż link do strony, by zobaczyć, o co chodzi.
Ogólnie: Artykuły na stronie startowej pochodzą z sekcji/kategorii, więc nic dziwnego, że się powtarzają (niektóre lub wszystkie) - zależy to od ilości przypisanych do strony startowej oraz konfiguracji pozycji menu prezentującej artykuły w sekcjach/kategoriach

kuwww
03-09-2010, 12:06
Udostępniam na chwilę : kulturalniewwarszawie.pl
Proszę zwrócić uwagę na to co sie znajduje pod user1 (zdjęcie) ... ;/

a_m
03-09-2010, 12:18
m.innymi dzieje się, że #carrousel ma za małą wysokość; wywal wpis dot. height albo dokonaj prawidłowych obliczeń

kuwww
03-09-2010, 12:21
ok! zaraz się za to zabiorę. fakt - zmniejszyłam te wartość bo podział mi się nie podobał.

INACZEJ: wysokość to on ma taką, jak miał. NAtomiast margines u dołu zmniejszałam sama.

zwiastun
03-09-2010, 12:27
szło dobrze.
ale po zrobieniu sekcji i kategorii z przeznaczeniem na inna zawartosc niz na strone głowną te nowa zawartosc wybija mi tak jak poprzednio wybijało to co mialam na stronie głownej.
zgłupiałam.

O co tutaj chodzi. Swoją drogą - opisz to w nowym wątku, bo będzie bałagan :)

kuwww
03-09-2010, 12:31
donoszę, że nie pomaga. nadal widzę tytuły artykułów z sekcji. i po usunięciu linijki HEIGHT i po zmianie wartości.

---------- Post dodany o 10:31 ---------- Poprzedni post był o 10:30 ----------


O co tutaj chodzi. Swoją drogą - opisz to w nowym wątku, bo będzie bałagan :)

usuń może ten wpis i bedzie z głowy:)

zwiastun
03-09-2010, 12:33
Ok, rozumiem już, o co chodzi (trochę się tu zamieszało).
Nigdy nie było tak, że artykuł przypisany do strony startowej ukazywał się tylko na stronie startowej - od zawsze ukazywał się także na stronach przeglądu sekcji/kategorii oraz liście sekcji/kategorii, jeśli tylko taka była gdzieś udostępniona. Już Ci to napisał @a_m.

kuwww
03-09-2010, 15:01
Ok, rozumiem już, o co chodzi (trochę się tu zamieszało).
Nigdy nie było tak, że artykuł przypisany do strony startowej ukazywał się tylko na stronie startowej - od zawsze ukazywał się także na stronach przeglądu sekcji/kategorii oraz liście sekcji/kategorii, jeśli tylko taka była gdzieś udostępniona. Już Ci to napisał @a_m.

Ok. Rozumiem.
Chyba.

Postaram się rzeczowo:

1. kiedy publikuję artykuł w określonej kategorii (przy jednoczesnym zaznaczeniu wszelkich opcji UKRYJ) tytuł tego artykułu pokazuje mi się w innym module.
2. kiedy publikuję artykuł nie przypisany do żadnej kategorii - nie ukazuje się on w niepożądanych miejscach (sprawdziłam: kiedy nieprzypisany dorzucę do modułu - nie pokazuje się on nigdzie poza swoim właściwym miejscem)
3. nie pomaga zmniejszenie wartości (wedle sugestii Zwiastuna) ani jej wykreślenie (wysokość i szerokość modułu pozostała zgodna z pierwotnym CSS-em. Zmieniłam jedynie margines)

4. włączam i wyłączam różne opcje. Niestety nie znajduję rozwiązania.

Proszę wybaczyć rozwijanie wątku, ale potrzebna mi pomoc i rozwiązanie.

kasia

---------- Post dodany o 13:01 ---------- Poprzedni post był o 11:11 ----------

z pomocą a_m problem rozwiązany: blondynka nie zajrzałam ze właczony mam latestnews.
wybaczcie zamieszanie.
dziekuję.